Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuje Konrad Ossowski i przodkowie

04 mar 2010, 15:11

Poszukuje (Kapitan) Konrad (Rafał) Ossowski (h.Dołęga) powstaniec wielkopolski ale też żołnierz Rosyjskiej Armii przybliżony okres życia to 1860-1950 stracił nogę osiedlił się w Poznańskim Piątkowie w byłej kolonii po niemieckiej, żonaty z Romaną Półtawską zm.1918 potem kolejne małżeństwo ale nie znam.

Re: Poszukuje Konrad Ossowski i przodkowie

08 mar 2010, 20:12

Witaj !

Bardzo zaciekawił mnie twój post ponieważ moja praprababka pochodziła z Ossowskich z województwa Poznańskiego. Pochodziła z rodziny dość zamożnej była to Józefa Ossowska z męża Stanisławska lata życia 1867-1940. Wiem że miała brata, który walczył w czasie I wojny w armii rosyjskiej i tam stracił nogę, gdyż posiadam nawet jego zdjęcie jak opatruje go pielęgniarka na froncie w 1915 roku. Więc to może byc ten o kogo Tobie chodzi ?

Pozdrawiam
Artur Przemorski

Re: Poszukuje Konrad Ossowski i przodkowie

09 mar 2010, 13:16

Witam,

Ja mam zdjęcie oddziału na którym na pewno jest Konrad ale nie wiem który to .A nie Wiesz z jakiej miejscowości pochodzili i gdzie mieszkali pod koniec XIX w ? Czy możesz wysłać mi to zdjęcie elektronicznie ? mój mail to: piotr_ossowski@interia.pl

P.S.Właściwie to interesuje mnie wszystko na ten temat np. inne rodzeństwo Józefy rodzice,zawody,wykształcenie czy Słyszałeś coś na temat h. Dołęga etc.

Pozdrawiam Piotr
Odpowiedz