Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Maćkowiak

05 lut 2010, 13:48

Witam,jestem z rodu Maćkowiaków,ze strony mojej mamy.dziadek- miał na imię Wincenty (ur.26.12.1907_-żona Józefa moja babcia( z domu Lange ur.5.marca 1916) dziadkowie meli nie małą gromadkę dzieciaczków oto ich imiona od najstarszego dziecka zacznę-Daniela,Czesław,Longina,Aniela,Maria-(to rodzeństwo odeszło na zawsze),Edward,Barbara i moja mama najmłodsza Bogumiła.ojciec dziadka miał na imię Michał żenił się dwa razy imiona żon to Franciszka (tego imienia nie jestem pewna) i Katarzyna bracia to Wacław-Zielona Góra,Michał-Anglia,Antek-Środa wlkp.Pradziadek Michał najprawdopodobniej był oficerem przedwojennej policji. proszę o kontakt osoby które mogą coś wiedzieć na ten temat na mojego e-mail-adres:bogunia-podstawa@wp.pl.

DONATA
Ostatnio edytowano 06 lut 2010, 10:30 przez DONATA411, łącznie edytowano 2 razy

Re: POSZUKIWANI

05 lut 2010, 15:20

Witaj!
Określ proszę na jakim terenie prowadzisz swoją kwerendę wtedy będzie łatwiej Tobie pomóc. Twój post powinnaś zamieścić w zakładce "poszukuję". Może się zdarzyć, że admin tam go przeniesie.
Przy okazji: podpisuj swoje posty -takie mamy tu zasady; będziemy wiedzieć jak do Ciebie się zwracać :)
I jeszcze jedno: dbamy o poprawną pisownię i piękno naszego ojczystego języka. Twoi przodkowie chyba nie byli by zadowoleni gdyby zobaczyli, że ich imiona i nazwiska piszesz z małej litery.


pozdrawiam:)

Re: Maćkowiak

05 lut 2010, 17:01

Też mam Mackowiak ze strony Ali.
Tereny te same co Kabacińscy - 50km w promieniu od Gniezna.
Nazwisko Lange / Maćkowiak może własnie tutaj szukasz
Czas parafie i więcej.
Jeśli nic więcej nie dodasz, nic się więcej nie możemy pomóc / podpowiedzieć.
Uprzedziłaś mnie, wczoraj z nasza koleżanką na skype spominałem o otwarciu kilku nowych for, w tym Maćkowiak , mam za małe efekty własnych poszukiwań.
i pytanie dalaczego nie mozemy na WTG rozmawiać na Skypie ?

MAĆKOWIAK

05 lut 2010, 20:53

witam i przepraszam za błędy,ale nie zauważyłam musiałam przypadkowo nadusić nie te klawisze co trzeba.nie znam szczegółów wiem tylko tyle,że rodzice dziadka krążyli między środą wlkp,grodziskiem wlkp i kościanem,a babci między grodziskiem wlkp,kościanem i wałbrzychem.oboje urodzili się w niemczech.
pozdrawiam.
donata

Re: Maćkowiak

05 lut 2010, 22:07

Jan Maćkowiak zgon lat 77 10.06.1903 koło Gniezna
zona
1. Małgorzata Maćkowiak d. Pacanowska
slub 1859 Gniezno - Św.Wawrzyniec
2 ślub Marianna Maćkowiak d. Budniak 1860 Gniezno - Św.Wawrzyniec on30 ona22
nasza lina to córka z 2. ślubu
Józefa Grempka d. Maćkowiak
slub 1888 Strzyżewo Paczkowe i Walenty Grempka on 20 Ławki ona 21 Strzyżewo Paczkowe
dzieci Jana Maćkowiak'a
Marcin, Marianna, Franciszka,Józefa Grempka,Andrzej, Katarzyna ,Agnieszka,
Anastazja Bogucka d. Maćkowiak

Re: Maćkowiak

06 lut 2010, 18:39

Siostra prababci wyszła za Franciszka Maćkowiaka ur.1881 w Drożdżycach(parafia Modrze )ślub 06.11.1906 Modrze,mieszkali w Drozdzycach

Re: Maćkowiak

11 lut 2010, 01:12

Witam. Mój Maćkowiak to były żołnierz armii pruskiej powstaniec wielkopolski,uczestnik wojny w 20-tym roku.Zamieszkiwał w Mieczkowie pow.Kcynia zmarł ok 1960 r. Pozdrawiam . Juras.

Re: Maćkowiak

11 lut 2010, 08:34

Witam !
Moja prababcia to:
Stanisława z d. MAĆKOWIAK ur.1875-1945, brat Tomasz Maćkowiak ur.1869 r/emigracja do USA 1902/
Mieszkała; Procyń,Barcin,Wapienno,Gębice pow.Mogilno
Część rodziny w USA.
Niestety narazie w zasobach Archiwum nie odnaleziono Aktu ślubu mych pradziadków,nie znam rodziców prababci.Może uda się z Aktem urodzenia,lub Aktem zgonu
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta P.
Ostatnio edytowano 11 lut 2010, 13:49 przez Ela z Pojezierza, łącznie edytowano 1 raz

Re: Maćkowiak

11 lut 2010, 09:26

Biorąc pod uwagę skalę występowania Maćkowiaków w Wielkopolsce (w Poznań Project 4 śluby na parafię) i mnogość gniazd tychże, trudniej znaleźć osoby NIE spokrewnione z Maćkowiakami :lol:

Stąd tak istotne jest, Donato, podanie DOKŁADNYCH danych dotyczących najstarszego znanego przodka, szczególnie jego MIEJSCA zamieszkania czy zawarcia ślubu.

Re: Maćkowiak

26 cze 2015, 18:50

Witaj Donato!
Wystarczyło przejść się do USC w Grodzisku. Akt małżeństwa nr 47/1932.

Mężczyzna:
Maćkowiak Wincenty Walenty, ur. 26 grudnia 1907 r. w Herne, rodzice Michał i Katarzyna Bogdańska.
Kobieta:
Langa (!) Józefa, ur. 11 marca 1916 r. w Wanne, rodzice Józef i Franciszka Pluskota.

Data zawarcia małżeństwa 13 czerwca 1932 r., Grodzisk Wielkopolski.

Pozdrawiam
Krzysztof

Re: Maćkowiak

02 lip 2015, 14:42

Moja "część" Maćkowiaków pochodzi z Wielichowa, ale znajduję w aktach urodzenia takie miejscowości jak: Łagiewniki, Ujazd. Przed wojną mieszkali jednak w Wielichowie. Ludwig (zm.1924) z rodziną.

Właśnie zabieram się za "Maćkowiaków". ;o)

Pozdrawiam

Re: Maćkowiak

14 wrz 2024, 11:25

Tu chodzi o Mąćkowiaków z okolic Środy Wlkp.

Rodzice Wincentego Maćkowiaka:
Michał Maćkowiak ur. 30.08.1879 Kijewo, Środa Wlkp., (był posterunkowym Policji Państwowej w Środzie w 1932 r.)
Katarzyna Bogdańska ur. 09.11.1882 Otowo, pow. poznański, zmarła przed 1932 r. w Środzie
Ślub brali w Herne, Niemcy 31 maja 1906 r.

Rodzice Michała Maćkowiaka:
Wincenty Maćkowiak ur. 03.04.1840 r. Zielniki, Środa
Zofia Żimna ur. 30.04.1841 r. Kijewo, Środa
Ślub - 25.09.1865 Środa Wlkp.

Wincenty ten był zaś synem Jana (ur. ok. 1795) i Franciszki Berger/Bergier (ok.1801 Gogolewo-1884 Nadziejewo), ślub w 1821 w Środzie.

Pytanie mam takie, jakie były losy Michała Maćkowiaka. Kiedy wrócili do Polski, gdzie zmarł lub jest pochowany? Podobno po wojnie mieszkał w Kościanie, ale nic tu nie znalazłem na ten temat.

Pozdrawiam
Krzysztof
Odpowiedz