Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

16 lut 2010, 12:13

Poszukuję przodków rodzin Maćkowiaków i Drzażdżyńskich wywodzących się z okolic Miłosławia,
Wrześni, Poznania, Środy Wlkp.. Mój pradziadek Walenty Maćkowiak ur. 7.04.1837r. pochodził z Kębłowa k/Miłosławia, natomiast dziadek Jan Maćkowiak ur. 14.05.1881r. zginął tragicznie w 1932r. na Bugaju k/Miłosławia ; jego rodzeństwo: Anna - Poznań, Marcin - Niemcy, Michał- Miłosław. Mojej matki ojciec - Stanisław Drzażdżyński ur. 20.o2.1886r. pochodził z Mikuszewa k/ Miłosławia ; jego rodzeństwo : Tomasz - Bydgoszcz, Antoni - zginął pod Verdun, Wojciech /Dziński/ - Ameryka ,Ignacy - Chrzan, Jan - Koronowo, Stanisława - Czeszewo n/Wartą.
Pozdrawiam ! Henryk
Ostatnio edytowano 23 mar 2010, 07:01 przez mack44, łącznie edytowano 1 raz

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

12 mar 2010, 20:21

Witam!

A nie zna Pan powiązania pańskich przodków z Łukaszem Maćkowiakiem (1849r.), który z żoną Marianną zd. Kędzierską (ur. 1846 r.) miał syna Walentego Maćkowiaka (ur. 1877 r. w Poznaniu).
Mieszkali na Środce przy ul. Filipińskiej.
Walenty to mój pra-pradziadek.
Pozdrawiam!
Łukasz

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

05 gru 2010, 19:41

W starych ewidencjach mogił z pow. średzkiego , cmentarz parafialny Kostrzyn - Drzażdżyński Stanisław ur. 14.04.1894 w Kostrzynie pow. Środa . Poległ w działaniach Powstania Wielkopolskiego 7.02.1919 pod Studzienkami pow.Szubin. Dodam że był żołnierzem 2 Komp.Bat.Średzkiego dowodzonego przez Leona Kasprowiaka.
Pozdrawiam Remigiusz.

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

07 gru 2010, 20:02

Witaj mac. Nazwisko Przydryga. Natrafiłem na bardzo podobne a mianowicie Przytryga. Konkretnie Przytryga Józef zamieszkały w Babinie pow.średzki , trasa ze Środy do Kostrzyna, ur.14.03.1897. Był uczestnikiem Powstania Wielkopolskiego. Informacje pochodzą z roku 1919 i być może nastąpiło " przekłamanie " w zapisach co w tamtym okresie zdarzało się dość często. Niestety nie ma informacji co do miejsca urodzenia. Wiem tylko że był ranny. Pozdrawiam Remigiusz.

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

08 gru 2010, 12:01

Jak by co , to mam "trochę" Maćkowiaków - z okolic: Szczucin,Szamotuły, Obrzycko ( oczywiście poznańskie)
Tadeusz

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

08 gru 2010, 17:46

Witam,


znam trochę rodzinę Drzażdżyńskich z Bydgoszczy.


Pozdrawiam

Artur

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

08 gru 2010, 20:53

Witam !
Moja pra babcia
Stanisława zd. Maćkowiak ur.1878 r w Lubiniu pow.Trzemeszno
córka Kacpra i Katarzyny zd.Grzelak
żona Józefa Błachowiaka.
Mieszkali w Procyniu,Gębice pow.Mogilno
Odłam rodziny zamieszkuje w USA.

Pozdrawiam
Ela

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

11 gru 2010, 13:11

Może ten wątek coś pomoże?
http://www.myheritage.pl/genealogy-post ... ting233113

Pozdrawiam
Natalia

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

25 lut 2011, 22:54

Witam,


w roku 1890 w parafii Góra - Żnin ślub brali:

Walenty Drzażdżyński, wdowiec, lat 46, syn Józefa Drzażdżyńskiego i Marianny z domu Nowak

i Agnieszka Lewandowska, wdowa, lat 39


Pozdrawiam

Artur

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

03 mar 2011, 09:05

Witam serdecznie !!!!!!
Po wyjściu za mąż mam nazwisko Droździńska , choć bracia męża mają nieco zmienione nazwisko na Drożdziński. Tu jest różnica tylko kropki i przecinka , ale kuzyni już mają nazwiska Drożdzyński. Pewnie we wielu rodzinach są tego typu problemy ,ale teraz jest jeszcze trudniejsze nazwisko Drzażdzyński.Nie pisałabym tego posta , gdyby nie fakt , że wszyscy Ci --- pochodzą ze Śremu , Środy Wlkp, bądż innej miejscowości bardzo blisko w pobliżu Poznania .Myślę ,że dla genealoga amatora to nie jest "robótka " , bo nie da sobie rady ---- ale jest nas DUŻO !!!!!!!!!!.Pozdrawiam . Elżbieta

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

04 mar 2011, 19:51

Witam,


w parafii Góra (koło Żnina, obecnie cześć Żnina) w 1904 roku ślub brali:

- Piotr Drzażdżyński, lat 24 i 1/2, syn Jana Drzażdżyńskiego i Anny z domu Dutkiewicz
- Marianna Cyganek, lat 17 i 1/2

Oboje pochodzili z Góry.

Pozdrawiam
Artur

Re: Rodziny Maćkowiaków i Drzażdżyńskich

06 mar 2011, 19:29

Witam !
Mojego dziadka brat Jan, urodzony około 1880 r. mieszkał w Koronowie k/Bydgoszczy.Bliższych informacji nie posiadam.Być może iż , Piotr wywodzi się z tej linii .
Pozdrawiam Henryk.
Odpowiedz