Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji o nazwisku WLEKLAK

22 sty 2010, 20:55

Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji gdyż nie wiem jak się do tego zabrać.

Antoni Wleklak ur. około 1872r. w Lwówku Wielkopolskim. Najprawdopodobniej syn Walentego Wleklak i Antoniny z domu Boruta zm. w Poznaniu 07.11.1932r. pochowany w Wirach koło Poznania. Wdowiec po Mariannie z domu Białas z miejscowości Buk.

Tyle udało mi się ustalić. Chciałbym ustalić akt ślubu jego rodziców i czy miał rodzeństwo. Rodzice Antoniego nie koniecznie musieli wziąć ślub w Lwówku Wlkp.
Nazwisko Wleklak występowało w tamtym czasie w pobliskich miejscowościach Lwówka takich jak: Niewierz, Pakosław, ale nie mogę ich dopasować do wyżej wymienionego Antoniego Wleklak.

Proszę o pomoc w uzyskaniu w/w informacji.

Robert

Re: Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji o nazwisku WLEKLAK

22 sty 2010, 21:41

W bazie małżeństw Project Poznan występuje nazwisko WLEKLIK. Może warto pójść tym tropem-nazwisko jest mało spotykane.
Pozdrawiam

Re: Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji o nazwisku WLEKLAK

22 sty 2010, 23:42

Współczesną formą tego nazwiska jest Wlekliński.
Barbara Król

Re: Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji o nazwisku WLEKLAK

23 sty 2010, 08:07

pepowianka napisał(a):Współczesną formą tego nazwiska jest Wlekliński.
Barbara Król

No, nie we wszystkich gałęziach i nie dla wszystkich gniazd nazwiska. Z moich spostrzeżeń wynika, że Wlekliński i te dwa patronimiki: Wleklak i Wleklik to derywaty od formy Wlekło.

Re: Proszę o pomoc w uzyskaniu informacji o nazwisku WLEKLAK

18 sty 2015, 19:47

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Forumowiczów mających dostęp do My Heritage o odczytanie danych dotyczących Jana Wlekliśkiego+Helena Wleklińska zd Szczepanowska
http://www.myheritage.pl/names/jan_wlekliński#

Imiona dzieci znam , poza jednym synem, który urodził się przpuszczalnie w 1916 r. Nie znam także nazwiska córki Marii Radosławy po wyjściu za mąż (Zakrzewska-Muki ?)

Serdecznie dzięjuje już dzisiaj osobie która zechce mi pomóc
krysia
Odpowiedz