Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gielniak i Zandecki z Kórnika

31 sty 2020, 19:21

Nie mogę odnaleźć w linii przodków mojego dziadka, mimo że szukam w Basia i Poznań project. Proszę pomóżcie ...
Dziadek nazywał się Walery lub Walerian Zandecki (moja mama ma Walerego w akcie urodzenia, a Jej brat Waleriana). Szukam rodziców Walerego - czyli moich pradziadków. Prawdopodobnie mama Walerego to Katarzyna Gielnik lub Gielniak i pochodziła z Kórnika le nie znam imienia ojca - nazwisko wiadomo Zandecki. Początkowo mieszkali w Kórniku a potem w Poznaniu. Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki.

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

31 sty 2020, 20:11

Dzień dobry.
Szanowni Państwo. Spadliście mi z nieba albowiem w poście dotyczącym Wincentego Baera prosiłem o kontakt i podałem swój adres emaila. Proszę zatem wrócić do mego zapisu i jeśli uznacie Państwo za celowe proszę o kontakt

Pozdrawiam WG

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

02 lut 2020, 12:14

Ur. 24 Styczeń 1924 w Poznaniu ?
Jest w e-kartoteka
Rodzice Wincenty Zandecki i Władysława z d. Szukalska

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

02 lut 2020, 14:48

Weinrauder - bardzo dziękuję, to bardzo dobra wskazówka. Rzeczywiście prababcia z domu była Szukalska. Moja mama pokręciła nazwiska. :) A e-kartoteka to BASIA?


gabrielskiwlodek - zaraz napiszę

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

02 lut 2020, 15:26

Dzień dobry
Wincenty Zandecki - syn Walentego i Katarzyny S(z)arzyńskiej; wnuk Jana i Marianny Nowackiej; prawnuk Walentego i Marianny Odma; praprawnuk Wojciecha i Teresy Reginy ?
Kolejno: Kórnik, Piechanin, Czempiń, Piotrkowice

Siostra Wincentego - Walentyna - mąż Michał Bytyński to potomek Filipowiczów z Czempinia

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

02 lut 2020, 16:13

Silam - ślicznie dziękuję. Dzięki wskazówkom mam linię Zandeckich czyli przodków mojego dziadka Zandeckiego. A może jeszcze dobre dusze z forum podpowiedzą mi linię Szukalskich, czyli linię prababci - żony Wincentego Zandeckiego?

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

02 lut 2020, 17:41

Dzień dobry..
Jeśli mogę coś podpowiedzieć to w Mosinie w latach 50 i 60 inkasentem energetyki był Pan Szukalski który mieszkał w Czempiniu. Może tam należy szukać śladów . W Mosinie żyła również rodzina Zandeckich.
Życzę powodzenia.

---------------------
Pozdrawiam WG.

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

03 lut 2020, 21:58

Kartoteka Władysławy Szukalskiej
Obrazek
Na stronie wcześniejszej rodzice i rodzeństwo.

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

04 lut 2020, 18:52

Bardzo dziękuję za wskazówkę ale to chyba nie moja prababcia. Bo jak dobrze przeczytałam, cytowana Władysława Szukalska urodziła się 6.07.1923 a to nie może być data urodzin mojej prababci. Prababcia musiała się urodzić ok. 1885r ponieważ mój dziadek urodził się w 1924.

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

06 lut 2020, 09:48

Wg kartoteki
W.Zandecki ur.18.07.1882 w Kórniku, jego żona Władysława - ur. 20.09.1889 również w Kórniku, z tym że w zapisach kórnickich z 1889 nie ma takiego chrztu, natomiast jest taki zapis z 20.09.1887 (chrzest 9.10) - Władysława Szokalska - rodzice Tomasz Szokalski (molitor) i Franciszka Szczepaniak
w kartotece jest Władysława Szókalska - przy chrzcie jest Szokalska, a ślub rodziców Szukalski - to należy sprawdzić czy to jest ta sama osoba

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... tka_cur=15

ślub Tomasza i Franciszki
Urząd Stanu Cywilnego Kórnik, wpis 38 / 1886
Thomas Szukalski (ur. 1861)ojciec: Matthias Szukalski , matka: Agnes Przygodzka
Franziska Kniat z domu Szczepaniak (ur. 1860) ojciec: Martin Szczepaniak , matka: Franziska Grześkowiak

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

07 lut 2020, 19:07

Władysława zmarła w 1941 r. w Poznaniu.

Obrazek

Zgon i nr aktu zapisany jest ołówkiem na dole aktu urodzenia.

Re: Gielniak i Zandecki z Kórnika

08 lut 2020, 18:37

Bardzo dziękuję za informacje - W.Zandecki czyli Wincenty Zandecki to na pewno mój pradziadek (pasuje data urodzin) zatem data urodzin Władysławy to na pewno data urodzin mojej prababci z tym, że muszę się upewnić czy 1889 czy 1887 :) Ale patrząc na akt zgonu to jednak 1887 i faktycznie pradziadkowie mieszkali podczas wojny w Poznaniu. Wszystko pasuje.
Odpowiedz