Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Fotka grobu na cmentarzu Jezyckim w Poznaniu

01 cze 2010, 01:17

Witam - mam wielka prosbe, jesli ktos bedzie na zabytkowym cmentarzu Jezyckim w Poznaniu to prosze bardzo o odszukanie i zrobienie fotki grobu mojej ciotki, ktora zmarla majac 7 lat na dyfteryt. Nazwisko Maria Majewska pochowana 17 lutego 1916 roku. To byla mojego ojca siostra styjeczna.
Moze znalezienie nie bedzie trudne bo lokacja grobu jest w kwaterze 1, rzad 1 i numer grobu 1.
Dziekuje bardzo.

Re: Fotka grobu na cmentarzu Jezyckim w Poznaniu

02 cze 2010, 14:58

Witaj Haniu :)
Byłam dzisiaj na Zabytkowym Cmentarzu Jezyckim, by zrobić fotkę grobu Marii Majewskiej zmarłej 17 lutego 1916 r.
Odrazu wiedziałam , że jest coś nie tak z tą lokalizacją. Nigdy nie chowano w tym miejscu dzieci. No chyba , że była ekshumacja do grobu rodzinnego. Na tym cmentarzu od poczatku jego istnienia były wyznaczonych było pięć miejsc dla pochówku dzieci i jedno na tzw. "ziemi niepoświęconej "dla dzieci nieochrzczonych, urodzonych martwych...
W 'Księdze pochówków jest zapisane jej nazwisko, imię, wiek i rok. Nie ma natomiast wskazanej lokalizacj. Lokalizacja wskazana w wyszukiwarce cmentarnej jest pomyłką GEOPOZ-u. czyli instytucji , która inwentaryzowała cmentarz po ponownym wznowieniu pochówków w 1995 r. Grób możliwe, że jeszcze istnieje lecz lokalizacja na ta chwile nie jest znana.
(nie ma pomnika ani nie ma betonowej tabliczki z numerem identyfikacyjnym)
Miejsca pochówku dzieci sa mocno zarośnięte trawą, chwastami. Jest to teren nieco zaniedbany. W wyszukiwarce sa nazwiska wszystkich których pochowano na tym cmentarzu. I jeśli grób nie jest zlokalizowany ikonka wskazuje na Pomnik Wdzięczności i tak jest w tym przypadku.
Prykro mi , że nie udało mi się Tobie pomóc w taki sposób jak oczekiwałaś.
Serdecznie pozdrawiam
krysia

Re: Fotka grobu na cmentarzu Jezyckim w Poznaniu

02 cze 2010, 23:56

Droga Krysiu - jestem ci bardzo wdzieczna, ze pojechalas na cmentarz.
Dziwi mnie, ze jest wpisane jej imie, nazwisko, wiek i rok a nie ma lokalizacji :? . Moze jeszcze sprawa sie wyjasni, z czasem.
Dziekuje Krysiu serdecznie jeszcze raz i za wytlumaczenie sytuacji grobu takze.
Pozdrowienia.

Re: Fotka grobu na cmentarzu Jezyckim w Poznaniu

09 cze 2010, 17:14

Witam. Może coś pomogę ponieważ byłam w biurze cmentarnym na Jeżycach, sama poszukiwałam grobu dziecka pochowanego tam w 1945 r. Miła Pani w biurze poinformowała mnie, że na wyszukiwarce wszystkie groby nieopłacone lub nie możliwe do identyfikacji będą zawsze wyświetlane z umiejscowieniem na pomniku.Będą w wyszukiwarce zaznaczone te informacje które zachowały się w zapiskach cmentarnych.
Pozdrawiam Olga
Odpowiedz