Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

17 maja 2010, 08:37

Witam serdecznie
Szukam rodzin: Mikołajewscy Szalczyńscy, Ignasiak, Dorna, Nowak, Jurek, Męclewscy zamieszkałych prawdopodobnie: woj. wielkopolskie, poznańskie, pilskie, gnieźnieńskie. Tropy prowadzą przez Poznań, Wągrowiec, Piłę, Rogoźno, Warszawę, Bydgoszcz do Niemiec.
Może ktoś ma jakieś wiadomości na temat tych nazwisk. Może ktoś dysponuje planem Rogozińskiego cmentarza.
Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

17 maja 2010, 14:46

viola napisał(a):Witam serdecznie
Szukam rodzin: Mikołajewscy Szalczyńscy, Ignasiak, Dorna, Nowak, Jurek, Męclewscy zamieszkałych prawdopodobnie: woj. wielkopolskie, poznańskie, pilskie, gnieźnieńskie. Tropy prowadzą przez Poznań, Wągrowiec, Piłę, Rogoźno, Warszawę, Bydgoszcz do Niemiec.
Może ktoś ma jakieś wiadomości na temat tych nazwisk. Może ktoś dysponuje planem Rogozińskiego cmentarza.
Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Interesuje mnie nazwisko Nowak,czy możesz podać szczegóły tzn.kogo szukasz.jakie lata cię interesują
pozdrawiam
Edyta

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

18 maja 2010, 06:55

Witam
O ile dobrze pamiętam Nowak mieszkali w Rogoźnie przy głównej ulicy od b.dawna. Prawdopodobnie Teodor Nowak (mogę się mylić co do imion) był dentystą, jego żona chyba Alina nie pracowała, mieli/mają 3 dzieci (prawdopodobnie 2 córki i syna). Byli spokrewnieni z rodziną Szalczyńskich.

Pozdrawiam

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

25 maja 2010, 08:23

Witam,- w moim drzewie znalazłem taki ślad: " Andrzej Basiński urodził się w Czerniaku pow. Mogilno z ojca Franciszka i matki Katarzyny zd.Mikołajewskiej pochodzącej z miejscowości Wronowy". ( Znaczy to,że babcia mojej Matki miała z domu nazwisko) <<Mikołajewska>>. Pozdrawiam-hentomal@senior

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

25 maja 2010, 19:50

Witam!
Mam nieco informacji na temat Dornów zamieszkujacych w okolicach Szamotuł.

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

26 maja 2010, 08:22

Witam
Będę wdzięczna za każdą informację, może to moi krewni i są spokrewnieni z Dornami, którzy kiedyś mieszkali w Rogoźnie woj.wielkopolskie lub w jego okolicach.
Pozdrawiam

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

04 lip 2010, 22:36

viola napisał(a):Witam serdecznie
Szukam rodzin: Mikołajewscy Szalczyńscy, Ignasiak, Dorna, Nowak, Jurek, Męclewscy zamieszkałych prawdopodobnie: woj. wielkopolskie, poznańskie, pilskie, gnieźnieńskie. Tropy prowadzą przez Poznań, Wągrowiec, Piłę, Rogoźno, Warszawę, Bydgoszcz do Niemiec.
Może ktoś ma jakieś wiadomości na temat tych nazwisk. Może ktoś dysponuje planem Rogozińskiego cmentarza.
Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Witam,
moja żona naztwała się (z domu) mikołajewska. Rpdzina Mikołajewskich mojej żony zamueszkuje Poznań i okolice. Może Właśnie o yę linię Panu chodzi?

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

05 lip 2010, 21:07

Mam w drzewie Józefę Podlewską (zd. Nowak, ur. w 1839). Jedyne co wiem, to o rodzinie jej męża i gdzie i kiedy brali ślub - okolice Wrześni.

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

06 paź 2013, 18:13

Witam serdecznie
Szukam rodzin: Mikołajewscy Szalczyńscy, Ignasiak, Dorna, Nowak, Jurek, Męclewscy zamieszkałych prawdopodobnie: woj. wielkopolskie, poznańskie, pilskie, gnieźnieńskie. Tropy prowadzą przez Poznań, Wągrowiec, Piłę, Rogoźno, Warszawę, Bydgoszcz do Niemiec.
Może ktoś ma jakieś wiadomości na temat tych nazwisk. Może ktoś dysponuje planem Rogozińskiego cmentarza.
Będę wdzięczna.
Pozdrawiam

Ja też szukam Ignasiaków z Wielkopolski. Dokładnie powiat kępiński
Moja prapraprababka nazywała się Ignasiak ,,za panny,,(urodzona 6.I.1845r)
jeśli masz jakieś info o niej proszę podziel się ze mną
irek

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

06 paź 2013, 18:53

Violu,
na temat Dornów informacje znajdziesz w wątku "Lisiak, Dorna" pod poniższym linkiem:

http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=3113&hilit=Dorna

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

06 paź 2013, 19:11

Dorna Witold ur.06.04.1877 w Poznaniu (24.04.1919 przeprowadził się do Rogoźna)
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Franciszka Dorna, córka Michała i Józefy Fabisch, ur. 11.03.1900 w Napachaniu. Wyszła za Stanisława Nowaka dnia 14.02.1920.
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Dorna mieszkali też już przed 1973 w Poznaniu na ul.Wierzbięcice na przeciwko dawnego Kina "Wilda", być może rodzina ta mieszka tam nadal.

Ignasiak Ignacy ur.26.07.1883 w Rogoźnie, zmarł 08.12.1925. Żona Józefa z domu Radomska.
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

07 paź 2013, 22:34

Irek ,- wysłałem na pw informacje nt. nazwiska Mikołajewscy.
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

08 paź 2013, 08:47

niestety odpowiedziałem, ze Mikołajewscy nie byli ze mną powiązani.
Ja szukam Staniszewskich i Ignasiaków- Kępno i Baranów

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

06 sty 2014, 17:48

http://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_M%C4%99clewski
Niewątpliwie związany z Rogoźnem. :)

Re: Mikołajewscy Szalczyńscy Ignasiak Dorna Nowak Męclewscy

08 sty 2014, 23:18

Witam!

Szalczyńscy - jedna z rodzin mojego wielkiego rodu ( tak bym napisał ).

Siostra mojej babci, Stanisława Kulczak, wyszła za mąż za mężczyznę który nosił nazwisko Owczarzak, z kolei ich córka, Bożena, wyszła za mąż za mężczyznę o nazwisku Szalczyński.
Krewniaczka Bożena, prywatnie ciocia, mieszka po dziś dzień w Ostrowie w powiecie słupeckim.

Ponieważ nasz kontakt urwał się już pare lat temu, postaram się teraz go odnowić,w celu uzyskania informacji, zdjęć i innych ..

Wiem także, że Szalczyńscy zamieszkują również m.in miasteczko Witkowo.

Tu na forum, jest Pani, która w tej sprawie kontaktowała się z moim synem...Pani Krystyna z Rzymu ? Nie wiem..
Wiem, że Pani ta chciała dowiedzieć się paru rzeczy o tej gałęzi naszej rodziny, więc Pani Krystynko, proszę o wiadomość na PW lub e-maila :)

Jankowski Andrzej
Odpowiedz