Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kto jest na zdjeciu ?

02 maja 2010, 15:29

Witam -
Poszukuje jakichkolwiek dodatkowych informacji o tym zdjeciu.
Prosze sie nie kierowac tytulem fotki, tak nazwalam ale to nie jest chyba prawda. Moj ojciec jest na jakims szkoleniu, intryguja mnie te biale kitle starszych panow, jakie to kitle ?, gdzie byly uzywane ? przypuszczam, ze nie kucharskie bo panowie mieliby takze czapki kucharskie na glowie.
Czy ktos moze rozpoznaje kogos bliskiego na tym zdjeciu ? Ojciec moj rodzil sie w Poznaniu i zmarl w Poznaniu. W czasie wojny byl wywieziony na roboty do Niemiec. Na zdjeciu stoi pierwszy z prawej, mogl miec nie wiecej jak 30 lat, czyli fotka moze pochodzic z okresu pomiedzy 1947-1951.
Fascynuje mnie takze to urzadzenie, ktore jakbym sobie przypominala, ktore jest w prawym narozniku zdjecia.
Prosze was o jakiekolwiek informacje zwiazane z tym zdjeciem.
http://zaoceanem.pxd.pl/zdjecie/371653/ ... siegowosci

Dziekuje bardzo.

Re: Kto jest na zdjeciu ?

02 maja 2010, 21:34

Urządzenie jak to nazwałaś jest nim kotwica od łodzi lub jakiejś małej jednostki pływającej,a panowie w białych fartuszkach to wykładowcy lub laboranci.

Re: Kto jest na zdjeciu ?

03 maja 2010, 09:24

Witaj Haniu.

Według mnie interesujące Cię "urządzenie" to nic innego jak hydrant, obok którego stoi klucz do jego odkręcania i równocześnie hak do otwierania studzienek.
Białe kitle zazwyczaj nosiła kadra szkoląca kursantów w zakładach spożywczych.

Re: Kto jest na zdjeciu ?

03 maja 2010, 21:06

Dziekuje Bogdan i Jarek. Tak mysle jak Bogdan, ze to hydrant, cos mi po glowie chodzilo.
Moga to byc wykladowcy, laboranci, kadra szkolaca kursantow w przemysle spozywczym, tak jak piszecie, to wszystko bardzo dobre tropy, dziekuje.
Moze jeszcze ktos sie odezwie jak rozpozna znajoma twarz na fotce.
Pozdrowienia.
Odpowiedz