Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Pawlak/Witkowski/Wasiewicz/Suś/Dębicki

08 maja 2010, 11:58

Witam!

Poszukuję informacji na temat krewnych. Rodzina pochodzi z okolic Pleszewa. Były to miejscowości min Czermin, Bronów, Broniszewice, Wiertelaki, Rokutów...

Szukam informacji o moich praprapradziadkach Wincentym Pawlakiem i jej żonie Antoninie Drewicz (lub Derwich). Byli rodzicami mojej praprababki Rozalii ur. 1886 w Czerminie zamężnej z Michałem Witkowskim (ur. ?, zm. 30.05.1932 w Chicago). Rozalia miała brata Marcina ur. 1903.
Prapradziadek Michał Witkowski miał 5cioro rodzeństwa: Antoni żonatego z Genowefą (nazwiska nie ustaliłem),
Stanisława, Jana, Józefa oraz Mariannę. Nie wiem czy to całe rodzeństwo dziadka. W nekrologu dziadka odnotowałem jeszcze 3 osoby: Weronika Burdzińska (lub Brudzińska) - kuzynka, Wojciech Burdziński (lub Brudziński) - szwagier oraz Leon (nazwiska brak).

Pradziadek Antoni Suś ur. 1881 w Broniszewicach, zm. 1953 Bronów, pochowany w Sowinie. Rodziców nie ustaliłem. Miał on dwoje rodzeństwa: Jana oraz Katarzynę zamężną z Miernickim, z którym miała mieć czworo dzieci: Aleksandra, Stanisława, Annę i Marcina.
Sam ożenił się z Marianną Dębicką ur. 1883 w Wiertelakach, zm. 1971 w Borui Kościelnej. Miała brata Antoniego i przyrodnią siostrę Jadwigę.

Pradziadek Wincenty Wasiewicz żonaty z Jadwigą (Jasiak?) miał mieć kilku braci. Jego synem a moim dziadkiem był Jan Wasiewicz ur. 1921 w Rokutowie, zm. 2002.

Interesują mnie wszelkie informacje odnośnie w/w osób lub ich krewnych.

Re: Pawlak/Witkowski/Wasiewicz/Suś/Dębicki

08 sty 2012, 18:02

Myślę że mogę choć w małym stopniu pomóc. Mój pradziadek Franciszek
Wasiewicz ur. w 1896r był bratem Wincentego Wasiewicza. Mieli oni jeszcze
siostrę Jadwigę z męża Grygiel. Od mamy wiem że mieli oni jeszcze
dwóch
starszych braci. Mój pradziadek miał czworo dzieci Stefania ur. 1926
(moja
babcia) zmarła w 2000r., Edmund ur. 1930, Marianna ur. 1933 i Stefan ur.
1938. Jak z tego wynika moja babcia Stefania była kuzynką twojego dziadka
Jana. Rodzicami Jana I Wincentego Wasiewiczów byli Marianna i Szymon Wasiewicz
Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiedz