Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kmieciowie z Kwieciszewa

11 gru 2009, 21:09

Witam!
Szukam informacji na temat rodziny Katarzyny Kmieciówny urodzonej 27 kwietnia 1899 w Kwieciszewie. Jej rodzicami byli Jakub Kmieć i Marianna Kuraszkiewicz, ich ślub miał miejsce w Strzelnie w 1875 roku. Katarzyna przed i po ślubie z Franciszkiem Rutkowskim mieszkała w Poznaniu na ul. Wielkie Garbary 52. Zmarła półtora roku po ślubie, tj. 30 września 1930 roku.

Pozdrawiam
Eugeniusz
Ostatnio edytowano 11 kwi 2013, 18:05 przez Eugeniusz, łącznie edytowano 2 razy

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

13 gru 2009, 10:30

Witam!
Sprawdziłam w książce adresowej m.Poznania z 1933r., pod podanym przez Ciebie adresem jest jako główny lokator wpisana w mieszkaniu nr.16 Kmieć Zofia, robotnica.
Pozdrawiam. Jolanta

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

13 gru 2009, 20:59

Wielkie Dzięki za informacje:)
Najprawdopodobniej była to krewna Katarzyny, może siostra. Muszę to sprawdzić.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

14 gru 2009, 20:08

Kmieciów i Kurasz... (z różnymi końcówkami) w całej okolicy dostatek :) Moja pra Rozalia Kuraszkiewicz zamężna Gabryszak w 1880 roku w Ostrowie koło Gębic urodziła córkę Martę, moją prababcię. Niestety tej gałęzi nie mam jeszcze rozpracowanej.

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

14 gru 2009, 22:27

Dzięki Marzeno za informacje!

Pozdrawiam!

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

11 kwi 2013, 18:13

Ponawiam prośbę o pomoc w poszukiwaniu informacji na temat rodziny Katarzyny Kmieciówny urodzonej 27 kwietnia 1899 w Kwieciszewie. Jej rodzicami byli Jakub Kmieć i Marianna Kuraszkiewicz, ich ślub miał miejsce w Strzelnie w 1875 roku. Katarzyna przed i po ślubie z Franciszkiem Rutkowskim mieszkała w Poznaniu na ul. Wielkie Garbary 52. Zmarła półtora roku po ślubie, tj. 30 września 1930 roku. Najprawdopodobniej jej siostrą była Zofia Kmieć, o ktorej wspominała Jolanta. Zofia urodziła się 11 maja 1892 roku w Kwieciszewie. Razem z Katarzyną zamieszkały jako służące w Poznaniu u Neugebauerów na ulicy Wielkie Garbary 52. Do Poznania przybyły z Gniezna. Informacje te udało mi się ustalić dzięki kartom meldunkowym Poznania.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

11 kwi 2013, 19:24

22 listopada 1922 roku kościele w Strzelnie bierze ślub z Pawłem Lipińskim (lanio, sierżant liniowy 63 pułk piechoty w Toruniu, urodzony w Toruniu) Helena Kmieć urodzona w Kwieciszewie 15.05.1898 roku (nie mam informacji o rodzicach), w momencie ślubu mieszkała w Strzelnie. Może to następna siostra?

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

11 kwi 2013, 19:45

Może z czasem uda się skompletować całą rodzinę Katarzyny:)
Dzięki Marzeno! Udało Ci się może znaleźć informacje o Kuraszkiewiczach?

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

11 kwi 2013, 21:01

Wypisanych Kuraszkiewiczów z całej okolicy mam dużo, ale brak mi informacji, by powiązać ich ze sobą. Z aktu ślubu mojej Rozalii z roku 1872 wiem, że urodziła się około roku 1856 z ojca Wojciecha Kuraszkiewicza.

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

11 kwi 2013, 21:22

Marianna Kuraszkiewicz, żona jakuba Kmiecia urodziła się około 1857 roku. Niestety, nic więcej na jej temat nie wiem.
Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

12 kwi 2013, 23:21

Ale Twoja Marianna ślubowała w 1875 roku, więc masz dużą szansę na informacje z USC. Akta są w AP Inowrocław (mieszkali obydwoje w Młynach, USC zapewne Strzelno-wieś, ślub w miesiącach IX-XI). Moja Rozalia ślubowała przed powstaniem USC.
Czekam aż w SzWA pokażą się zapowiadane na marzec/kwiecień akta z parafii Rzadkwin, gdyż stąd jest dużo Kuraszkiewiczów.

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

13 kwi 2013, 09:25

Marzeno, dziękuję za informacje :D Pójdę tym tropem.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

19 maja 2013, 22:11

Jacobus Kmieć i Marianna Kuraszkiewicz byli też rodzicami poniższych dzieci:
ur 14 febr 1887 – Huby ad Kwieciszewo – chrz febr 17 – Casimirus, chrzestni Franciscus Szpulecki et Anna Czynszak de Zbytowo;
ur maji 31 1889 – Huby ad Kwieciszewo – chrz junii 2 – Antonina, chrz Andreas Skaziński et Francisca Chojnacka;

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

20 maja 2013, 19:12

Marzeno,
dzięki Tobie klocki genealogii tej części rodziny zaczynają się układać w logiczną całość. Dziękuję za pomoc:)

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

22 maja 2013, 22:47

Dalsze dzieci Jakuba i Marianny Kmieciów:
1892, ur maji 11 – Kwieciszewo – Sophia, r. Jacobus Kmieć et Marianna Kuraszkiewicz, chrz Stanislaus Czynszak et Josepha Kowalska;
1895, ur febr 12 – Huby ad Kwieciszewo – Valentinus, r. Jacobus Kmieć et Marianna Kuraszkiewicz, chrz Jacobus Kowalski et Anna Czynszak } Kwieciszewo;
1897, ur martii 13 – Huby ad Kwieciszewo – Josephus, r. Jacobus Kmieć et Marianna Kuraszkiewicz, chrz Jacobus Kowalski et Marianna Kmieć;

Re: Kmieciowie z Kwieciszewa

23 maja 2013, 20:02

Kolejny raz - DZIĘKUJĘ:):):)

Eugeniusz
Odpowiedz