Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Armia Pruska

16 lut 2010, 19:54

Czy istnieje jakis wykaz zolnierzy polskich w armii pruskiej odznaczonych krzyzem zelaznym?
Ela

Re: Armia Pruska

19 lut 2010, 19:48

Prosze o sprecyzowanie pytania. Czy chodzi o żołnierzy pruskich narodowości polskiej, czy o żołnierzy polskich walczących w Armii Pruskiej . Polacy walczyli w legionach w Rosji, Austrowęgry, Prusy i Francji i jako normalnie wcieleni do danych jednostek armii..
Z tego co się orientuję, istnieją kroniki pruskich jednostek wojskowych w których powinny znaleść się listy odznaczonych. Kronika ,którą ja osobiście poszukuję znajduję się w Bibliotece w Berlinie.
Proponuję wrzucić ten temat na http://forgen.pl/forum/ do działu militaria. Tam powinnaś uzyskać najlepszą odpowiedź.

Re: Armia Pruska

27 lut 2010, 12:24

Potwierdzam, że armia pruska działała jak w przysłowiu.
Mój dziadek po mianowaniu Eisener Kreutz (Krzyż Żelazny) II klasse w sierpniu 1918 roku, doszedł do wniosku, że "coś dla ciebie ta zabawa nie jest zdrowa", jak Koziołek Matołek, i w listopadzie tegoż roku, zdezerterował z wojska i poszedł do Powstania Wlkp. a mimo to już w kwietniu 1919 roku babcia moja, otrzymała przesyłkę z armii pruskiej zawierającą krzyż i wszystkie dokumenty dziadka.


pzdr corn
Odpowiedz