Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukane nazwiska

28 sty 2010, 12:37

Witam serdecznie,
Dotarłem w swoich poszukiwaniach do 3xpradziadków - połowę już opracowałem z drugą połową mam problemy. A więc szukam informacji o następujących osobach z następujących terenów - miejsowości :

1. Królikowski Ignacy - syn Walentego i Balbiny - szukam aktu urodzenia - zamieszkiwał parafię
Skulsk.
2. Królikowscy Walenty i Balbina

Będę wdzięzny za każdą informację.

pozdrawiam :-)
Ostatnio edytowano 31 maja 2010, 12:16 przez jarekf, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szukane nazwiska

28 sty 2010, 17:27

jarekf napisał(a):Witam serdecznie,
Dotarłem w swoich poszukiwaniach do 3xpradziadków - połowę już opracowałem z drugą połową mam problemy. A więc szukam informacji o następujących osobach z następujących terenów - miejsowości :

1. Fischer Adolf - szukam aktu urodzenia - syn Tomasza i Tekli - zamieszkiwał w parafii
Mąkolno.
2. Ratajczyk Józef - zamieszkiwał parafia Piotrków Kujawski
3. Słomecka Franciszka - zamieszkiwała parafia Piotrków Kujawski
4. Ziarniewicz Józefa - zamieszkiwała parafia Piotrków Kujawski
5. Grobelski Mikołaj - szukam aktu urodzenia - zamieszkiwał parafia Sadlno
6. Królikowski Ignacy - syn Walentego i Balbiny - szukam aktu urodzenia - zamieszkiwał parafię
Skulsk.
7. Królikowscy Walenty i Balbina
8. Lewińscy Ignacy i Katarzyna - szukam aktów zgonu zamieszkiwali parafię Mąkolno potem ślad się urywa.

Będę wdzięzny za każdą informację.

Poszukiwane nazwiska : Ratajczyk,Albrecht,Nyks,Fiszer,Płaczkowski,Musiał,Lewiński,Figas
Błaszczyk,Ziarniewicz,Niezabitowski,Dominiak,Królikowski,Brzuszczak,Wiśniewski,Krakowski :-)

Witaj Jarku!
Możesz podac więcej informacji na temat nazwisk Figas i Wiśniewski?Mam w swoim drzewie Teresę Figas,której mężem był Janusz Maciejewski.Orientacyjne mogła się urodzic ok.1920-1930r.
Pozdrawiam
Edyta

Re: Szukane nazwiska

28 sty 2010, 19:56

Nieaktualne.
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 09:46 przez jarekf, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szukane nazwiska

29 sty 2010, 15:40

jarekf napisał(a):Proszę bardzo Edyto,

Figas Piotr mój praprapradziadek urodzony w Lekarzewicach miał dwóch synów Jakuba i Józefa którzy założyli swoje rodziny. Ja jestem od Józefa. Moi Figasowie pochodzą z parafii Sadlno, Piotrków Kujawski i Bytoń.

Wiśniewscy - praprapradziadek Michał - mieszkali na terenach parafii Skulsk, Licheń i Sadlno.

Służe pomocą.

Witam!
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź,ale niestety... :(
Przy obecnym stanie mojej wiedzy,nie znajduję powiązań
pozdrawiam
Edyta

Re: Szukane nazwiska

29 sty 2010, 17:53

jarekf napisał(a):Wiśniewscy - praprapradziadek Michał - mieszkali na terenach parafii Skulsk, Licheń i Sadlno.
Służe pomocą.

Nie wiem, czy to Tobie odpowiadałam na Forgenie? Jeśli tak, to się powtórzę :) moja prapraprababcia Marianna Wiśniewska (z parafii Skulsk) zamężna za Mateusza Andrzejczaka, około r. 1853 urodził im się w Buszkowie syn Franciszek (zm. w 1908 w Rakowie, żonaty z Bronisławą Leśniewicz z Rakowa). Z parafii Skulsk interesują mnie nazwiska: Jankowski (przełom XIX/XX w), Grzeszkiewicz, Andrzejczak (Andrzejewski), Wiśniewski, Leśniewicz (trzy ostatnie nazwiska cały XIX w.) - może masz takie nazwiska np. jako chrzestnych?

Re: Szukane nazwiska

10 gru 2012, 12:14

Witaj Jarku !

Królikowskich znalazłem w Gołoszach k.Grójca
Ignacy Królikowski 1832 posesor Gołosze k.Grójca parafia Błędów
oz.Katarzyna Winkler
Ich Córki Bozena Królikowska *1813 Łachów k.Włoszczowej
oz.02.02.1832 Błedów Franciszek h.Prus 3 Wieckowski *1805 Osza
a Siostra Bożeny Irena Królikowska *1815 Terespol +1850 Wójcin k.Sulejowa
oz.tez 02.02.1832 Błedów Wojciech h.Prus Wieckowski *1804 Osza +1865 Wójcin wł.Wójcina
a poprzedno naddzierżawca dóbr ekonomii Łęczna k.Sulejowa
Brat Franciszka

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski
PS Matka Wieckowskich to Katarzyna Paliszewska *ca 1780 + po 1840

z ciekawostek - Wójcin należał do Wacława h.Łodzia Glassera +1835 Wójcin kamerdynera
ks.Józefa Poniatowskiego ,który to Wójcin otrzymał w posagu wraz z Żona Anna Maria Pierr +1852
zapewnie faworytą ks.Józefa Poniatowskiego/Wójcin wł.Poniatowskich/
Odpowiedz