Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Katarzyna Jakubowska - zgon 1895 - gdzie znajdę akt USC

25 kwi 2019, 19:18

Witam
Mam zapis zgonu w księdze parafialnej (parafia Panienka) - Katarzyny Jakubowskiej z listopada 1895 roku, podane miejsce - Bielejew lub Bielejewo. Gdzie znajdę akt USC, na którym mi najbardziej zależy? A może ktoś wpadnie na ten akt zgonu - byłoby suuuuper.
Pozdr…
Agnieszka

Re: Katarzyna Jakubowska - zgon 1895 - gdzie znajdę akt USC

25 kwi 2019, 19:37

http://basia.famula.pl/

Mieszków (USC) - akt zgonu, rok 1895, [Księga zgonów]

Katharina Jakubowska (54 lat), rodzice: Lorenz Jakubowski , Francisca Zielinska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Martin Swigon
https://szukajwarchiwach.pl/11/720/0/3/ ... /#tabSkany

Re: Katarzyna Jakubowska - zgon 1895 - gdzie znajdę akt USC

25 kwi 2019, 19:48

Witam
Dziękuję serdecznie za ekspresową odpowiedź i oczywiście pomoc.
Pozdr…
Agnieszka

Re: Katarzyna Jakubowska - zgon 1895 - gdzie znajdę akt USC

26 kwi 2019, 21:28

Witaj Agnieszko !!!
Mam pytanie odnośnie pochodzenia Lorenza Jakubowskiego. Według aktu zgonu urodził się w Wycisławiu, a mieszkał w Skokowie. Obie miejscowości leżą niedaleko Borku. Tak się składa że mój prapra..dziad Adam Jakubowski mieszkał w Wycisławiu od 1754 roku. Nie wiem czy się tam urodził, bo z dokumentów wynika jedynie że był gospodarzem posiadającym ok.12 ha. Po śmierci pierwszej żony Agaty Szymkowiak ożenił się drugi raz z Cecylią Sikora vel Sikorska, właśnie w miejscowości Skoków. Po ślubie przeprowadził się do Zakrzewa par. Witaszyce. Jak dotychczas nie znalazłem żadnego rodzeństwa Adama Jakubowskiego. Może Tobie udało się bardziej zgłębić historię Jakubowskich z Wycisławia. Z pozdrowieniami Paweł

Re: Katarzyna Jakubowska - zgon 1895 - gdzie znajdę akt USC

27 kwi 2019, 15:04

Witam
Z tymi Jakubowskimi to w zasadzie dopiero początek. Może podam to, co wiem na temat Lorenza (Wawrzyńca) Jakubowskiego. W 1820 roku (parafia Panienka) zawiera związek małżeński z Franciszką zd. Ludwiczak (zatem jest błąd w akcie zgonu ich córki Katarzyny Jakubowskiej - bo tam podano, że Franciszka zd. Zielińska). Lorenz Jakubowski umiera w październiku 1847 roku (parafia Panienka), a jego żona Franciszka w 1876 roku. Kilkoro dzieci rodzi się w parafii Mieszków, pozostałe w parafii Panienka. Dzieci, o których mowa to: Agnieszka, Jan, Józef, Antonina, Marianna, Katarzyna, Piotr i Wiktoria. I to w zasadzie tyle...
Pozdr…
Agnieszka
Odpowiedz