Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

30 paź 2009, 19:55

witam...
poszukuje informacji na temat rodziny Kozłowskich ze Świątnik Wielkich gmina Mieleszyn powiat gnieźnieński. dokładnie poszukuje przodków mojego pradziadka Tadeusz Kozłowskiego urodzonego 07,11,1900 roku zmarł 25,06,1952 roku pochowany na cmentarzu w Modliszewku powiat gnieźnieński. wiem ze jego małżonka nazywała się Adelajda Kloniecka urodzona 27,11,1907 roku zmarła 16,11,1976 pochowana również w Modliszewku. małżeństwo zawarte był 04,11,1930 roku prawdopodobnie w urzędzie stanu cywilnego w Mieleszynie powiat gnieźnieński gmina Mieleszyn. wiem ze rodzice Tadeusza Kozłowskiego nazywali się Wawrzyn Kozłowski i Konstancja Kozłowska z domu Kozłowska urodzona 1868 roku zmarła 1939 roku ( to nie pomyłka w nazwisku tak samo miała nazwisko panieńskie jak i po ślubie zbieżność okoliczności) niestety nie znam więcej żadnych dat, nazwisk i nie mogę dalej poszukiwać. Gdyż proboszcz w parafii nie jest skłonny do udostępnienia akt twierdzi ze to są głupoty nie potrzebne w życiu. nie zgadzam się z tym...
bardzo proszę o pomoc i informacje.
Dziękuje.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

30 paź 2009, 22:17

Artur pewnikiem będziemy mieli wspólne tereny pszukiwań pisłeś ostatno ....
Dodam ze mieszkam w małej miejscowości Szelejewo w Gminie Gąsawa woj. kuj-pom. czyli na Pałukach...

teraz zawitałeś na terenach moich parafii
Mam kontakty i wiem kto szuka Kozłowski . ....ja też mam Kozłowski z tych terenów parafia Sokolniki/Gniezno.
Podzwonię i odpowiem podpowiem

Ps. awiatorek fajny ... znikneła nazwa Szelejewo.....

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 12:39

Dziękuje dziękuje :D :D :D

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 19:02

Witaj Arturze !

Chyba ja jestem jedna z osob, ktora interesuje sie Kozlowskimi ze Swiatnik par. Sokolniki i o ktorej wspomnial Leszek w swoim poscie.
Na samym początku to chciałabym powiedziec, ze taka zbieżność nazwisk jak w Twoim przypadku Kozlowski/Kozlowska nie jest wyjątkiem. Być może, gdy przeanalizujesz pokolenia wstecz to te dwie rodziny będą mialy wspolnych przodkow.
Jeśli Twój Wawrzyn Kozłowski i Konstancja Kozłowska urodzili sie w tej wsi to beda zapisani w Lib.Bapt. par Sokolniki , która znajduje się w Archiwum Archidiecjezalnym w Gnieznie – niestety ta ksiega jest niedostepna (konserwancja). Jednak możesz poproscic o kwerende.
Dostepne jest Lib.bapt. AP 150, syg.1, lata 1797 – 1853.
A tych latach w Swiatnikach mieszkaly 2 rodziny Kozlowskich
- Mathie Kozlowski + Annie Gulczynska lub Pulczynska
- Joseph Kozlowski + Julianna Bazulka
Ja mam dane odnośnie rodziny drugiej.
Pozdrawiam
Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 19:24

Napisałem @ do Jana Kozłowski'ego z Gniezna [ jesteśmy genealogicznie powiązani z rodziną Krysiński moja siostra Krysińska i genealogiczne powiązania z moją żona Aleksandrą która ze spotkań znacie jako Ala przez rodzinę Cieślewicz.
I ta linia i ta druga to bardzo bliskie powiązania.
Jan i ja mam swoje korzenie w parafii Sokolniki/Gniezna.
Zapraszam Jana do zarejestrowania się na naszym forum, oraz napisania ogłoszenia na temat "poszukiwan "swoich przodków Kozłowskich i innych nazwisk z tej parafii i innych, oraz właśnie z Świątnik.
Jan jest jednym z moderatorów drzewa Kozłowski na portalu moi krewni.
Jeśli nie uda się rozwiązać pytań Artura, to i tak będzie Was/Nas więcej w temacie Sokolniki, Świątniki , Kozłowski i inni.
Wymienione wyżej nazwisko Bazułka z tych "terenów" to także tematy na naszych forach.
I oczywiscie tam ja mam swoje trzy grosze do dodania Bazuka /Nowak /Mrówczyński
A w Mrówczynski -
Małgorzata Mrówczyńska d. Dziadoszek i Piotr Mrówczyński
jedno z dzieci
Stanisława Kozłowska d. Mrówczyńska mąż Kazimierz Kozłowski 21.01.1886 Świątniki i jego rodzice
Kasper Kozłowski i Marianna Kozłowska d. Wyszyńska (ślub wymieniony w projekcie Poznań 1873 w Modliszewko) i jego rodzice Kasper Kozłowski i Antonina Kozłowska d. ? a to już lata 1830
Ostatnio edytowano 31 paź 2009, 20:04 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 19:48

Rozwijając linie Kazimierz Kozłowski i Stanisawa Kozłowska d. Mrówczynska
dzieci:
Marianna Imbierowicz d. Kozłowska 01.12.1910 Mączniki i Bonifacy Imbierowicz
Joanna Ciesielska d. Kozłowska 23.06.1912 Mączniki Leon Ciesielski
Ciesielski Mącznik Zdziechowa to tez główne linie mojej mamy - i jak wspominała Marzena z Strzelna.
Jej powiązania też są w Zdziechowie ..... niestety Marzena nie odpowiedziała którzy Ciesielscy to Jej a którzy moi .... a może jak Kabacińscy/ Bukowscy mamy genealogiczne powiązania
Są trzy linie Ciesielskich w Zdziechowie które kogo sa te linie rozwiązuje....
wg. rodziny 2 to nasze powiązania trzecia dalekie powiązanie...
wracamy do dzieci Kazimierza
Marian Ciesielski 28.11.1934 Mączniki rodzice Leon Ciesielski i Joanna Ciesielska d. Kozłowska

Piotr Kozłowski 23.06.1912 Mączniki
Stanisława Kozłowska 20.08.1916 Mączniki
Agnieszka Kozłowska 07.07.1920 Mączniki

są jeszcze listy meldunkowe w Archiwum USC Gniezno koszary ul. Sobieskiego z których ostanie miesiące znacznie uzupełniłem swoje lini i jak juz wiecie linie Ali.

Ten temat jest jeszcze nie ukonczony , mysle ze to co pisze moz być tematem do dalszych poszukiwan Kozłowski i inni.

Zawsze pisze , szukanie tylko w lini prostej naszych przodków to temat krótki, smaczek i moritum sprawy to linie boczne które w znaczny sposób pozwalają uzupełnic nasze linie boczne.

Będziecie dyskutować co do metody dochodzenia do danych i wiadomość, te forum/fora są przykładem takiego poszerzania naszych poszukiwań.

jestem ciekaw co z tych danych wyniknie czy cos Wam pomoże.

a danych nie wpisanych do programu B Keeper z tych terenów ma jeszcze troszeczkę , miałem szczęście i intuicje wypisujac w 2007 dane z ksiąg parafii Sokolniki z ksiąg teraz w konserwacji.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 20:02

tyle jest tutaj bardzo ciekawych informacji które muszę bardzo dokładnie przeanalizować gdyż w Światnikach są dwie rodziny kozłowskich. wiem ze w dalszej lini krewnymi jesteśmy ale muszę się babci spytać co i jak . wiadomo babcia to skarbnica wiedzy he he he...
jutro akurat jadę do niej wiec będzie oczym rozmawiać i na pewno zdam relacje na forum...

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 20:10

Gdybym pytał babci'e o Springerów i dziadków o inne nazwiska ( znałem wszystkich 4), a Ala która tak się złożyło w minimalny sposób znała dziadków, nie byłoby mnie i jej tak aktywnch na tym forum/ach.
Wiadomości byłyby ze żródła.
O Springerach wien dużo ale nigdzie nie mogę jej poszerzyć poza rok 1850 , a losy ich też to parafia Sokolniki Gniezno i Zdziechowa .
Zreszta nasz kolega z forum Sławek Łubiński ma chyba Coś do dodania na ten temat Sokolniki koło Gniezna
Pisze dużo może za dużo ale jestem przeciwnikiem szybkiego uciekania na prv. ...
"cytuje" nie mam nic do ukrycia i to co imtymne przykryje listkiem figowy... a reszta chyba strawna.....
ile ciekawego kryje/tracimy się kiedy przechodzimy na prv.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 20:23

ja tez jestem zdania ze lepiej wypowiadać się na publicznym forum zawszy ktoś coś może dodać do wątku. wiadomo co wiele głów to nie dwie głowy... he he he
trochę z tematu zjechałem ale jak jutro będę wiedział cokolwiek od babci to zaraz się podzielę tym na forum...
jestem początkującym dopiero ale jak będę mógł w czymś pomóc to na pewno uczynię.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 20:39

Mili moi !

Wlasnie rzucilam okiem na Poznan Projekt

Parafia katolicka Strzyżewo Kościelne, wpis 5 / 1889

Laurentius Kozłowski (29) ojciec: Thaddaeus Kozłoski, matka: Barbara Ochotna

Constantia Kozloswka (21) ojciec: Jacobus Kozłowski, matka: Antonina Łapka

A Strzyzewo Koscielne, Leszku to chyba tez Twoj teren

Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 21:08

Przegladałąś moją indeksacje Strzyżewa Kościelnego i moje tereny ze strony rodziny Kabacińskich
Ochotny to powiązania Sokolniki/Gniezno moje i Sławka i jego żony rodzina.
Sprawa Kozłowskich może wyjaśnić wspominany Jan Kozłowski, czekam na Jego odpowiedz.
Po tylu wiadomościach i tylu wypowiedziach, można wnioskować wiadomości dostaniemy z opowiadań i naforach genealogicznych.
Grażyno powiedz ile czasu potrzeba te wiadomości uzupełnić czasem spędzonym w archiwach.
Pytam Ciebie bo jak wiesz czas spędzany w Polsce to czas liczony dla Ciebie podwójnie.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 21:18

Leszku !

Jak uporzadkuje moje notatki to Wam podam informacje odnosnie rodziny Jozefa Kozlowskiego i Julianny Bazulki.
Jak narazie tylko tym dysponuje.

Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 21:34

albo ja należne do grupy "tępych ludzi" albo jestem po prostu głupi.
tyle jest tutaj informacji a ja nie potrafię nic poukładać w całość... coś czuje ze ja do babci imienin nie zdołam nic znaleźć i poukładać a chciałem jej prezent zrobić w takiej formie. coś czuje ze zajmie mi to lata lata długie.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 22:23

nazwisko myśle "popularne" natomiast w tym rejonie występuje wiele rodzin Kozłowski.
Jak rozmawiałem z Janem Kozłowskim on też nie wspominał o wielu liniach, nie wszytkie Jemu pasują lub potrafi dopasować.
Ma ciekawe zdjęcia z tych terenów.

Ten temat na przykładzie nazwiska Kozłowski i wymienione tereny to odpowiednik tego co uzbierałem / lub Wy pomogliści uzupełnić na przykładzie Kabaciński.
To od 2003 a konkretnie 17 10 2003 roku wypisywałem wszystkich Kabacińskic i tych co mnie podesłaliście z innych terenów. Po tych 7 latch "mogę powiedziec" że mam wiedzę i dane o ponad paru setkach rodzin Kabacińskich od 1710 roku.
Teraz staję się mądrzejszy, chyba nigdy nie dojde do "ładu" ale wiem gdzie szukć i tylko braki danych nie moga mnie potwierdzic moje pomysły pewniki przypuszczenia.
luka 1795 1824 w Gościeszynie jest przyczyną braku systematyzacji paru setek rodzin Kabat/Kabaciński.
Zresta do dzisiaj tereny w promieniu 50 km to centrum tego nazwiska a powiat Gnieźnieński to centrum.
Poparte pomocą for, @, prywatnych informacji, setek, setek godzin w archiwach
Życze Tobie takiej samej wytrwalości i nowych danych które zbierzesz , skatalogujesz wpiszesz do jakiegoś programu lub na fiszki, i bądz dobrej nadzieji - a już 25% daje szansy że kiedyś znajdziemy wspólne powązania.
Dlaczego bo te same tereny poszukiwań, kiedyś wioska żeniła sie z inna wioska rodzina z rodzina itp.
A ja i inni być może trfię na ciekawy wątek bocznych lub głównych lini...
linie boczne daly moje najciekawsze zdjęcia i to zdjęcia moich pradziadków prababci - takie zdjęcia których nikt z głównych lini nie posiadał a jak miał to wyblakłe kopie.
Ostatnio edytowano 01 lis 2009, 08:34 przez kabat, łącznie edytowano 2 razy

Re: Rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

31 paź 2009, 23:35

kabat napisał(a):nazwisko myśle "popularne" natomiast w tym rejonie występuje wiel rodzin Kozłowski.

Leszku masz racje. Ja tez mam Kozlowskich w swoich korzeniach. Ale ciezko ich juz dopasowac gdyz sa to lata 1755. W Gnieznie a wlasciwie Konikowie mieszkali Pawel i Katarzyna Kozlowcy. Ojcem chrzestnym ich syna Jana byl Dobrzynski. A pozniej jego bratanek ozenil sie z Rozalia Kozlowska. Niestety jokos wiecej o nich nie znalazlem. A posadzam, ze z tej linii jest moja Kozlowska. Pozniej mieszkali w Mielnie. Przegladajac okoliczne parafie za lata 1750-1800 widzialem troche Kozlowskich. Swiatniki rowniez. A Trzeba tez brac pod uwage zmiane nazwiska od Koza bo takich tez w okolicach Gniezna spotkalem.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

02 lis 2009, 19:47

dzięki pani Grażyno dzięki pani informacji na temat Kozłowskich udało mi sie cześć faktów uporządkować na tyle by znaleźć dwie linie pradziadków.... dziękuje bardzo

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

02 lis 2009, 19:50

i panu Leszkowi również dziękuje gdyż stopniowo dzięki pana pomocy również rozbuduje moje drzewo... tez bardzo dziękuje...
mam nadzieje ze jeszcze coś wspólnie znajdziemy.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

03 lis 2009, 23:44

Witaj !
Tak jak obiecalam podaje rodzine Jozefa Kozlowskiego i
Julianny Bazolki
1. Catharina Kozlowska ur.05.04.1835
2. Franciscus Kozlowski ur.11.09.1836
3. Marianna Kozlowska ur.14.06.1838
4. Bartholomeus Kozlowski ur.18.08.1840
5. Martinus Kozlowski ur.16.10.1842
6. Martianna Kozlowska ur.03.10.1844
7. Joanes Kozlowski ur.03.12.1846
8. Josepha Kozlowska ur.10.03.1847
9. Julianna Kozlowska ur.22.04.185?
10.Andreas Kozlowski ur.28.11.1853
11.Margaretha Kozlowska ur. ok.1857

Andreas Kozlowski slub par. Dziekanowice.

Dodatkowe informacje znajdziesz w Bazie malzenstw - par. Sokolniki

Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

19 lis 2009, 20:33

Witam Arturze
jak Twoje "przepytywanie " o nazwisko Kozłowski z Świątnik
Po ostanich rozmowach z Janen Kozłowskim z Gniezna, popytaj o takie powiązanie
Władysława Cieślewicz d. Kozłowska
Franciszek Cieślewicz 22.01.1901 Przybytki
ślub 1928.08.14 Modliszewo
Ten kierunek powinien być dla do powiazań genealogicznych z tą rodziną, a wtedy z ( czytaj żony linią i wspominanego Jana)
Jan obiecał dołaczyć się do tej dyskusji po uzyskaniu dalszych danych [potwierdzeń]
Władysława Cieślewicz d. Kozłowska to córka wspominach przez Ciebie osób z poczatku postu.
Jeśli coś pomyliłem, sprostuj, popraw, uzupełnij.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

22 lis 2009, 18:24

Arturze ! Jesteś szczęściarzem bowiem Grażynka z Sofii odszukała rodziców i dziadków Twego pradziadka Tadeusza Kozłowskiego ur. 7 11 1900 r.w Swiątnikach Wielkich. Moja rodzina Kozłowskich zamieszkiwała w Świątnikach Małych do ok.1900 r. Moi pradziadkowie to : prapra .:Józef Kozłowski ur. ok. 1816 r. i Juliana z d. Bazułka ur. ok. 1816 r. ,pra. : Franciszek Kozłowski ur. 9 9 1836 r. i Antonina z d. Kujawska ur. ok. 1843 r. zam w Braciszewie , dziadkowie : Wojciech Kozłowski ur. 10 3 1869 r. w Świątnikach Małych i Barbara z d Cierzniak ur. 1 12 1876 zam w Braciszewie - zamieszkali po roku ok. 1900 r. w Pyszczynku k/ Gniezna , rodzice : Hieronim Kozłowski ur. w 1899 r. w Świątnikach Małych , zamieszkali od 1934 r . w Gnieźnie i Władysława z d. Cieślewicz. W rodzinie mojej mamy Władysławy z d. Cieślewicz jej dwoje bracia ożenili się z pannami - dziećmi Wawrzyna Kozłowskiego i Konstancjiz d. też Kozłowska , i były to panie : 1) Władysława Kozłowska ur. 1 6 1903 r. , zm. 8 1 1958 r. w Swiątnikach Małych . Wyszła za gospodarza Franciszka Cieślewicza ur. 1901, zm. 1968 r. ze Świątnik M. 2) Pelagia Kozłowska ur. 1905 Świątniki M. , zm. 1985 Zduńska Wola. Wyszła za kolejarza Antoniego Cieślewicza ur. 1903 r. zm. 1985 r. Według informacji córki Franciszka Cieślewicza i Wadysławy z d. Kozłowska - Łucji - Wawrzyn Kozłowski został pozbawiony Gospodarstwa rolnego w Świątnikach Wielkich przez okupantów niemieckich w 1939 r. Przebywał potem u córki w Grabowie i zmarł w 1942 r. Pochowany jest na cm. w Kruchowie. Losy Tadeusza Kozłowskiego ur. w 1900 r. gospodarza ze świątnich Wielkich były też tragiczne za sprawą "władzy ludowej , która w ramach kolektywizacji wsi zakładała przymusowe spółdzielnie tzw. kołchozy po drugiej wojnie światowej . Był więziony . Zmarł przedwcześnie w roku 1952 . Gospodarstwo miał prowadzić potem syn Norbert Kozłowski . Ale dalsze historie zapewne zna Twoja Babcia. PS. Grażynko ! Ponieważ domyślam się , że mamy wspólnych praojców dopowiem jedynie ,że Rodzeństwo Franciszka Kozłowskiego ur. w 1836 r. składało sie z 12 osób , przy czym wielu z nich wyemigrowało do Niemiec i USA. Mój ojciec Hieronim ur . 1899 r. znał:Andrzeja zam. w Mnichowie 16 ha , Bartłomieja zam. w Gnieźnie Tomasza zam. w Gączu k/ Janowca a potem w Bojanowicach k/ Kłecka i Jana zam. w Gnieżnie

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

22 lis 2009, 19:08

Arturze jak się domyslasz odpowiadał Jan o którym pisałem na forum WTG i tak czekaliśmy na rejestracje i odpowiedz.
Teraz Mamy ważną osobe z wiadomościami i liniami z wspołnych terenów.
Jesteśmy teraz w wspólnym drzewie genealogicznym, Ty,J an i moja żona
Jestem ciekaw co odpowie Grażyna z Sofii, która ma także Kozłowskich z tych terenów.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

22 lis 2009, 19:23

Ze strony żony Aleksandry jest kontakt z nazwiskiem Kozłowski (oczywisciew Maczniki tuż obok)
Kazimierz Kozłowski 21.01.1886 Świątniki [rodzice Kasper Kozłowski 00.00.1851 Marianna Kozłowska d. Wyszyńska slub projekt poznan 00.00.1873 Modliszewko i wyżej dziadkowie Kozłwski i Antonina Kozłowska d. ]
Stanisława Kozłowska d. Mrówczyńska 03.04.1884 Zdziechowa[Piotr Paweł Mrówczyński Małgorzata Mrówczyńska d. Dziadoszek]

tematy pokrewne z tej samej parafii i terenów :]
viewtopic.php?f=3&t=1348
Nazwisko:Kusy,Izydorek,Pater,Ochotny,Staszewski,Cieślewicz;

Mrówczyńscy
viewtopic.php?f=3&t=803&hilit=+mr%C3%B3wczy%C5%84ski
na zdjeciach tutaj są Kozłowscy
Cieślewicz , Grępka, Grempka, Krysiński i inni Gniezno

Na podanych stronach są wiadomości które są "reasumując od opisywanych opłat za poszukiwania bezpłatne" od komentowanych na innym forum, a ile mam/mam takich w moich wypisach z archiwum?
viewtopic.php?f=3&t=84

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

22 lis 2009, 21:00

Witam !
Ja dolaczam dodatkowo informacje.
Andreas Kozlowski ur. 28 Nov 1853 Swiatniki Male zm.30 Oct 1925 Mnichowo
I slub Antonia Tloczynska (ur.ok.1864 r.) 23 Jan 1881 par. Dziekanowice
dzieci;
1. Michal Kozlowski ur.1882 Siemianowo
2. Jan Kozlowski ur.1883 Siemianowo
3. Walenty Kozlowski ur.1885 Siemianowo
4. Marianna Kozlowska ur. Siemianowo
5. Rozalia Kozlowska ur.1888 Siemianowo
6. Michal Kozlowski ur.1892 Siemianowo (ten pierwszy Michal zapewne zmarl)
O tych dzieciach nie mam zadnej informacji.
II slub Marianna Cegiel (1876 - 1959) 30 Sep 1893 (USC Owieczki ??)
1. Marianna Kozlowska ur. 1898 Siemianowo
2. Wladyslawa Kozlowska ur.1900 Siemianowo
3. Antoni Kozlowski ur. 1902 Mnichowo
4. Zofia Kozlowska ur. 1904 Mnichowo
5. Katarzyna Kozlowska ur. 1905 Mnichowo
6. Czeslaw Kozlowski ur. 1908 Mnichowo
7. Janina Kozlowska ur. 1911 Mnichowo

Poza tym w Mnichowie tez mieszkal Jan Kozlowski o ktorym wspomnial Jan.

Jan Kozlowski ur.1.12.1846 Swiatniki Male, zm.13.03.1929 r. (Mnichowo ???)
zona Franciszka Graczyk ur.10.09.1853 Bojanowice; slub 1873 par. Sokolniki
Mieli 10 dzieci, pracowali na folwarku. Ten Jan rzeczywiscie chyba mieszkal jakis czas w Gnieznie w 1924 r. przybyl ponownie do Mnichowa.

Wspomniane byly Bojanowice
Michal Kozlowski ur.13.09.1874 Bojanowice, zona Stanislawa Staniszewska ur.8.04.1878 Pakszyn; ta para tez przebywala w Mnichowie niestety nie mam wiecej informacji.

Jest jeszcze mieszkajacy w Pawlowie
Kozlowski Szczepan (wirth) ur.5.06.1869 Swiatniki, zona Magdalena ur.1878 Zelazkowo
dzieci;
1. Stanislaw Kozlowski ur.1898 Pawlowo
2. Walentin Kozlowski ur.1900 Pawlowo
3. Kazimiera Kozlowska ur.1901 Pawlowo

Janie po Twojej informacji wyjasnilam sobie Barbare Kozlowska z Pyszczynka, ktora byla matka chrzestna w mojej rodzinie.
To na razie tyle. Musze jeszcze przeanalizowac pozostala informacje.

Pozdrawiam rodzine
Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

23 lis 2009, 13:48

Witam ... po dłuższej przerwie ale nieraz tak jest.
dziękuje za udzielenie tylu informacji z radości nie wiem co powiedzieć.. ... jedynie Dziękuje. niestety taki nawał informacji powoduje totalny mętlik w mojej głowie nie potrafię dopasować informacji tutaj podanych. przyznam się jestem "głu**"
czy ktoś z państwa by mi pomógł prawidłowo uporządkować rodzinę kozłowskich od Tadeusza Kozłowskiego uro. 07,11,1900 roku? jego ojciec Wawrzyn kozłowski
byłbym bardzo bardzo wdzięczny. nie liczyłem ze tyle informacji się znajdzie o mojej rodzinie.ja z kolei przedstawię dalsze bliższe naszych czasów losy rodziny kozłowskich obecnie mieszkających w Światnikach Wielkich.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

23 lis 2009, 23:11

Witaj Arturze !

Zbytnio nie przejmuj sie z informacjami, ktore otrzymales. Zbieraj - kiedys byc moze sie przydadza. Ja przejrzalam to co Ty podales i co znalazlam (oczywiscie ja nie wiem wszystkiego co dotyczy Twojej linii) i chyba zrozymialam Twoj problem. Ja osobiscie tez nie moge polaczyc osob o ktorych piszesz z naszymi przodkami.

Sprawdzilam w Poznan Project i mi wychodzi, ze:

slub - Strzyzewo Koscielne 1889 r.
Laurentius Kozłowski (29) ur.ok.1860, rodzice; Thaddaeus Kozłowski, Barbara Ochotna
Constantia Kozlowska (21) ur.ok.1868, rodzice; Jacobus Kozłowski, Antonina Łapka

slub - Modliszewko 1853 r.
Thaddaeus Kozlowski (38) ur. ok.1815, rodzice; Franciscus Kozlowski, Barbara
Barbara Ochotna (21), rodzice; Joannes Ochotny, Euphrosina

slub - Mogilno 1853
Jacobus Kozłoski (31) ur.ok. 1822, rodzice; Laurentius Kozłoski, Marianna Pierowicz
Antonina Łapka (21), rodzice; Laurentius Łapka, Victoria Lewendoska

Oczywiscie to bedziesz musial sprawdzic.
Byc moze Jan bedzie mogl nam pomoc.

Grazyna

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

26 lis 2009, 09:55

Witam.Teraz przedstawię dalsze losy rodziny Kozłowskich z mojej linii od czasów Norberta Kozłowskiego. Może komuś te informacje się przydadzą albo po prostu przedstawię bliższe losy mojej rodziny tak do poczytania.
Otóż Norbert Kozłowski faktycznie przejął gospodarstwo po ojcu Tadeuszu Kozłowskim. Dziadek ma siostrę Eufemię Dys z domu Kozłowska mieszka w Ustce.Norbert Kozłowski ożenił się z Barbara Kubalik ur.27.10.1938 w Kocanowie gm. Pobiedziska. Babci mama Helena Gorzyńska uro. 16.04.1911. w Głębokie powtórnie się ożeniła przyjmując nazwisko Pękała. Mieli wspólne jedno dziecko Ryszard Pękała zamieszkałego w Pobiedziskach. Barbary ojciec Michał Kubalik ur. 1908 r w Wrączynie koło poznania zginał w pierwszych dniach wojny w wrześniu 1939 r prawdopodobnie leży w grobie masowym w Kutnie lecz nie umiem potwierdzić tego. Wiem ze należał do trzeciego zakonu franciszkanów w poznaniu..
Norbert Kozłowski ożenił się z Barbarą Kubalik w 19.02.1955 roku w Modliszewku. urodziło im się 6 córek żadnego syna.

Róża Maciejewska. Świątniki Wielkie

Iwona Dziudziel Chojno

Hanna Grzemska Żydowo

Mariola Zięba Bydgoszcz

Aurelia Cichowicz Szelejewo

Beata Kozłowska-Rachwalska Świątniki Wielkie

Niestety dziadek Norbert nie dożył naszych czasów zginął przedwcześnie w wypadku samochodowy jako pasażer w 21.11.1992 roku w Dębłowo Królewskie tuż koło Świątnik niecałe 3 km od domu. pochowany jest w grobie rodzinnym w Modliszewku.
obecnie Barbara Kozłowska moja babcia :D ma 12 wnuków i 5 prawnuków.
trochę się rozpisałem ale cóż lubię dzieje mojej familii :D :D :D
pozdrawiam

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

27 lis 2009, 08:39

W razie jakiś pytań w sprawie mojej rodziny to proszę zadawać odpowiem...

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

27 lis 2009, 08:58

Ale nie odpowiedziałeś czy uszeregowałeś dane Tobie przekazane i które "pasuja" do Twoich linii.
Myśle ze to o czym piszemy, jest w swerze w naszych poszukiwań i zainteresowan.
Tylko pytać, nic Tobie nie pasuje z tych przekaznych danych

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

27 lis 2009, 14:32

tak pasuje jedna linie mam do prapraprapradziadków! wszystko się zgadza popytałem ciotki te koło 90 siatki i one coś tam pamiętały. ze strony dziadka mam dużo możliwe ze nawet lata 1780 dzięki informacjom pani Grażyny to udało mi się poskładać zajęło mi to kilka dni ale się udało... to już bardzo dużo. może jeszcze się znajdzie coś co dotyczyło by mnie. czekam za panem Janem może coś jeszcze interesującego przekaże.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

27 lis 2009, 16:38

Chcesz powiedzieć że jesteś szczęściarzem, mnie to zajmuje 7 lat, Pan Jan (którego znam osobiscie) od niedawana tym się zajmuje i ma niezłe osiagnięcia, duzo dopisałem nazwisko Cieślewicz.
Tak się składa że Grażyną ( ma niezłe wpisy z archiwum) przy kawce spedziłem mile chwilę w Gnieźnie.
Szybko kompletujesz linie.
A wiesz jakie są twarde krzesła w archiwum, i ile będnych poszukiwań.
Gratuluje szybkich postepów.
Jest tylko jedno pytanie - w jaki sposób przeniosłeś się w lata 1780.
W okolicach Gniezna w okolicznych parafiach, jedne z większych publikacji danych ja zamieszczałem w internecie, taki sposób ma zadanie wymiane danych.
Mylę że widzisz zbyt łatwo, swoje sukcesy.
Forum jak allegro,
Można przepisać z internetu " lekko, leciutko interpretowac dane " lub tak jak ja proponuje rozmawiąc pisać, wymieniać się tym co wspólnie omawiamy.
Lata 1780 to niezły sukces -ale tylko możliwy jesli przeglądamy ( my : Jan, Grażyna, ja ) w archiwum i to napisze wyraźnie Jedna Parafię.
Bo częsta opowiedz na moje pytania to .... standartowa odpowiedz nie mam czasu na szukanie warchiwach, a póżniej pytania

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

28 lis 2009, 12:18

slub - Modliszewko 1853 r.
Thaddaeus Kozlowski (38) ur. ok.1815, rodzice; Franciscus Kozlowski, Barbara
Barbara Ochotna (21), rodzice; Joannes Ochotny, Euphrosina

slub - Mogilno 1853
Jacobus Kozłoski (31) ur.ok. 1822, rodzice; Laurentius Kozłoski, Marianna Pierowicz
Antonina Łapka (21), rodzice; Laurentius Łapka, Victoria Lewendoska

poszedłem w tym kierunku ze jeżeli Tadeusz kozłowski uro ok1815 roku to jego ojciec Franciszek kozłowski mógł mieć koło 30 jak się urodził mu syn Tadeusz to od daty urodzin syna odjąłem te 30 umowne i wyszły lata 1785. tak to sobie obliczyłem. żadnych dowodów i dat poniżej 1800 roku nie mam kierowałem się logiką. tak samo z Jakubem kozłowskim było i jego rodzicami tez bez żadnych dowodów jedynie co na logikę.

Re: rodzina Kozłowskich z śwątnik wielkich

01 gru 2009, 21:10

ale ze strony ojca mam tylko pradziadka Edmund Cichowicz uro. 19.10.1908 zm. 28.09.1944 pochowany w Lubczu i nic dalej nie znalazłem i nie znajdę za szybko bo nie pozostały żadne przekazy ustne.
Odpowiedz