Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Domanieccy

29 maja 2010, 11:56

Witam serdecznie. Poszukuję wszelkich informacji dotyczących rodziny Domanieckich. Mieszkali od powojnia do połowy lat 80. na ul Rybaki w Poznaniu. Właściwie tylko moja prababcia Pelagia z d. Pieper. Pradziadek Stanisław zmarł w końcu lat 70. Nie mam w tej chwili dokładnych dat. Pochowani oboje zostali na cmentarzu komunalnym w Rogoźnie. Dlaczego właśnie tam - nie wiem. Dziadek był powstańcem wielkopolskim i zależało mu na tym, żeby pochować go razem z powstańcami.
Ponadto, czy istnieje jakaś możliwość odnalezienia nekrologu w zasobach cyfrowych gdziekolwiek?
Pozdrawiam

Re: Domanieccy

30 maja 2010, 01:19

Witaj - z tego co pamietam to nekrologi a raczej np. Glos Wielkopolski, sa w Bibliotece Raczynskich w Poznaniu do wgladu dla wszystkich. O ile zle pamietam prosze kolezenstwo mnie poprawic :)
Pozdrowienia.

Re: Domanieccy

30 maja 2010, 08:28

I jeszcze o dziadkach: Stanisław Domaniecki pochodził z Miejskiej Górki, płd. Wielkopolski a Pelagia Domaniecka z d. Pieper z Rogoźna, jej matka z d. Korybalska. Ich potomstwo: najstarszy syn Edmund Domaniecki (1927), Franciszek, znany raczej jako Mieczysław (?) oraz córka Krystyna (1939), po mężu Pioch.

Nawiązując natomiast do odpowiedzi Hani, pewnie takowe są dostepne jako zbiory do wglądu na miejscu ale czy istnieje możliwość przeglądania takowych zbiorów w formie cyfrowej online? Jestem tutaj nowy i nie bardzo wiem jaką wiedzę posiadają forumowicze.

Pozdrawiam i dziękuję

Re: Domanieccy

30 maja 2010, 17:42

Domanieccy mieszkają na pewno w Dłoni gm. Miejska Górka. Jest to wieś przy drodze krajowej nr 36 pomiedzy M. Górka i Kobylinem
Odpowiedz