Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

30 lis 2009, 03:14

Witam Serdecznie

Jestem z centralnej Polski. Prowadzę poszukiwania genealogiczne swojej rodziny. Dotychczas - ze względu na odległość - nie podjąłem działań na terenie Wielkopolski. Tam k. Kalisza, w miejscwości Wirginki mieszkali przedkowie mojej Mamy. Nazywali się Łuczakowie i Pejasiowe. Jeżeli jest ktoś z tych okolic, lub znający ww. nazwiska, poproszę o wiadomość na mail: andrzejwalczak@poczta.onet.pl, lub tel. 605-149-263.

Z góry dziękuję
Andrzej Walczak

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

30 lis 2009, 15:18

Andrzeju ja sie spotkalem z Luczak. Jest tez w moim drzewie. Ale niestety zdala od Kalisza bo w Mogilnie i okolicach. Z Mogilna pochodzil tez Prof. Czeslaw Luczak katedra historii UAM autor wielu publikacji o Mogilnie. Moze to cos wniesie do Twoich poszukiwan.

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

30 lis 2009, 19:47

Znam Walczakow z Krotoszyna , tam i tez mieszkaja Luczakowie , mam i w swoim spisie Marianne Luczak ktora wyszla za Jozefa Kliber (ur 1884 )... ale niestety musze dodac ze nazwisko w okolicy Kalisza jest dosc popularne.

Pozdrawiam

Radek Kliber

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

30 lis 2009, 20:44

Witam,
znam młodą osobę noszącą nazwisko Łuczak, która mieszka we Wrześni. Nie wiem jednak z jakich stron pochodzą jej przodkowie. Wysłałam tej osobie link do Twojego postu. Może odpisze.

Pozdrawiam,
Magda

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

30 lis 2009, 22:35

Serdeczniew dziękuję Wam wszystkim za wiadomości.
Nie spodziewałem się aż takiego odzewu. Napiszę trochę więcej. Poszukiwana rodzina z Łuczaków i Pejasiów, to rodzina ze strony mojej Mamy.
Mój dziadek Stanisław Łuczak urodził się 06. 11. 1905 r. w Kionczynie. Był synem Wawrzyńca Łuczaka i Katarzyny Łuczak zd. Pasik.
Pradziadek Wawrzyniec Łuczak zmarł w Werginkach i jest pochowany na cmentarzu w Stawiszynie, podobnie jak prababcia Katarzyna.
Z kolei babcia Bronisława Łuczak zd. Pejaś, urodziłą się 18. 03. 1906 r. w Wirginkach. Była córką Franciszka Pejasia i Marianny Pejaś zd. Bąk.
Pradziadek Franciszek Pejaś urodził się 17. 10. 1880 r., zmarł prawdopodobnie w 1941 r., gdzieś w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie całą ich rodzina została przesiedlona w czasie okupacji. Nie znamy miejsca, gdzie został pochowany. Odszukałem ostatnio w Archiwum listy przesiedleńcze, na których się oni znajdują.
Prababcia Marianna Pejaś zd. Bąk urodziła się 28. 06. 1883 r., zmarła w Werginkach, jest pochowana na cmentarzu w Stawiszynie.
Mam ustalonych prawdopodobnie wszystkich potomków ww. pradziadków, jednak nie wiem nic o ich przodkach, ani też braciach i siostrach.
Moje drzewo jest opublikowane na stronie www.andrzejwalczak.naszagenealogia.pl, część jego znajduje się też na serwerze Geni.
Jeżeli możecie, to porównajcie dane z mojego drzewa, może coś się pokryje. Jestem przekonany, że w okolicach Kalisza nadal mieszkają jacyś krewni moich przodków i chciałbym ich odnaleźć. Szczególnie zależy mi na współdziałaniu w dalszych poszukiwaniach na tym terenie.

Jeszcze raz bardzo Serdecznie Dziękuję za wiadomości
mam nadzieję, że uda mi się dzięki nim pogłębić ustalenia
Pozdrawiam
Andrzej Walczak

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

11 lip 2010, 17:30

Hehe xD ja mam na nazwisko Łuczak. Mieszkam na śląsku ale mam rodzinę koło konina. w Wielkopolsce. Jeśli Cie to zainteresuje to prosze pisać.

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

11 lip 2010, 18:41

Władysław Łuczak i Zofia Łuczak d. Borowska
syn
Włodzimierz Łuczak 1933 Poznań 1989 Poznań ( muzyk skrzypki]
żona
Krystyna Łuczak d. Kabacińska ur Gniezno moja kuzynka

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

12 lip 2010, 10:00

Witam
Mam trochę informacji o rodzinie Łuczak ale z okolic Jarocina.
Pozdrawiam
Regina
Ostatnio edytowano 05 cze 2012, 16:04 przez reynavis, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

12 lip 2010, 11:21

Witaj Andrzeju! :)

Mieszkam jakieś 10 km od Stawiszyna i co nieco się orientuję :)

Jeśli chodzi o Wirginki, jest to mała miejscowość i należy do parafii Stawiszyn.

Dużo informacji znajdziesz w Poznań Project. Jednak licz się z tym, że nazwisko Łuczak i Pejaś są bardzo popularne w tym rejonie. Łuczaków osobiście znam kilkoro, ale nie z Wirginek, tylko z gminy Żelazków.
Stawiszyn jest zindeksowany z lat 1874-1895 i możemy tam znaleźć sześć osób o nazwisku Łuczak właśnie z tej parafii :)

Piszesz, że Twój dziadek urodził się w Kionczynie. W AP w Kaliszu, są spisy ludności, gdzie są cale rodziny wypisane. Jestem niemal pewny, że znajdziesz tam swoją rodzinę:)

Re: Poszukuję: Łuczak, Pejaś z Wirginek (obecnie Werginki)

14 cze 2014, 18:01

Witaj :) Moja prababcia Pelagia Łuczak (1905-1990) urodziła się w Biskupicach Szalonych (dziś Obołocznych) k Skalmierzyc. Była ona córką Wawrzyna i Konstancji Nijakowskiej.
Odpowiedz