Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Ratajczyk Andrzej

18 maja 2019, 08:57

Witam :)
Potrzebuje pomocy/ porady w odnalezieniu informacji o Andrzeju Ratajczyku wiem tylko ze w dniu urodzenia syna Zygmunta(1909) miał ok 41 lat tak wynika z aktu urodzenia Zygmunta .Był wtedy w związku małżeńskim ze Stanisławą Kicińską ur. 1877r.w Smulsku. Mieszkali we wsi Dąbrowa k. Turku.pierwsze dziecko Alojzego/Aleksandra mieli w 1899r. Szukałam informacjo w Basi i w Genetece nic nie znalazłam . Jedyne co mi Basia znalazła to Andrzeja Ratajczyka ur 1868r.w Janiszewie. Rok by pasował tylko za mało faktów żeby być pewna że to "mój" Andrzej. potrzebny byłby akt ślubu ze Stanisławą tam chyba byłoby napisane skąd pochodziłi kim byli jego rodzice. Prszę o wskazówki jak i gdzie szukać :)

Re: Ratajczyk Andrzej

18 maja 2019, 09:33

Być może jest to ten z Janiszewa, ale pewności nie ma. Aktu ślubu na razie w Basi nie znajdziesz, bo najmłodsza zamieszczona księga z parafii Boleszczyn to 1884 r. Para ta (Andrzej i Stanisława) zawierała ślub raczej nie wcześniej niż w 1893 r.
Żeby odnaleźć ich ślub potrzebna jest wizyta w AP Konin lub kontakt z USC Przykona.
Drugim rozwiązaniem jest uzyskanie aktu zgonu Andrzeja Ratajczyka z USC. Tam będą podani jego rodzice i miejsce urodzenia.

Re: Ratajczyk Andrzej

18 maja 2019, 09:38

Dziękuję :) nie byłam pewna czy źle szukam na necie , zwrócę się do AP w Koninie i podam przybliżony rok ich ślubu .
Odpowiedz