Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gałężewski, Gałężewska

05 maja 2010, 08:43

Jestem zainteresowana każdą informacją dot. nazwiska Gałężewski, Gałężewska. Nazwisko to występuje również w zmienionej formie: Gałężowski, Gałęzewski.

Re: Gałężewski, Gałężewska

06 maja 2010, 13:18

Na początek prośba o podpisywanie postów imieniem, imieniem i nazwiskiem bądź nickiem.
Mam koleżankę, mieszkającą z Poznaniu o tym nazwisku. To jej panieńskie nazwisko - wyszła za mąż sześć lat temu.

Re: Gałężewski, Gałężewska

11 lut 2011, 15:42

Witam.Od 45lat mieszkam na Sląsku w okolicach Rybnika a pochodzę z Wielkopolski.
Pozdrawiam

Re: Gałężewski, Gałężewska

11 lut 2011, 16:44

Witam,
ok.1970 roku w I LO w Gnieźnie pracowała pani prof.Gałęzewska. Była bibliotekarką.Niestety nie pamiętam, czy miała rodzinę.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska
--------------------------------------------------------------------------------
Szukam aktu ur. Jakuba i Andrzeja Kozubskich ok.1730r

Re: Gałężewski, Gałężewska

11 lut 2011, 20:19

poplek napisał(a):Witam.Od 45lat mieszkam na Sląsku w okolicach Rybnika a pochodzę z Wielkopolski.
Pozdrawiam




Witam, możesz coś więcej napisać o swoich przodkach? Ja mam sporo Gałężewskich w swoich zbiorach, ale niestety brakuje mi ogniwek, żeby wszystkich połączyć w jedno drzewko. Interesują mnie Gałężewscy z lat 1800-1900.
Pozdrawiam, Ula.

Re: Gałężewski, Gałężewska

11 lut 2011, 20:24

bbarbara napisał(a):Witam,
ok.1970 roku w I LO w Gnieźnie pracowała pani prof.Gałęzewska. Była bibliotekarką.Niestety nie pamiętam, czy miała rodzinę.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska
--------------------------------------------------------------------------------
Szukam aktu ur. Jakuba i Andrzeja Kozubskich ok.1730r



Witam Basiu. Dziękuję za wiadomość, wiem, że w okolicach Gniezna było sporo Gałężewskich (Gałęzewskich). Troszkę ich pozbierałam, ale nie mogę ich połączyć z moimi. Wiem, że jakiś odłam mojego drzewa to też okolice Gniezna. Brak mi jednak punktu zaczepienia. Szukam dalej.
Pozdrawiam, Ula

Re: Gałężewski, Gałężewska

12 lut 2011, 07:51

Małżeństwo Franciszek Gałęzowski i Florentyna zd. Blobelt zamieszkują w latach 50 XIX w. w Babimoście.

Re: Gałężewski, Gałężewska

12 lut 2011, 12:26

Witam pięknie Ulka!
Mój ojciec urodzil się w 1921 roku w Miedzychodzie a moj dziadek w 1889 w Skwierzynie.Moj pradziadek pochodził z Czerwonaka (dziel.Poznania) i miał na imię Karol.Jest pochowany w międzychodzie tak jak moj Ojciec i Dziadek.
Moja Mama pochodzila z Buku k.Poznania i nazywała się Tomikowska.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Re: Gałężewski, Gałężewska

12 lut 2011, 12:30

Ps.poprzedniego postu-część mojej rodziny mieszka do tej pory w Chojnicach na pomorzu.

Re: Gałężewski, Gałężewska

13 lut 2011, 09:37

poplek napisał(a):Witam pięknie Ulka!
Mój ojciec urodzil się w 1921 roku w Miedzychodzie a moj dziadek w 1889 w Skwierzynie.Moj pradziadek pochodził z Czerwonaka (dziel.Poznania) i miał na imię Karol.Jest pochowany w międzychodzie tak jak moj Ojciec i Dziadek.
Moja Mama pochodzila z Buku k.Poznania i nazywała się Tomikowska.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr



Witam Piotrze. Mam stworzone mini drzewko Twojej gałązki właśnie od Karola, ale nie mogę powiązać ich z moimi. Czekam teraz na odnalezione 17 szt. akt z AP Konin. Otrzymam je w tym tygodniu, może coś się dowiem. Moi Gałężewscy pochodzą z okolic Turka, ale wiem, że krewni przodkowie mieszkali w Poznaniu i okolicach. Nazwisko jest tak rzadkie, że musi być jakieś powiązanie. Pozdrawiam Cię serdecznie,Ula

Re: Gałężewski, Gałężewska

13 lut 2011, 17:41

Witam pięknie.
Z nazwiskiem Gałężewski zwiazana jest ciekawa historia poczatków tego rodu w Polsce.Ja to słyszałem w dzieciństwie od mojego dziadka jakieś 55 lat temu ,tak że pamiętam jak przez mgłę.Mianowicie na dworze króla Augusta III Sasa
służyło dwu braci.Po objęciu tronu Polskiego w osiemnastym wieku przez Augusta wyjechali z nim do Polski.
Za zasługi dla dworu otrzymali wioskę na śląsku(?)Jeden z braci wrócił do saksonii, a drugi ożenił
się z Polką i pozostał zmieniając nazwisko na bardziej polsko brzmiące.I to by było na tyle :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Re: Gałężewski, Gałężewska

24 mar 2012, 23:07

Witam
Może się te dane przydadzą.
Ślub w Kargowej w roku 1884 [ ?], pan młody -Casimir Gałęzewski, syn Andreasa i Katarzyny oraz panna młoda Lucia Pauline Kessel.
Pozdrawiam Marianna.

Re: Gałężewski, Gałężewska

28 mar 2012, 07:47

Witam serdecznie.
Bardzo dziękuję Marianno, miło otrzymywać takie informacje. Na dzisiaj nie mam powiązania do Gałężewskich z Kargowej, ale szukam cały czas dalej.

Re: Gałężewski, Gałężewska

01 lip 2012, 13:01

Witam,
też nazywam się z domu Gałężewska,mam brata Piotra,dziadek nasz to Franciszek Gałężewski ,który ożenił się z Gertrudą łakomą,
dziadek miał rodzeństwo w Międzychodzie.Z gertruda miał 6 dzieci-mój tata był najmłodszy Tadeusz (zginął w 1999r.w wypadku,podczas jazdy na pożar strażą) taty rodzeństwo to najstarsza Urszula (zm.2006),Halina, Mieczysław, Bogumiła,Janusz(Henryk) i Tadeusz. dziadek franciszek zginął w wypadku w Czerwonaku -tata mój miał wtedy chyba 9 lat.Niestety nie znam żadnej rodziny w międzychodzie,mam kontakt tylko z rodzeństwem taty i ich niektórymi dziećmi.Zapytam sie czy ktos wie więcej na temat rodziny ich pochodzenia.
Moż My równiez jesteśmy rodziną?
Pozdrawiam,Ania

Re: Gałężewski, Gałężewska

06 kwi 2013, 19:54

http://www.moikrewni.pl/mapa/wzgledny/ga%25C5%2582%25C4%2599%25C5%25BCewski.html to jest link z ilością Gałężewskich w polsce
Jestem Damian Gałężewski S.Krzysztofa Gałężewskiego i razem z ojcem poszukujemy korzeni i Herbu rodu Gałężewskich. Jeżeli ktoś ma jakieś informację to Proszę wrzucić na forum. Sam poszukam i udostępnię zdjęcia rodowe.

Re: Gałężewski, Gałężewska

06 kwi 2013, 23:19

A że tak zapytam: skąd pewność, że Gałężewscy to szlachta?

Ps. Na naszym forum podpisujemy posty Damianie :)

Re: Gałężewski, Gałężewska

10 kwi 2013, 21:23

Ojciec mi powiedział i sam dowiedział się od swojego ojca. Ale jesteśmy szlachta Rosyjska, a nie Polską.


____________________________
Pozdrawiam,
Damian

Re: Gałężewski, Gałężewska

10 kwi 2013, 21:54

Przekazy ustne to za mało aby była to prawda.
Na naszym forum i wielu innych aż roi się od historii przekazywanych ustnie, na które próżno szukać dokumentów.
I wielu z nas ma z takimi przekazami i z obalaniem rodzinnych mitów doświadczenie.
Nie zrozum mnie źle: zrób najpierw drzewo w oparciu o metryki, potem przyjdzie czas na ew. herby.

Re: Gałężewski, Gałężewska

10 lip 2013, 14:19

GAŁĘZEWSKI / GAŁĘZEWSKA

Tutaj są informacje o 3 damach i 3 dżentelmenach o tym nazwisku: http://www.faramogilno.pl/wyszukaj.htm

Może powiązani?

pozdrawiam
- Krystyna
Odpowiedz