Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Czaprackich

26 lut 2010, 18:02

Poszukuję rodziny Czaprackich.
Jestem prawnukiem Szczepana Czaprackiego [1882-1961] i Franciszki Antoniny z Kaczmarków Czaprackiej [1880-1927] '2 żona Maria z Bialików Czapracka [1895-1993]
Poszukuję informacji szczególnie o rodzinie mego pradziadka i ze strony jego matki Józefy Czaprackiej ur prawdopodobnie w 1858 r. która była panną i wyszła za mąż za Józefa Judka.
Rodzina Czaprackich z pewnością pochodzi obecnie z pow. nowotomyskiego. Gdyż Szczepan urodził się w [Kuszlinie] - daw. nazwa ob. Kuślin, a w Dusznikach został zameldowany jak podaje księga meldunkowa od 01.kwietnia 1900 roku. Obecnie r. Czaprackich jako spis stanowi prawie 430 osób.

Proszę o kontakt.
e-mail: jacek98764@wp.pl. badź na forum.

Pozdrawiam.
JACEK SZAJKOWSKI

Re: Rodzina Czaprackich

26 lut 2010, 18:05

jacek98764 napisał(a):Poszukuję rodziny Czaprackich.
Jestem prawnukiem Szczepana Czaprackiego [1882-1961] i Franciszki Antoniny z Kaczmarków Czaprackiej [1880-1927] '2 żona Maria z Bialików Czapracka [1895-1993]
Poszukuję informacji szczególnie o rodzinie mego pradziadka i ze strony jego matki Józefy Czaprackiej ur prawdopodobnie w 1858 r. która była panną i wyszła za mąż za Józefa Judka.
Rodzina Czaprackich z pewnością pochodzi obecnie z pow. nowotomyskiego. Gdyż Szczepan urodził się w [Kuszlinie] - daw. nazwa ob. Kuślin, a w Dusznikach został zameldowany jak podaje księga meldunkowa od 01.kwietnia 1900 roku. Obecnie r. Czaprackich jako spis stanowi prawie 430 osób.

Proszę o kontakt.
e-mail: jacek98764@wp.pl. badź na forum.

Pozdrawiam.
JACEK SZAJKOWSKI




Mała literówka lub przeoczenie 'pra pra wnuk'
Czapraccy są pochowani w Dusznikach na miejscowym cmentarzu parafialnym. Groby prapradziadków istnieją do dnia dzisiejszego;.

Re: Rodzina Czaprackich

26 lut 2010, 23:34

Witaj,

mam kolege, ktory zdaje sie ma w rodzinie Czaprackich, chyba z Brodow. Skontaktuje sie z nim.

Pozdrawiam
Slawa

Re: Rodzina Czaprackich

27 lut 2010, 11:29

guciorek napisał(a):Witaj,

mam kolege, ktory zdaje sie ma w rodzinie Czaprackich, chyba z Brodow. Skontaktuje sie z nim.

Pozdrawiam
Slawa



O to super./ Będę bardzo wdzięczny.
P. Sławo.
A Brody to też rodzina.

Pozdrawiam. Jacek.

Re: Rodzina Czaprackich

27 lut 2010, 15:42

jacek98764 napisał(a):
guciorek napisał(a):Witaj,

mam kolege, ktory zdaje sie ma w rodzinie Czaprackich, chyba z Brodow. Skontaktuje sie z nim.

Pozdrawiam
Slawa



O to super./ Będę bardzo wdzięczny.
P. Sławo.
A Brody to też rodzina.

Pozdrawiam. Jacek.



A Pani kolega jest tutaj aktywny na forum?

Re: Rodzina Czaprackich

03 mar 2010, 21:33

Dziś obliczyłem i wyszło dla r. Czaprackich:
Dzieci: 10 os.
Wnuki: 17 os.
Prawnuki: 38 os.
Praprawnuki: 38 os.
Pra pra prawnuki: 8 os.

Rodzina 6 pokoleniowa łącznie z Szczepanem, Franciszką oraz Marią Czaprackich.

Re: Rodzina Czaprackich

29 sie 2010, 21:00

Witam!

Pra-prababcia mojej żony nazywała się Franciszka Czapracka (ur. 1822 lub 1823). W 1844 r. wyszła za mąż za Tomasza Pietrzaka, a ślub odbył się w kościele w Wielowsi koło Krotoszyna - nie wiem, na ile ta informacja może być przydatna.

Re: Rodzina Czaprackich

30 sie 2010, 09:40

Witaj!
Rodzina Pana żony może być dość odległa.
Moi Czapraccy pochodzą z Dusznik k. Poznania.
Mój prapradziadek zameldował się dnia 01. kwietnia 1900 r. w Dusznikach więc od tych lat zamieszkują Duszniki.
Jeśli chodzi o poprzedników Szczepana to m.c. Marszewo w gm. Lwówek, oraz Brody Poznańskie - Ślub Pawła 1830-? i Marianny zd. Kaczmarek 1834-? Czaprackich - dziadkowie Szczepana, r. 1856 - Źródło: "Project Poznan".

Dziękuję za wiadomość o Czaprackich z pod Krotoszyna.

odp.
Odpowiedz