Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Józef Górski i Marianna Konieczna

15 gru 2009, 15:34

Witam !

Poszukuję informacji o Józefie Górskim i Mariannie Koniecznej, którzy 23. maja 1922 r. wzięli ślub kościelny w Jarocinie. Józef miał wtedy 24 l., pochodził z Ciśnicy, Marianna miała 23 l., pochodziła z Jarocina.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

18 gru 2009, 22:08

Witaj Jarku.

Czytałam Twoje posty i wiem,że tropisz Górskich h.Ślepowron.

Spójrz na stronę:

http://www.zsokolowa.com/index2.php?opt ... f=1&id=199.

Pozdrawiam
Danuta

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

18 gru 2009, 22:33

Witaj Danko !

Dzięki za link. Już kiedyś odnalazłem tę stronę. Jakoś nie mogę powiązać tamtych Górskich z moimi. Obecnie zależy mi na odszukaniu miejsca i dokładnej daty urodzenia Józefa Górskiego (ok. 1803 r.) - męża Marianny z Pytlińskich. Nawet nie znam daty i miejsca ich ślubu, prawdopodobnie ok. 1829 r.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

21 sty 2011, 16:02

Witaj!
W parafii Przemęt we wsi Radomierz w 1848 roku mieszkało małżeństwo Antoni Górski włodarz z żoną - Anna-Elżbieta oraz dzieci : Józef, Anna-Elżbieta i Wawrzyniec. Wydaje mi się że pokolenie wstecz też żył tam jakiś Górski, - może to są Twoi.
Pozdrawiam Izabella

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

21 sty 2011, 20:02

Witam!

Dzięki za informację. Postaram się sprawdzić to.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

16 mar 2012, 20:50

Witam.
Jeśli Pana poszukiwania Józefa Górskiego są nadal aktualne to mój prapradziadek miał na imię Józef Górski niestety nie znam imienia jego żony . Znam natomiast jego syna Leopolda a właściwie to źle to powiedziałam to mój pradziadek.
Ten Józef Górski pochodził z Ożarowa k/Warszawy miał szlacheckie pochodzenie, niestety był hazardzistą i przegrał swój majątek w karty a jego dzieci -14 rozpierzchły się . Starsi samodzielni osiedli w okolicach Kalisza a dzieciaczki zostały o przygarnięte przez rodzinę . Może to część historii Pana rodziny? Proszę o info.
Pozdrawiam Maria G.

Re: Józef Górski i Marianna Konieczna

16 mar 2012, 21:01

Witam,

dziękuję za informacje. Jednak nie kojarzę, aby moi Górscy mieszkali wówczas w okolicach Warszawy. Mój praprapradziadek Józef Górski miał z Marianną Pytlińską syna Leopolda, ale ten umarł jako małe dziecko w Starym Gulczewie koło Lechlina w wielkopolsce w 1838 roku.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz