Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

dr Franciszek Witaszek

03 mar 2010, 22:07

Witam wszystkich - jest to mój pierwszy wpis.
Chciałbym zainteresować, a zarazemi znaleść bliższe informacje o działalności organizacji dr Franciszka Witaszka w okresie okupacji 1939-42.
W internecie jest trochę informacji o nim samym i co-nieco czym się zajmowała organizacja, ale pozatym już nic nie można znaleść o poszczególnych członkach tej prawie zupełnie zapomnianej grupy bojowników ZWZ w Wielkopolsce. Nie wiem gdzie, jeżeli są, można by coś więcej znaleść?
Zbyszek

Re: dr Franciszek Witaszek

03 mar 2010, 22:49

Zbyszku zajrzyj na google books, może znajdziesz tam coś ciekawego.

Re: dr Franciszek Witaszek

04 mar 2010, 09:17

Dzięki Madziu. Aż sam jestem zaskoczony, że nie sprawdziłem tej drogi poszukiwań - tak przecież oczywistą.
Pozdrawiam Zbyszek.

Re: dr Franciszek Witaszek

15 kwi 2010, 15:23

Witaj Zbyszku
Chętnie odpowiem Ci na wszelkie pytania o moim ojcu dr Franciszku Witaszku (z wyjątkiem ujawniania tajemnic wojskowych). Najlepiej zadawaj mi pytania. Nie wiem co Cię szczególnie interesuje.
Na razie podaję, że w
1. >historycy org< organizacja dr Witaszka wyjaśniłam dlaczego ojciec nie mógł w czasie okupacji prowadzić badań i wynaleść trucizn mikrobiologicznych
2. Polecam przeczytanie artykułu Tomasza Grzelaka pt. "Ciężkostrawni" - konspiracja w Kraju Warty zamieszczonego w Militarnym Magazynie Specjalnym KOMANDOS - marzec 2010. Do kupienia w MPiK-u za 6,- zł. Podobno artykuł został napisany na podstawie nowych informacji o wywiadzie jaki prowadził ZWZ-Ak.
Pozdrawiam
Odpowiedz