Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kozłowscy

21 mar 2010, 21:43

Witam serdecznie! W trakcie poszukiwan moich korzeni trafiłem na mała przeszkodę. Mam mało wiadomosci na temat rodziny mojego pradziadka Franciszka Kozłowskiego. Mój dziadek jak nastolatek uciekł z domu, bo nie mógł sie pogodzic z drugim małżeństwem swojego ojca. Wiem, że pochodził z Nakła, tam się urodził (18.01.1886). Z zawodu był kolejarzem. W akcie urodzenia podany jest ojciec Aleksander i matka Marianna. Brał udział w powstaniu wielkopolskim. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat kozłowskich z tych okolic,bądź może mnie naprowadzi na jakiś ślad będe wdzięczny. pozdrawiam

Re: Kozłowscy

24 mar 2010, 19:20

Witaj, prawdopodobnie czeka Cię wizyta w AP. Jeśli dziadek urodził się w Nakle na Notecią to powinieneś wybrać się do Bydgoszczy, a jeśli w miejscowości Nakło w gminie Lelów to musisz szukać w archiwum w Częstochowie.

Re: Kozłowscy

24 mar 2010, 22:49

Dzieki za odp. Kiedy dowiadywałem sie w Bydgoszczy to powiedziano mi, że tamtejsze archiwum się spaliło i są szczatkowe dane, ale czekam na odpowiedź. W poznań project nic nie znalazłem, ale tez nie jestem pewien czy w bazie jest ta parafia. jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Re: Kozłowscy

25 mar 2010, 08:36

Baza PRADZIAD wymienia księgi z Nakła przechowywane w Archiwach Państwowych, tutaj masz linki:

AP w Bydgoszczy
AP w Częstochowie

Re: Kozłowscy

25 mar 2010, 10:00

Dziękuje! Przepraszam, mój błąd chodzi cały czas o Nakło n. Notecią :) (wcześniej nie napisałem)

Re: Kozłowscy

25 mar 2010, 14:55

Witaj szambelan1407,

Miło by było, gdybyś podał przynajmniej imię.

Metrykalia z parafii rzymskokatolickiej w Nakle znajdziesz w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie:
http://parafie.genealodzy.pl/index.php?op=pr&pid=5374

Z tego, co wiem, do odwołania trwa tam remont. Jeżeli interesuje cię odpłatna kwerenda, możesz taką zamówić, lecz są spore kolejki. Śledź nasze forum lub zaglądaj na stronę AA, na pewno będzie tam informacja o ponownym otwarciu Archiwum.

Jeżeli po zakończeniu remontu wybierzesz się osobiście, dobrze jest wcześniej zadzwonić lub wysłać maila z zapytaniem, czy księgi z parafii Nakło z lat cię interesujących są obecnie dostępne:
http://www.archidiecezja.pl/pl/instytucje/archiwum_ag.html

Re: Kozłowscy

25 mar 2010, 19:45

Oczywiscie, przepraszam. Jestem Andrzej Szambelańczyk. Bardzo dziękuję Ci za wiadomoś. Ponadto dodam, że kuzynka mojej babci Józefa Domagalska wyszła za Józefa Molendę. Pozdrawiam
Odpowiedz