Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nazwisko rodowe JURA

06 cze 2007, 16:11

Witam wszystkich Forumowiczow,
Od kilku lat staram sie sklecic historie mojej galezi rodu JURA.Dotarlam w prostej lini do piatego pokolenia wstecz(Jan Jura,ochrzczony 09.08.1774r Wierzbno),znam imie jego ojca -Mateusz,matki-Marianna i dalej ani rusz !
Czy ktos z Panstwa posiada w swoich zbiorach genealogicznych jakies nazwiska Jura lub Jôra,pochodzacych z Wielkopolski?
Ortografia nazwiska zmieniala sie w zaleznosci od urzednika USC,dlatego interesuja mnie te dwie pisownie.
Moze ,dzieki informacjom od Panstwa ,nawet szczatkowych ,bede mogla uzupelnic dane ,ktore posiadam.
Dziekuje za kazda wiadomosc lub wskazowki co do dalszych poszukiwan.
MBJ[/b]

Re: Nazwisko rodowe JURA

15 paź 2009, 08:22

Witaj Basiu,
jestem tutaj nowa i przeglądałam stare Twoje posty i dowiedziałam się, że poszukujesz nazwiska Jura. Znalazłam w swoich danych informacje o nich i przesyłam je Tobie. Wiem, że interesuja Cię dane strasze, ale takich nie posiadam :). Dane poniżej.

I pokolenie
Augustyn Jura
Teresa Szymiczek

II pokolenie
Józef Jura ur. 5.03.1902 Wierzbno
zm. 25.06.1978 Krotoszyn

Elżbieta z Michałowskich

III pokolenie
Henryk Jura ur. 13.03.1929 Biadki
Seweryna Biniek ur. 23.01.1926 Biadki
Córka Piotra i Józefy z Jamrych
Ślub Henryka i Seweryny:
8.10.1955 r. Biadki

pozdrawiam serdecznie

Re: Nazwisko rodowe JURA

15 paź 2009, 16:12

Witam :)
Władysław Jura. Urodził się 18 czerwca 1893 r. w Wojkowie. Mieszkał w Kuźnicy Grabowskiej. Zmarł 26 lutego 1962 r. Pochowany jest wraz ze swoją żoną na Cmentarzu Parafialnym w Kraszewicach.
To nie moja rodzina ale pisałem biogram w/w.
Pozdrawiam
Jerzy

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 15:17

Dzień Dobry,
W moim drzewie genealogicznym jest Józef Jura ur. w Wierzbnie (parafia Odolanów) dnia 23.07.1904. Jego rodzice to: Józef Jura i Marianna zd. Krupa.
Józef wziął ślub z Marią Rachwalską (to siostra mojej babci) z Łąkocin 26.08.1934 w parafii Janków Zaleśny.
Niestety nie wiem jeszcze kim byli przodkowi Józefa Jury i Marianny Krupy.
Może Pani ma te dane w swoim drzewie?

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 19:33

Barbara100 napisał(a):
III pokolenie
Henryk Jura ur. 13.03.1929 Biadki
Seweryna Biniek ur. 23.01.1926 Biadki
Córka Piotra i Józefy z Jamrych
Ślub Henryka i Seweryny:
8.10.1955 r. Biadki


Witam. Czy masz Basiu inne informacje o Jamrych? Poszukuję ślubu Michała Jamry (ur.1836 Rochy) z Marianną Michalską(ur.1852 Wyganów). Z tego związku w Kobylinie w 1895 urodziła się Józefa. To pewnie inna Józefa ale każda informacja o tym nazwisku będzie przeze mnie mile widziana.

Pozdrawiam.Danka.
PS. Basię, szukającą Jurów, proszę o kontakt.

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 20:07

Barbara100 napisał(a):Witaj Basiu,
jestem tutaj nowa i przeglądałam stare Twoje posty i dowiedziałam się, że poszukujesz nazwiska Jura. Znalazłam w swoich danych informacje o nich i przesyłam je Tobie. Wiem, że interesuja Cię dane strasze, ale takich nie posiadam :). Dane poniżej.

I pokolenie
Augustyn Jura
Teresa Szymiczek

II pokolenie
Józef Jura ur. 5.03.1902 Wierzbno
zm. 25.06.1978 Krotoszyn

Elżbieta z Michałowskich

III pokolenie
Henryk Jura ur. 13.03.1929 Biadki
Seweryna Biniek ur. 23.01.1926 Biadki
Córka Piotra i Józefy z Jamrych
Ślub Henryka i Seweryny:
8.10.1955 r. Biadki

pozdrawiam serdecznie


Basiu,witaj,
Dopiero dzis przeczytalam Twoj post.Dziekuje za wiadomosc.Augustyna Jure i Terese Szymiczek mam w swoich zbiorach.Interesuja mnie wczejsniejsi przodkowie.
Wiem ze ojcem Augustyna byl Ignacy Jura zonaty z Jadwiga Szczepanska.Nie mam zadnej daty dotyczacej Ignacego.
Jeszcze raz przyjmij szczere podziekowania.
Barbara

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 21:27

Gryf1 napisał(a):Witam :)
Władysław Jura. Urodził się 18 czerwca 1893 r. w Wojkowie. Mieszkał w Kuźnicy Grabowskiej. Zmarł 26 lutego 1962 r. Pochowany jest wraz ze swoją żoną na Cmentarzu Parafialnym w Kraszewicach.
To nie moja rodzina ale pisałem biogram w/w.
Pozdrawiam
Jerzy

Witaj,
Jak w poprzednim poscie, dopiero dzis przeczytalam ten.Jak narazie Wojkow nie jest moim celem poszukiwan aczkolwiek wiem ze tutaj tez zyly rodziny Jurow.
Dziekuje serdecznie za informacje,bede trzymala ja w zanadrzu ,moze sie przydac w przyszlosci.
Mile pozdrawiam;
Barbara

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 21:36

"danamat2"

Pozdrawiam.Danka.
PS. Basię, szukającą Jurów, proszę o kontakt.[/quote]

Danusiu witaj,
Od dzis przegladam WTG Gniazdo co dziennie,przez najblizszy miesiac ,tak ze mozesz mnie skontaktowac na privie.
Pozdrawiam mile.
Barbara

Re: Nazwisko rodowe JURA

28 lut 2011, 21:54

marwierrat napisał(a):Dzień Dobry,
W moim drzewie genealogicznym jest Józef Jura ur. w Wierzbnie (parafia Odolanów) dnia 23.07.1904. Jego rodzice to: Józef Jura i Marianna zd. Krupa.
Józef wziął ślub z Marią Rachwalską (to siostra mojej babci) z Łąkocin 26.08.1934 w parafii Janków Zaleśny.
Niestety nie wiem jeszcze kim byli przodkowi Józefa Jury i Marianny Krupy.
Może Pani ma te dane w swoim drzewie?


Witaj,
Ojcem Jozefa Jury (zona Marianna Krupa) byli Ignacy Jura i Jadwiga Szczepanska.Niestety nie mam zadnych dat dotyczacych Jozefa.Mogli sie pobrac w 1856/1857 ale to sa tylko moje przypuszczenia.
Pozdrawiam serdecznie.
Barbara

Re: Nazwisko rodowe JURA

01 lut 2015, 21:06

Barbara napisał(a):
marwierrat napisał(a):Dzień Dobry,
W moim drzewie genealogicznym jest Józef Jura ur. w Wierzbnie (parafia Odolanów) dnia 23.07.1904. Jego rodzice to: Józef Jura i Marianna zd. Krupa.
Józef wziął ślub z Marią Rachwalską (to siostra mojej babci) z Łąkocin 26.08.1934 w parafii Janków Zaleśny.
Niestety nie wiem jeszcze kim byli przodkowi Józefa Jury i Marianny Krupy.
Może Pani ma te dane w swoim drzewie?


Witaj,
Ojcem Jozefa Jury (zona Marianna Krupa) byli Ignacy Jura i Jadwiga Szczepanska.Niestety nie mam zadnych dat dotyczacych Jozefa.Mogli sie pobrac w 1856/1857 ale to sa tylko moje przypuszczenia.
Pozdrawiam serdecznie.
Barbara



witam

nie wiem, czy temat jest jeszcze aktualny, ale Jadwiga Szczepańska znajduje się w moim drzewie.
17.02.1857 śl. Ignatius Jura (30) wdowiec Wierzbno/Hedvigis Szczepańska (17) Świeca (Jacobi Szczepański) św. Augustinus Skowronek/Josephus Furmański
Jeżeli jest pani zainteresowana wczesniejszą linią Szczepańskich, to proszę o informacje
mirek szczepański
Odpowiedz