Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Pierwsze kroki..

08 mar 2010, 21:32

Witam!
Cieszę się, że istniejecie, podobnie jak Poznań Project.
Ta strona zaintrygowała mnie do poszukiwań mych przodków. Ponieważ miałem akty zgonów mych pradziadków od strony mamy nie miałem problemu z odszukaniem przodków z tej linii, ale jak zawsze najbardziej intryguje zawsze linia od której pochodzi me nazwisko: DONDAJEWSKI.
Znalazłem 2 wpisy z rodzinnego miasteczka mojego taty - Ostroroga..z 1818 i 1821 r. Teodor D. wziął za żonę Mariannę a Józef D. Józefę... Wydawało mi się, że mam już mam swych przodków, pójde do archwium i znajdę wszelkie powiązania...
Oczywiście to nie takie proste. "Znam" mego dziadka Józefa - pradziadka Stanisława - z pra-pra dziadkiem jest pewien problem. Nie wiem skąd pochodził, chociaż najprostszym rozwiązaniem byłby Ostrorog (a jego ojcem jest zapewne Józef lub Teodor)... Znalazłem (także dzięki waszej stronie) wpis, że Józef D. był organistą w Ostrorogu.. poza tym ustaliłem, że prowadzil bibliotekę, sklep i był gospodarzem.. nie dziwota, że zmarł ponoć mając 40 kilka lat.
Ostatnio zacząłem szukać aktu ślubu Józefa Dondajewskigo i Zuzanny zd. Pasche.
W latach, ktorych brali ślub 1880 - 1890 (piewsze ich dziecko ur. się w 1890 r.) w Ostrorogu nie znalazłem niestety wpisu.. znalazłem jednak podpisy pradziadka, jako świadka dla kilku slubach - był przecież organistą w tym kościele... zapisów Poznań Project także nie ma zatem... nie mam pojęcia gdzie szukać ich ślubu...i jak... Ponoć wiele osób brał ślub w katedrach w Gnieźnie, Poznaniu...
Zatem mam prośbę... Jakby komuś przypadkiem wpadło w ręce to nietypowe nazwisko, proszę o kontakt.
Druga sprawa to rodzice mojej prababci Walentyny Dondajewskiej zd. Słupińskiej.
Dzięki Poznań Project wiem, że jej rodzice Jan Słupiński i Magdalena Zbierska brali slub w 1874 r. Środzie WIelkopolskiej (sprawdzałem akta USC ze Środy z 1874 r., niestety dopiero w ciągu roku zaczęto je spisywać).
Niestety nie znam ich rodziców..
Podsumowując...Szukam informacji dotyczących poniższych osób i ich przodków:
Józefa Dondajewskiego i Zuzanny (zd. Paschke),
Jana Słupińskiego i Magdaleny (zd. Zbierskiej), którzy brali ślub w Środzie Wlkp w 1874 r.
Dziękuję za każda pomoc i wskazówki!

Łukasz Dondajewski

Re: Pierwsze kroki..

08 mar 2010, 22:19

Wincenty Dondajewski powstaniec wielkopolski, zginął Zdziechowa, ulica we Wrześni.
Michał

Re: Pierwsze kroki..

14 lip 2012, 13:34

.
Zatem mam prośbę... Jakby komuś przypadkiem wpadło w ręce to nietypowe nazwisko, proszę o kontakt.

Podsumowując...Szukam informacji dotyczących poniższych osób i ich przodków:
Józefa Dondajewskiego i Zuzanny (zd. Paschke),
Jana Słupińskiego i Magdaleny (zd. Zbierskiej), którzy brali ślub w Środzie Wlkp w 1874 r.
Dziękuję za każda pomoc i wskazówki!

Łukasz Dondajewski[/quote]
Witam mam tez rodzinna zagadke z nazwiskiem Paschke Anna to moja praprababcia kTóra wyszla za maz za Stanislawa Kluczyńskiego .Anna prawdopodobnie ur. w Brudzyniu kolo Wągrowca slub brala w 1884 w Janowcu Wlkp Rodzice Anny wg Aktu Slubu to Michalina Stefaniak i Anton Paschke zamieszkali Janowiec Wlkp nie jestem pewna co do imienia ojca ale znalazlam poznan project o slubie Michaliny i Antona Paschke,a tak wogóle to nie jestem pewna czy to ta Anna której szukam.,ale akt slubu wyciagnelam z archiwum. :lol: .Nazwisko Paschke jest róznie zapisywane Paszka .Paszke ,Paschka.............

Re: Pierwsze kroki..

05 gru 2014, 15:26

Panie Łukaszu.
Jeśli chce Pan uzupełnić wiadomości o Agnieszce Zbierskiej(po mężu Jopek-jest to moja prababcia), to ostatnio otrzymałem ksero aktu zgonu. Wynika z niego że zmarła 07.05.1953r. w Targowej Górce.
Wyszła za mąż za Ignacego Jopka(USC Wysławice/par.Mączniki/1/1899) i mieli 3 synów(Adam,Stanisław,Antoni) oraz 2 córki(Kazimiera i Władysława).
Odpowiedz