Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nekla--Walczak.

28 lut 2010, 11:45

Moja babcia urodziła się w Nekli w 1923 roku .
Rodzicami jej są ;
ojciec-LEON WALCZAK
matka-WALERJA zd.?
Leon Walczak pochowany jest najprawdopodobniej w Nekli,gdyż Walerja przybyła do Poznania wraz z dziećmi jako wdowa.
Dzieci Leona i Walerji to-
STEFANIA (moja babcia)
ZOFIA
MIECZYSŁAW
LEON
PELAGIA.
Niestety nie posiadam więcej informacji,liczę,że może ktoś z Państwa trafił na to nazwisko lub posiada jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam BEATA

Re: Nekla--Walczak.

15 mar 2010, 22:31

Ja miałam okazję trafić na to nazwisko, albowiem znam Dawida Walczaka, Mariana Walczaka, Dorotę Walczak,Sebastiana Walczaka oraz Zenona Walczaka. Jeśli będzie pani potrzebować więcej informacji, proszę pisać.

Marta Skoczyńska

Re: Nekla--Walczak.

18 mar 2010, 20:42

Moja prababcia Leokadia była zd.Walczak, ur.1894r.w Gorzykowie, zm.1968r. w Gnieźnie. Poniżej przedstawiam jej rodziców:
STANISŁAW WALCZAK x z MARIANNĄ zd.JEŻAK, mieszkali w Gorzykowie w powiecie gnieźnieńskim;
dzieci: Leokadia (Krajka), Władysława (Lechert), Marcin, Franciszek, Władysław, Józef, Stanisława (Kowalewska).

Pozdrawiam
Michał

Re: Nekla--Walczak.

18 mar 2010, 22:44

Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedż.Ja prawdę mówiąc nie wiem prawie nic o mojej babci (jest to jedyna odnoga mojego drzewa,która jest najktótsza)Uzyskałam Akt zgonu od mojego taty-jego mamy Stefanii Basta zd.Walczak-trochę mnie zdziwiło,ze w Akcie jest podany jej ojciec Leon Walczak,a w danych matki jest tylko wpisana Walerja i pod nazwiskiem jest znak zapytania.Z przekazów od mojego taty uzyskałam imiona rodzeństwa Stefanii,oraz to,że mój tata jako młody chłopiec chodził na cmentarz do swojej babci Walerji(a nie chodził do swojego dziadka)W wyniku czego pomyślałam,że moja prababcia przybyła do Poznania już jako wdowa z małymi dziećmi.W Księgach adresowych widnieje Walerja Walczak ,wdowa ul.Jackowskiego i i ul.Łakowa (1933 rok).Nie wiem czy któraś z nich to moja prababcia

Re: Nekla--Walczak.

19 mar 2010, 21:34

Witaj.Spróbuj tutaj a może i znajdziesz swoich przodków.
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index.php
Jest ok 200 małżeństw.Pozdrawiam Serdecznie

Re: Nekla--Walczak.

23 mar 2010, 10:37

Witaj ja mam w rodzinie tzn mialem Kazimierza Walczaka i jego zona Bronisława Walczak z domu Hasińska, dalszej rodziny jeszcze nieznam ale jestem w trakcie ustalania, obie te osoby urodzone na przelomie wieków XIX i XX, pochopdzili z okolic Gostynia pod Poznaniem

Re: Nekla--Walczak.

23 mar 2010, 14:45

Witam.
w akcie zgonu mojej babci Stefanii zd.Walczak,w danych rodziców jest wpisany ojciec-Leon Walczak,matka-Walerja i niestety nie ma podanego jej nazwiska,co niestety też jest dla mnie dużym utrudnieniem.Jaka może być przyczyna braku nazwiska?
Pozdrawiam.Beata

Re: Nekla--Walczak.

23 mar 2010, 20:38

Prawdopodobnie zgłaszający zgon nie znał nazwiska panieńskiego Walerii

Re: Nekla--Walczak.

23 mar 2010, 22:31

Witam
Dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam.Beata

Re: Nekla--Walczak.

26 mar 2010, 18:17

wspomnienia3 napisał(a):Witam
Dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam.Beata

Witam serdecznie!
Mam w swoim drzewie Kazimierę Walczak,która poślubiła Antoniego Grams,urodzonego w 1922r.Byli oni związani z okolicami Nekli,tzn.Kazimiera tutaj mieszkała lub z tych okolic pochodziła.
pozdrawiam
Edyta

Re: Nekla--Walczak.

01 kwi 2010, 11:26

Beato,
mam dobre wiadomości.
Zajrzyj na priv.
Proszę o pilny kontakt telefoniczny.
Jerzy

Re: Nekla--Walczak.

02 kwi 2010, 17:58

Bardzo serdeczne podziękowania dla Ciebie Jerzy.Sprawiłeś mi ogromną niespodziankę odnalezionymi dokumentami.Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.
Pozdrawiam.Beata

Re: Nekla--Walczak.

03 kwi 2010, 14:54

Cała przyjemność po mojej stronie :)
Pozdrawiam.
Jerzy
Odpowiedz