Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zeniewski, Domachowski

22 cze 2010, 07:43

Witam serdecznie.

Proszę o informacje dotyczące nazwisk: Zeniewski lub Zeniecki, Zenieski i Domachowski.

Jan Zeniewski z żoną Anastazją z d. Domachowska wyemigrował do USA w 1880 roku, zamieszkali w Milwaukee Wisconsin. W Censusie z 1905-1910 jako miejsce skąd przybyli zapisano jedynie: Posen, Germany, nie podając bliższych danych.

Może ktoś trafił na te nazwiska.
W Poznań Projekt są Domachowscy rejon Śremu, Dolsk i Mchy. Nie przypuszczam aby emigrowali z Poznania, myślę że ten zapis Posen, Germany oznacza Kreis Posen, Germany.

Będę wdzięczna za każdą informacje.

Pozdrawiam
Danuta

Re: Zeniewski, Domachowski

22 cze 2010, 08:57

Witam! z nazwiskiem Domachowski spotkałem się przed laty na niwie zawodowej. To co sobie dziś przypominam,rodziny te zamieszkiwali w rejonie Laskowic Pomorskich,oraz w pięknych Borach Tucholskich. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Zeniewski, Domachowski

24 cze 2010, 15:16

Witam serdecznie.

Sprawdziłam w bazie PTG - figurują nazwiska Żeniewski i Domachowski w rejonie pomorskim.
Otrzymałam wiadomość z USA, że odnaleziono dokumenty rodziny Zeniewskich emigrantów w 1880 roku z zapisem Bydgoszcz jako miejsce zamieszkania i wyjazdu. hentomal@senior miał dobre wyczucie. Dzięki za zainteresowanie moim postem.

pozdrawiam
Danuta
Odpowiedz