Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Przybył, Lange

28 maja 2010, 22:31

Witam,

jestem na początku swoich poszukiwań genealogicznych - mam za sobą dopiero etap zebrania informacji wśród żyjących członków rodziny- więc proszę o wyrozumiałość :D

Poszukuję wszelkich informacji na temat niestety dość popularnych nazwisk -szczególnie w Wielkopolsce tj.

Przybył - Robakowo, Tulce, Dachowa, Dalewo, Kórnik, Poznań a w szczególności Michał Przybył ur. w Robakowie? Dalewie? w 1875 r., Wawrzyniec Przybył ur. 1833, Szymon Przybył ur.1805

Lange - Wiórek, Głuszyna, Poznań, Żagań - w szczególności Michał Lange ur. 1851? w Wiórek?, Głuszyna?. W 1872 roku w Głuszynie zawarł związek małżeński z Jadwigą Konewką (Korzewką?)

Posiadam podstawowe informacje ( daty ur, śmierci, śluby) na temat potomków obu Michałów będącymi moimi pra i prapradziadkami.. :)

Z góry dziękuje za ewentualne informacje - każda będzie mile widziana..


pozdrawiam
Darek Przybył
Ostatnio edytowano 15 cze 2010, 22:59 przez Darek P, łącznie edytowano 1 raz

Re: Przybył, Lange

31 maja 2010, 18:24

Rodzina Przybyłów zamieszkuje miejscowość Robakowo. Mojej babci siostra Maria zd. Janicka ur. 31.12.1885r w Szewcach, wyszła za mąż za Przybyła z Robakowa. Mieli syna, córkę Jadwigę która mieszkała w Robakowie i córkę Leokadię zamieszkałą w Śremie. Maria zmarła prawdopodobnie w 1960 i jest pochowana na cmentarzu w Tulcach.
Pozdrawiam Piotr
Odpowiedz