Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Pąchowskie Olendry - jaka parafia ?

03 cze 2010, 15:59

Witam serdecznie ,
od dłuższego czasu próbuję " dopasować " Pąchowskie Olendry do pobliskich miejscowości , ale nic z tego :(
Znalazłam :
Gmina Miedzichowo , powiat nowotomyski.

Ale... jaka to parafia w 1861 r ? Nie mogę ustalić.

Dokładniej , to poszukuję aktu urodzenia : Anton Koschitzki ur. 11. 04.1861 w Pąchowskie Olendry , syn Augusta i Julianny z domu Bąk.

Być może ktoś z Państwa wie , jaka to była parafia ?

Za wszelkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.

Re: Pąchowskie Olendry - jaka parafia ?

03 cze 2010, 17:19

Witaj Ilonko,

Jak wynika z aktu małżeństwa USC Antoniego, urodził się on w Pąchowskich Olędrach [Punken Hauland].
Takiej miejscowości nie znalazłam. Lecz znalazłam jego akt urodzenia w parafii Pszczew, a według niego urodził się w Pąchach [Punken].
Pewnie wiesz, że akta parafii katolickiej w Pszczewie dostępne są w internecie na stronie mormonów:
http://search.labs.familysearch.org/recordsearch/start.html#p=waypoint&s=waypointsOnly&c=fs%3A1491272&w=0

Akt wysłałam ci na adres mailowy. :wink:

Re: Pąchowskie Olendry - jaka parafia ?

03 cze 2010, 17:29

Witaj Lilu :D
No nie wiem , jak Ci dziękować . Zrobiłaś mi niesłychaną niespodziankę. O tej stronie , nie wiedziałam. Być może odnajdę akty urodzeń i zgonów reszty rodziny ?
Pozdrawiam i jeszcze raz gorąco Ci dziękuję :D

Re: Pąchowskie Olendry - jaka parafia ?

03 cze 2010, 17:38

Pąchy należały do parafii w Pszczewie.
W duplikatach ksiąg z Pszczewa:
Anton, ur. 11.04.1861; ch. 12.04.1861
rodzice: August Koszutski, Julianna ... (nie umiem odczytać nazwiska, mam zbyt mocno skompresowane skany)
Zapis znajduje się na stronie (wg. paginacji) 50-51 i ma numer 63.
Zapis zawiera również miejsce urodzenia i chrzestnych, ale z powodu nadmiernej kompresji skanu nie jestem w stanie ich odczytać.

Duplikaty te znajdują się w archiwum w Poczdamie i są dostępne na stronie FamilySearch.
Jeśli chcesz, mogę Ci przesłać posiadane przeze mnie skompresowane pliki w formacie DJV. Księgi ewangelickie z Pszczewa - 1855-1874 (31 MB), katolickie 1826-1860 (85 MB), 1841-1874 (72 MB - tu jest cytowany przeze mnie zapis). Podaj na priv adres to prześlę.

Re: Pąchowskie Olendry - jaka parafia ?

04 cze 2010, 10:19

Witam.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już zostawiam wiadomość na PW :D
Odpowiedz