Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukanie korzeni rodziny Podolak.

03 maja 2010, 14:52

Poszukuję krewnych z WIELKOPOLSKI o nazwisku PODOLAK

januszniewiem

meil. januszkiafu@gmail.com
Ostatnio edytowano 01 sie 2010, 19:23 przez januszniewiem, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

03 maja 2010, 14:57

Szkoda że w nazwie forum nie podałeś nazwisko Podolak
Pewnie ta stronę znasz, wiele podpowie
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

03 maja 2010, 15:51

Alu i Leszku , ten Projekt jest mi znany . Dal mnie wiele wiadomości i inspiracji . Ale cóż ,szkoda że za krótki , tylko dziewiętnasty wiek . Dużo skorzystałem z WBE . Wszystko zaczyna się rwać od 1936 roku .Brak spisów , ewidencji itd. Potem wojna . Wędrówki ludów .Będę korzystał z innych żródeł ( archiwa ) , lecz liczę również na pamięć i uprzejmość osób powiązanych z racji koligacji z rodem Podolaków związanych z Wielkopolską . Trójkąt : Poznań -Środa - Września i okolice .Na te okolice mam najwięcej danych .Dwudziesty wiek - biała plama . Chociaż wiem że w Poznaniu i określmy to - powiecie przebywa jak mi wiadomo okolo trzydziestu Podolaków .Może tą drogą , oraz przy uprzejmości forumowiczów uda mi się ich poznać , i porwane ogniwka łańcuszka rodowego połączyć w calość Może odezwą się JÓZKOWIAKOWIE oraz BRYZE -bliscy krewni.

januszniewiem

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

05 maja 2010, 20:45

Witaj Januszu. Ludzi o tym nazwisku znam - mieszkają w Luboniu. Również w Powstaniu Wlkp. brał udział Podolak ->
http://www.wtg-gniazdo.org/upload/oprac ... u_wlkp.xls

Pozdrawiam Zbyszek

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

06 maja 2010, 06:24

Pozostaja kartoteki miasta Poznani tak ciekawe księgi meldunkowe okolicznych miejscowości.
Temat ksiąg meldunkowych i spisy znajdziesz na forum WTG.

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

06 maja 2010, 10:52

Dzięki Zbyszku .Pewne wieści o Podolakach z Lubonia mam .Pytanie - jak do nich dotrzeć . Czy interesują ich te tematy ? .Różnie ludzie reagują , mam pewne przykre doświadczenia .Gościu wydawało by się kulturalny - nawet nie potrafi odpowiedzieć. Cóż , jesteśmy jacy jesteśmy .A w Luboniu , ostatni raz byłem wieki temu .

Jeszcze raz dziękuję , może " ktoś " się odezwie ?

januszniewiem

Re: Szukanie korzeni rodziny Podolak.

06 maja 2010, 11:09

Alu i Leszku . Serdeczne dzięki. Właśnie w tym kierunku podążam . A w nawiasie . Znałem osobę o nazwisku Kabaciński .Był rok 1959 / 1960 . Był kierownikiem Domu Dziecka w Kobylnicy koło Poznania . Imienia nie pamiętam . Małżonki również .Mieli wówczas jedną córkę o imieniu Grażyna , w wieku ok 13 lat , która uczęszczała do miejscowej szkoły podstawowej . Następnie uczęszczala do jednego z liceów w Poznaniu ( na pewno nie do Magdalenki )

Pozdrawiam : januszniewiem
Odpowiedz