Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

16 kwi 2010, 16:33

Witam.

Od niedawna pasjonuję się genealogią.
Mam w moim skromnym drzewie genealogicznym prababcię: Stanisławę Łuczkowską z domu Kniat, która urodziła się w Krerowie, powiat Środa Wielkopolska.
Wiem, że w Krerowie jest mnóstwo Kniatów.
Chciałabym wiedzieć, czy może ktoś z użytkowników tego forum mógłby mi pomóc znaleźć informacje na temat rodzeństwa mojej prababci?
Słyszałam, że ktoś jest w posiadaniu sporego drzewa genealogicznego rodziny Kniatów - bardzo chętnie skontaktowałabym się z tą osobą.
Moja prababcia urodziła się 7 Lis 1881 w Krerowie. Jej rodzicami byli: Mikołaj Kniat i Marianna Kniat z domu Juzwiak.
W indeksie małżeństw już byłam - Kniatów tam od zatrzęsienia, tylko niewiele mi to daje.
Chcę się skontaktować z Kniatem, który pomoże mi uporządkować te wszystkie informacje i chciałby poznać swoją rodzinę od strony Stanisławy Kniat. ;)

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Beata

Re: Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

22 kwi 2010, 20:47

Witaj Beatko.

Mam w drzewie Mikołaja Kniat i Mariannę Kniat z domu Jóźwiak z Krerowa.
Troszeczkę będę mogła pomóc.
Pozdrawiam

Re: Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

01 lis 2013, 18:14

Jestem Zofia Michalska z domu Kniat urodziłam się w Krerowie były powiat środa wielkopolska województwo wielkopolskie mieszkam teraz w Poznaniu.Moimi dziadkami byli Mikołaj i Józefa Kniat , którzy leżą na cmętarzu w Krerowie. Wieś Krerowo to moja kolebka rodzinna. Proszę o kontakt z pozdrowieniami Zofia Kniat Michalska :D

Re: Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

01 lis 2013, 19:55

Witaj Zosiu.
Mikołaj i Józefa Kniatowie, to pradziadkowie mojej Synowej. Nie jest to nazwisko, które jest przeze mnie poszukiwane,
ale dla moich Wnuków, spisałam już część przodków Synowej w linii prostej, dlatego też zasób mój jest raczej skromny.
Z linii bocznych mam nie wiele.
Czy Twój ojciec to Wincenty?
Napisz na podany w PV e-mail.

Re: Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

04 lis 2013, 15:52

Witam
Do dnia dzisiejszego w Poklatkach mieszkają Kniatowie, odległość niewielka więc myślę że pokrewieństwo istnieje.

Re: Poszukuję osób o nazwisku KNIAT

02 sty 2015, 15:35

W wirtualnej galerii Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego poświęconej I wojnie światowej pojawiła się pocztówka pisana ręką Marcina Kniata (ur. 5 listopada 1884 r w Krerowie) oraz zdjęcia z okresu służby w Wojsku Polskim.
Zapraszam: http://nsk.nekla.eu/strona-2183-ziemia_ ... iscie.html
Pozdrawiam,
Jerzy
Odpowiedz