Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jankowski, Kujawa

19 kwi 2010, 12:55

Witam,

Poszukuję moich prapradziadków (a raczej lat w jakich żyli i ich rodziców). Wiem tylko tyle że byli to Wawrzyn Jankowski i Franciszka z domu Kujawa. Mieli dwie córki Agnieszkę urodzoną w 1901 roku w Wiewiórczynie pow. Żnin, po mężu Poszywała i Katarzynę o której nie mam danych wiem tylko że po mężu nazywała się Czekaj. Jeśli ktoś natknąby się na jakieś informację proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Tomek

Re: Jankowski, Kujawa

26 lip 2010, 22:25

Po uściśleniu faktów poszukuję miejsca ślubu Wawrzyna Jankowskiego (ur. przypuszczalnie 1865) i jego żony Franciszki z domu Napierała (ur. przypuszczalnie 1857). W Wiewiórczynie powiat Żnin urodziła im sie trójka dzieci Katarzyna (1894) po mężu Czekaj, Józef (1898) i Agnieszka (1901) po mężu Poszywała. Miejscowość ta należała pod parafię Izdebno. Ostatnie miejsce zamieszkania i zgonu Miastowice (na Pałukach) parafia Dziewierzewo (oboje zmarli w 1927 roku). Dotarłem do aktów zgonu prapradziadków ale ze względu na ich okrojony stan dosłownie miejsce, data zgonu i wiek w jakim zmarli nic więcej na nich nie ma.
Proszę o pomoc w odnalezieniu jakichkolwiek informacji.

Tomek Jankowski

Re: Jankowski, Kujawa

27 lip 2010, 20:20

Tomku,
dotarłeś do aktu zgonu kościelnego czy cywilnego?
To zasadnicza różnica - jak chodzi o informacje, jakie możesz w obu tych aktach znaleźć.

Re: Jankowski, Kujawa

28 lip 2010, 20:41

Cześć Asiek,
Dotarłem do aktu zgonu dziadków zarówno kościelnego jak i z USC. Zgłoszenia w obu instytucjach dokonał ich zieć. Na akcie kościelnym jak i z USC sa identyczne informacje.

Tomek

Re: Jankowski, Kujawa

28 lip 2010, 23:18

Tomku,

18 Sep 1911 Jan Kujawa, lat 22, ze Znina wyjechal do USA; jego matka byla Paulina Kujawa, docelowe miejsce Buffalo, N.Y; jechal do ciotki - Stanislawy Switalskiej mieszkajacej na Wilson Str. Buffalo, N.Y.
A Stanislawa Switalska, lat 40, wyjechala 2 Oct 1905 do meza Jana Switalskiego z dziecmi:
Kazimiera 21 lat, Antonia 18 lat, Jadwiga 12 lat, Stanislawem 9 lat, Boguslawem 7 lat

Grazyna
Odpowiedz