Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Józef Schwarz i Michalina Tomczak

07 gru 2009, 22:01

poszukuję informacji nt.
małżeństwa Józefa Schwarz i Michaliny Tomczak,
mieli syna Franciszka (Franz) Schwarz urodzonego 21.01.1889 roku - mój dziadek :), który miał brata Jana (mjr WP przed wojną II), siostrę Stanisławę (po męzu Flieger) i siostrę Agnieszkę. Z tego co wiem to Jan miał syna Kazimierza i córkę Helenkę. Nic nie wiem o ich losach

Nie wiem w którym roku był ślub, nie wiem gdzie ten ślub był, nie wiem kiedy się urodzili.

Może ktoś wie i może co nieco pomóc.

Re: Józef Schwarz i Michalina Tomczak

07 gru 2009, 23:13

Witam,-zbyt ogolnikowo skierowałeś to ogłoszenie.Podstawowa sprawa,bardzo istotna,a której nie podajesz,to brak miejsca urodzenia. Brak też nazwy miejscowości,gdzie ci przodkowie zamieszkiwali.Dlatego powinieneś to uzupełnic. W moim drzewie jest jakiś wątek z nazwiskiem Schwarz,ale to niezgodne z podanymi przez Ciebie imionami. Pozdrawiam-hentomal@senior

Re: Józef Schwarz i Michalina Tomczak

08 gru 2009, 08:55

Proponowałbym nawiązac kontakt z kolegą diks2.To co wiem,ma On w swoim drzewie Schwarzów (Szwarców) wielu. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Józef Schwarz i Michalina Tomczak

08 gru 2009, 18:52

z kolega diks2 już rozmawiałem i chyba nie mamy powiązań albo są bardzo dalekie :)

Dziadek (Franz) urodził się w Radomitz w 1886, czyli w Radomicku a Babcia (Michalina z domu Sowińska) w Dębnicy k. Ostrowa wlkp. Slub wzięłi w Antoninie w 1908 roku, tam też się wybieram aby poszperać w parafii.

ale ja szukam informacji o Jozefie Schwarz i Michalinie z domu Tomczak, właśnie o nich nic nie wiem (daty i miejsca), poza tym że byli moimi pra - dziadkami.

jeszcze jedno pytanie, gdzie szukać informacji o nauczycielach przed wojną, bo mój dziadek był nauczycielem, więc może jakieś info znajdę w archiwach szkolnych :)

Re: Józef Schwarz i Michalina Tomczak

09 gru 2009, 17:44

tomsch napisał(a):jeszcze jedno pytanie, gdzie szukać informacji o nauczycielach przed wojną, bo mój dziadek był nauczycielem, więc może jakieś info znajdę w archiwach szkolnych :)

Zadajesz pytanie i sam sobie odpowiadasz. Szukaj w archiwum szkolnym, pytaj w szkole gdzie są dokumenty, szukaj w kronice szkolnej.

Re: Józef Schwarz i Michalina Tomczak

06 maja 2010, 14:58

Mam taki wpis drzewie Kabaciński- szukam kontaktu informacji
Cecylia Tomczak d. Kabacińska 1904.09.13 Mogilno i Antoni Tomczak
Rodzice : Józef Kabaciński i Anna Kabacińska d. Bońkowska
matka Józefa- Józefa Hunt Kabacińska i Michał Kabaciński
miejscowości : Laskowo, Rzym, Dziadkowo, Kołodziejewo,Trląg, Strzelno
Odpowiedz