Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

I wojna światowa - Marcin Leraczyk

13 sty 2020, 16:21

Witam, dawno mnie tu nie było, gdyz moje poszukiwania staneły w miejscu, szukałam wtedy mojego pradziadka Marcina Leraczyka, nic poza tym kiedy poszedł na wojnę i zginął nie wiedziałam. Ale teraz udało mi sie wraz z moim bratem dokopac dzięki listom i pamiętnikowi do wielu informacji, problem jest tylko z gdzie mógł byc pochowany. Co wiemy; walczył wojsku pruskim do dnia smierci czyli 17.lipca 1915 r. wtedy zginął w akcie zgonu figuruje ta data i miejscowosc Czerniczyn.
Prosimy o pomoc, poniewaz dalej już bez waszej pomocy i wiedzy nie znajdziemy mogiły naszego pradziadka. VIOLETTA FIETZ

Re: I wojna światowa

13 sty 2020, 22:20

Nie zginął, ale zmarł w szpitalu, w polnym lazarecie nr 2 przy 11 Bajernowskiej Dywizji Piechoty. http://des.genealogy.net/search/show/2783772
Michał
Ostatnio edytowano 15 sty 2020, 20:28 przez Pawełczyk, łącznie edytowano 1 raz

Re: I wojna światowa

14 sty 2020, 20:45

Witam ,to nas pan zaskoczył, tzn.że musiał być ranny i zmarł od ran tak myślę. A czy wiadomo coś o miejscu pochówku.? Dziękuję i pozdrawia.Violetta Fietz

Re: I wojna światowa

14 sty 2020, 23:02

To raczej Dywizja Bawarska a nie Bajerowska – 11. Königlich Bayerische Infanterie-Division. Tak czy inaczej zarówno ta dywizja jak i pruski 3. Pułk Grenadierów w którym służył Marcin Leraczyk walczył wówczas na froncie wschodnim co potwierdza zresztą miejscowość Czerniczyn. Być może został on pochowany w Hrubieszowie (na szybko sprawdziłem że jest tam cmentarz wojenny) albo jakimś innym cmentarzu w tamtej okolicy?

Re: I wojna światowa

15 sty 2020, 08:02

Tak, przepraszam za niedokładność, dla mnie jest to oczywiste. Na szczęście podałem link.
Michał

Re: I wojna światowa - Marcin Leraczyk

16 sty 2020, 21:16

Dziękuję bardzo Panie Grzegorzu za informację.
Odpowiedz