Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gronowscy

13 lis 2009, 18:28

admin: wydzielono z innego wątku

Witam
Teresa Gronowska ur?-zm? x Józef Czachórski ur.1757 gdzie? - zm 1832 w Ocieszynie
Dzieci
Zofia ur? - zm? x N.N Trąbczyński ur?-zm?
Katarzyna Czachórska ur.?-zm? x N.N. Szulczewski ur. ? - zm?
Eleonora ur. 1791 gdzie? -zm 1861 w Gogolewie
Józefa ur 1801 gdzie? x Władysław Watta Skrzydlewski h Samson ur 1781 gdzie? zm 1854 Sulęcin syn Mikołaja i Krystyny Lewańskiej
potomstwo mi znane

Mikołaj jest moim 5 pradziadkiem

Poszukuję rodziców Teresy Gronowskiej

Pozdrawiam
Jacek
Ostatnio edytowano 14 lis 2009, 17:21 przez DąbrowskiJacek, łącznie edytowano 2 razy

Gronowscy

23 lis 2009, 21:33

Witam!
Poszukuję rodziny Gronowskich. Wielu inforamcji nie posiadam, gdyż moja babcia jest już w podeszłym wieku i za wiele nie pamięta. Wiem tylko, że Moi pradziadkowie nazywali się Jan Gronowski i Prakseda Gronowska(nie mam wiadomości dotyczących nazwiska panieńskiego prababci). Moja babcia urodziła się w Żninie, z czego wynika duże prawdopodobieństwo, że pradziadkowie się tam pobrali.
Bardzo licze na jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam wszystkich "Poszukujących" !

Re: Gronowscy

24 lis 2009, 01:19

Na początek proponuję przeszukać bazę małżeństw z Wielkopolski, czyli Poznań Projekt pod adresem http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php
zaznacz teren "Chodzież-Szubin-Wągrowiec-Żnin", wpisz nazwisko, a pokażą Ci się wyniki dla tego nazwiska

admin: poniżej treść postu Marzeny dotycząca tego tematu, a skopiowana z nieistniejącego już wątku
Znając datę urodzenia swojej babci łatwo dowiesz się nazwiska panieńskiego prababci Praksedy. Już korzystałam z usług USC w Żninie i nie miałam problemów z uzyskaniem informacji. Może nazwisko Praksedy coś więcej powie czytającym forum.

Re: Gronowscy

29 lis 2009, 12:12

Cześć Asiu!
Walter Gronowski- ur.1884r.Żnin ;żona- Jadwiga Miller, ur.1888r.Żnin
ich syn to:
Walter Gronowski ur.1910-Żnin ,zmarł 12 JAN 1932r. Jego żona to Anna Mikulski

Zgadza się nazwisko i miejsce, ale czy to nasi przodkowie?? Może coś jeszcze znajdę...
Pozdrawiam.

Re: Gronowscy

26 maja 2010, 22:04

Witam!
Obok mojej posesji mieszkają potomkowie rodziny Gronowskich.
Jedna z córek wyszła za Starostę a miała na imię Stanisława, druga zaś za mojego krewnego Pakułę a miała na imię Ludwika mieszkali i zmarli we Francji (Lille).
Niestety nie mam zbyt dużej znajomości tej rodziny i nie wiem jak mieli na imię ich rodzice.
odp.
Odpowiedz