Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję przodków Schottin, Hankiewicz, Kościelscy, Schmidt

15 cze 2010, 22:05

Dzień Dobry,
Poszukuję przodków z kilku gałęzi rodziny:

1. Szukam przodków Baltazara Hankiewicza powstańca z 1963r., zamieszkałego w Pakości, urodzonego 31 grudnia 1837r. w Pakości, (zmarł 1927r. w Pakości), ślub z Marijanną z Kościelskich ur. 5 maja 1838r. (nie wiadomo skąd pochodziła, może ktoś wie?)

2. Szukam także przodków rodziny Schottin, znany mi przodek to Maksymilian Friedrich Hermann Schottin urodzony w Inowrocławiu 13 lipca 1872r. (zmarł w Pakości w 1953r.), ożenił się z córką Baltazara Hankiewicza Teodorą, jego ojciec to Traugott Schottin, a matka Henriette Wernick (lub Wernich). Niestety nic o nich nie wiadomo, podobno byli z Alzacji, Niemcy?

3. Córka Maksymiliana i Teodory Schottin - Franciszka ur. 2 kwietnia 1898r. wyszła za mąż za Leona Schmidt'a powstańca wielkopolskiego, Franciszka była sanitariuszką, Leon był ranny, tak się poznali, niestety nie wiem nic bliższego o rodzicach Leona, wiem, że jego matka była z domu Przybyszewska, musiała urodzić się w latach 1860-1870,nie wiem jak miała na imię, ale pochodziła prawdopodobnie z okolic Inowrocławia. Także ojcu Leona nic bliższego nie wiadomo, tylko tyle, że rodzina Schmidtów pochodziła z Austrii, z Karyncji, czy ktoś może wie coś więcej na ich temat?

Z góry dziekuję za wszelką pomoc

Re: Poszukuję przodków Schottin, Hankiewicz, Kościelscy, Schmidt

20 kwi 2011, 15:45

Interesuje mnie postac Baltazara hankiewicza, gdyż przygotowuję za 3 lata do druku pakoski Słownik Biograficzny. mam trochę danych o nim, mozemy się wymienic informacjami na prywatnym mailu. Czy jeszcze zna Pan/Pani kogoś z Pakości? Chętnie bym współpracowała. prosze o kontakt:biuro@forzacuiavia.pl

Re: Poszukuję przodków Schottin, Hankiewicz, Kościelscy, Schmidt

20 kwi 2011, 19:58

Z Poznań Projekt - bazy ślubów:

Parafia katolicka Pakość [Pakosch], wpis 7 / 1867 zgodność: Pan młody: 100% Panna młoda: 100%
Balthasar Hankiewicz (1837) ojciec: Thomas Hankiewicz, matka: Julianna
Marianna Kościelska alias Kościelak? (1838) ojciec: Joseph Koscielak, matka: Salomea Kawczyńska

Parafia katolicka Pakość [Pakosch], wpis 2m / 1834 zgodność: Pan młody: 54%
Thomas Chankiewicz (24) ojciec: Antonius
Julianna Bruksiewiczowna (23)
Komentarze do tego wpisu:
1. prawidłowa pisownia nazwiska: Hankiewicz. Imię matki: Elisabeth. Jego brat: Petrus Hankiewicz ożeniony z Marianna Bruksiewicz także występuje w tej bazie z tak samo nieprawidłowo zapisanym nazwiskiem (2009-09-15 12:21)
2. Thomas Chankiewicz (poprawnie: Hankiewicz) i Julianna Bruksiewiczowna są rodzicami poniższych osób:
Theophilus Hankiewicz (26) ojciec: Thomas, matka: Julianna Bruksiewicz
Balthasar Hankiewicz (30) ojciec: Thomas, matka: Julianna
Joannes Hankiewicz (25) ojciec: Thomas, matka: Julianna Bruksiewicz
w związku z tym, nazwisko Chankiewicz jest zapisane błędnie (2010-06-02 12:28)

Parafia katolicka Pakość [Pakosch], wpis 10 / 1837 zgodność: Panna młoda: 100%
Joseph Kościeszki? alias Kościekki? (25)
Salomea Kawczyńska (20) ojciec: Joannes, matka: Salomea
Odpowiedz