Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jak odnaleźc grób w Niemczech

23 cze 2010, 10:38

Czy ktoś wie w jaki sposób odnaleźc grób w Wiesbaden w Niemczech? Poszukuję mojego dziadka,którego losy od 1957 roku są nieznane.Datę urodzin znam jedynie w przybliżeniu,no i nie wiadomo kiedy zmarł.Poza tym nie znam języka niemieckiego,co mi utrudnia poszukiwania.Liczę na Waszą pomoc.

ketrel

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

23 cze 2010, 13:18

Witam,

w Wiesbaden co prawda nie mieszkam, ale jeżeli dziadek urodził się w Niemczech, to mogę pomóc w korespondencji z urzędem stanu cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia dziadka. Może w akcie urodzenia znajduje się notatka o miejscu i dacie śmierci?
Pozdrawiam,
Magda

Re: Jak odnaleźć grób w Niemczech

23 cze 2010, 13:49

Witam Magdę!

Chętnie skorzystałabym z Twojej pomocy.jednak mój dziadek urodził się w Polsce co znacznie utrudnia poszukiwania.
Dziękuję za propozycję.

ketrel

_____________________

Zdobyłam nową informację.Dziadek ożenił się w Prenzlau (Niemcy),znam dokładną datę ślubu.Czy na tej podstawie
można zdobyć odpis aktu ślubu a jeśli tak,to od czego zacząć?


ketrel

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

11 lip 2010, 19:52

KETREL. jestem w takiej samej sytuacji jak ty. Szukam tylko brata mojego pradziadka którym urodził się w Polsce(niestety nie mogę znaleźć w którym roku) i przeniósł się później do niemiec. ostatnia wzmianka o nim jaką mam to zdjęcie z 1957, póżniej jak kamień w wodę. nie mam pojecia co dalej robiĆ. GDZIE SZUKAĆ. Z OPOWIADAŃ RODZINY DOWIEDZIAŁĄM SIĘ ŻE ZMARŁ W NIEMCZECH,SZUKAŁAM..ALE BEZ REZULTATÓW. MOŻE JAKIEŚ WSKAZÓWKI?:)

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

13 lip 2010, 20:14

Witam!
Moje poszukiwania ruszyły z miejsca dopiero wtedy,kiedy poznałam datę i miejsce urodzenia dziadka.Bardzo pomocne było wydobycie aktów zupełnych urodzenia kilku przodków i trochę szczęśliwych skojarzeń.Jeśli nie ustalisz żadnej daty to szanse na sukces są raczej nikłe.Niemieckie wyszukiwarki grobów też żądają wpisania dat.Chyba że pomoże Ci opublikowane zdjęcie.

Pozdrawiam Martę

ketrel

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

13 lip 2010, 21:00

Czy możesz mi podać w taki razie adres tej wyszukiwarki?i w jaki sposób i gdzie mogę zamieścić to zdjęcie?
Odnośnie poszukiwań podobnie jak ty miałam troszkę informacji, wykonałam sporo telefonów po urzędach, byliśmy w archiwum w Poznaniu ale nie mogę odnaleźć właśnie tej jednej tylko osoby.Nie daje mi to spokoju. Najlepsze jest to ze mieszkam w Berlinie a on miał tu sklep.Byłam tam pytałam, byłam na cmentarzu blisko adresu zameldowania. i NIc!!!!!Może ktoś zna jakieś inne sposoby.

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

13 lip 2010, 22:21

Też szukam grobów w Niemczech-konkretnie w Berlinie i Bochum. Nie znalazłam żadnej wyszukiwarki. Byłabym wdzięczna za linki do nich.

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

18 lip 2010, 17:18

Witam Marto!
W moich poszukiwaniach odwiedziłam wiele popularnych miejsc typu GedBas albo Grabersuche online,JewishGen,ale niestety niczego nie znalazłam.Spróbuj poszukać tam,gdzie mi się udało coś znaleźć(a może już tam szukałaś).
-wyszukiwarka ancestry.de
-MyHeritage.com Research
-ProGenealogists Germany(szukaj emigranci)
-Kirchlicher Suchdienst.de(to kościelne biuro poszukiwań dostępne w wersji polskiej)

Mała podpowiedź,Weź pod uwagę taką możliwość,że skoro Twój przodek został w Niemczech,to mógł zmienić pisownię imienia lub nazwiska.Mój dziadek na przykład przyjął niemiecką wersję drugiego imienia.No i język niemiecki,którego nie znam.Bez znajomości języka można przeoczyć ważne rzeczy,także lepiej mieć kogoś do pomocy.
____________________________

ketrel

Re: Jak odnaleźc grób w Niemczech

18 lip 2010, 21:42

Dziękuję bardzo za odpwiedź. Wyobraź sobie że znalazłam na ancestry.de
adres zamieszkania w starej książce telefonicznej. Do tej pory miałam tylko jeden gdzie miał delikatesy..ten też tam był. Dla mnie to w tej chwili WIELKIE odkrycie co zmienia stan rzeczy:)Dziękuje jeszcze raz. POwiedz czy płaciłaś za większe możliwości wyszukiwań? Mam pieczątke z jego delikatesów i miał zniemczone imię na Thomas. O tym pamiętałam w poszukiwaniach. A mieszkam w Berlinie.Jest tu taki urząd mieszkanców króty udzielaminformacji o poszukiwanych.Byłam już ale nic nie mieli pewnie dlatego że podałąm inny adres. Wybiorę się jeszcze raz w tygodniu.Ale nie wiem gdzie szukać grobu. Byłam na jednym cmentarzu ir ozmawialiśmy z mężem ale wróciliśmy bez informacji.
Odpowiedz