Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 19:21

Dzień Dobry

Szukam przodków Wincentego Baer (mojego pradziadka). Co o Nim wiem:
- urodził się 6 marca 1890 chyba w Mosinie,
- miał żonę Rozalię z domu Siekańską,
- mieszkał w Nowinkach lub Krosinku,
- miał trzy córki (może więcej dzieci) - Helenę (moja babcia ur. 12 marca 1912), Marię i Teresę.

Szukam przodków na Basia i na Poznań Project i nic. Dane powyższe (oprócz danych babci Heleny) mam z Myheritage ale tam też nic więcej nie ma. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, naprowadzenie na trop ...

pozdrawiam
Robert

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 19:40

Tak ur. w Mosinie
rodzice Józef Baer i Apolonia Kordylewska

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 19:53

Od tygodnia szukam na BASIA informacji i nic, a tu nagle tak szybko taka informacja :shock: . Mogę wiedzieć skąd taka informacja zanim dołączę do drzewa? Wpisuję tylko sprawdzone dane :) Jednocześnie ogromnie dziękuję.

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 20:14

Z prywatnego archiwum ;)
pewne na 100%

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 20:41

Zatem Jan Baer - Powstaniec Wielkopolski to brat Wincentego :) Biorę się za szukanie, rodziców Józefa Baera i Apolonii Kordylewskiej. Pozdrawiam serdecznie Pana, jak mniemam jesteśmy spokrewnieni. :)

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 20:45

http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Akt ślubu rodziców Wincentego:
Parafia katolicka Mosina, wpis 7 / 1886
Joseph Beer [*1863] (23 lat) ojciec: Samuel, matka: Marianna Werner
Apollonia Kordylewska [*1864] (22 lat) ojciec: Joseph, matka: Antonina Noskowicz

akt ślubu rodziców Józefa:
Parafia katolicka Mosina, wpis 20 / 1857
Samuel Behr [*1822] (35 lat)
Marianna Werner [*1833] (24 lat

akt ślubu rodziców Apollonii:
Parafia katolicka Mosina, wpis 7 / 1864
Joseph Kordylewski [*1840] (26 lat)
Antonina Noskowicz [*1847] (19 lat)

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

05 sty 2020, 20:49

Serdeczne podziękowania !!!!

wincentybaer krosinko lub nowinki

06 sty 2020, 10:20

Dzień dobry.
Jako że interesuje się Powstańcami Wielkopolskimi z Mosiny i okolic, jestem również współatorempokolicznościowej publikacji mam w swych zbiorach informacje o Powst. Baer Jan . Zależay mi na pozyskaniu jego fotografi oraz ewentualnych innych informcji.Liczę na Państwa odzew.
gabrielskiwlodek@wp.pl

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

06 sty 2020, 10:28

Dzień dobry.
Szanowni Państwo.
Jako że interesuje się Powstańcami Wieklkopolskimi jak również jestem współautorem okolicznościowej publikacji o tym temacie posiadam pewne inf. o Powstańcu Baer Jan. Zależy mi na pozyskaniu jego fot. oraz innych inf.Liczę na Państwa kontakt.
gabrielskiwlodek@wp.pl
-------------------------------------------------------------
PozdrawiamWG

Re: Wincenty Baer Krosinko lub Nowinki

01 lut 2020, 15:44

Lila i Robert napisał(a):Zatem Jan Baer - Powstaniec Wielkopolski to brat Wincentego :) Biorę się za szukanie, rodziców Józefa Baera i Apolonii Kordylewskiej. Pozdrawiam serdecznie Pana, jak mniemam jesteśmy spokrewnieni. :)


Witam
Wincenty Baer s. Józefa i Apolonii Kordylewskiej ur.6.03.1890 w Mosinie - chrzest 16.03.1890 chrzestni Wacław Raczkiewicz i Weronika Adamska z Mosiny
Odpowiedz