Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję aktu zgonu prababci zmarłej w Recklinghausen

30 sie 2020, 18:17

Witam!
Po długich poszukiwaniach udało mi się ustalić, że prababcia Aniela (ur. 25.04.1874 w Smolicach) zmarła w Recklinghausen. Otóż w akcie małżeństwa dziadka Macieja z 1921 roku w USC Jutrosin napisano , że jest synem Anieli zmarłej w Recklinghausen. Dziadek Maciej urodził się 26.10 1900 roku w Smolicach i prawdopodobnie po jego narodzinach wszyscy wyjechali do Westfalii. Pradziadek Marcin był górnikiem i ponownie ożenił się we wrześniu 1906 roku w Pępowie. Nasuwa się z tego wniosek, że prababcia zmarła w okresie od października 1900 roku do września 1906 roku. Przeszukałem wszystkie dostępne akty stanu cywilnego i księgi kościelne obejmujące ten teren Wielkopolski i nigdzie nie natrafiłem na wpis zgonu prababci Anieli. Świadczy to niezbicie, że fakt jej śmierci jest odnotowany tylko w Recklinghausen. Proszę zatem o pomoc w uzyskaniu dokumentu potwierdzającego jej śmierć.

Re: Poszukuję aktu zgonu prababci zmarłej w Recklinghausen

30 sie 2020, 22:50

Witam.
Przejrzyj zgony w Recklinghausen:http://www.landesarchiv-nrw.de/digitalisate/Abt_Ostwestfalen-Lippe/P9/P9-07.html

Re: Poszukuję aktu zgonu prababci zmarłej w Recklinghausen

31 sie 2020, 15:10

Witam!
Dziękuję za okazaną pomoc, ale dopóki nie zawężę okresu poszukiwania i nie uzyskam informacji gdzie dokładnie mieszkali to szukanie aktu zgonu jest tak jak szukanie igły w stogu siana!
Odpowiedz