Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuje rodzeństwa

09 lip 2010, 20:26

Poszukuje rodzeństwa mego dziadka Wawrzyniec Mencel s.Stanisława i Marianny Kubiak,którzy wzięli ślub w Kokaninie w 1868r.

Re: Poszukuje rodzeństwa

09 lip 2010, 23:52

Witaj Andrzeju (tak mniemam - podpisuj posty, nie będzie problemu :) )

Nie wiem czy się przyda, ale nazwisko Mencel w Kokaninie już nie występuje. Jest jeden nagrobek.
A z własnych zbiorów mam takie informacje:

akt 18, rok 1873 r. urodziła się w Pawłówku Maryanna Mencel, córka Stanisława i Marcjanna z domu Kubiak.

Re: Poszukuje rodzeństwa

10 lip 2010, 12:26

Witaj Kubo!
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz.Jeśli chodzi o MARYANNE MENCEL to być może jest to siostra mego dziadka Wawrzyńca który też urodził się w Pawłówku w 1869 r,zgadza się imię ojca Stanisław (Stanislaus),inne jest imię matki.U dziadka na akcie zgonu jest MARIANNA.Ty podajesz imię matki Marcjanna u Maryanny ur.1873.
Mam też prośbę,jak możesz to podaj mi kto jest pochowany na cmentarzu w Kokaninie z Menclów.
Pozdrawiam.Andrzej.

Re: Poszukuje rodzeństwa

10 lip 2010, 20:44

Andrzeju, cieszę się że pomogłem.
Nie sugeruj się tym imieniem. Księża często robili takie "błędy", a ten w Kokaninie.... szczególnie...
Tak się składa, że swojego czasu indeksowałem niektóre lata z tej parafii. Sądzę, że owa Maryanna, była najmłodszą siostrą Twojego dziadka. Z indeksu na lata 1872-1881 tylko ona się urodziła w Pawłówku (chyba że inne dzieci rodziły się w innej parafii.)
Co do nagrobku, postaram się w najbliższym czasie sprawdzić i prześlę na priv.

I jeszcze jedno. Jeśli chodzi o poszukiwania w Pawłówku, polecam księgi ludności z powiatu kaliskiego, znajdujące się w Archiwum Państwowym w Kaliszu. Są tam zapisane całe rodziny i z pewnością znajdziesz rodzeństwo swojego dziadka, a może i jego dziadków? :)
W tych księgach znalazłem osoby, urodzone na początku XIX wieku. Naprawdę cenne źródło! :)
Aha, uprzedzam - księgi są pisane cyrylicą.

Re: Poszukuje rodzeństwa

11 lip 2010, 09:22

Witam, będę wdzięczna za wskazówki lub pomoc:)
Mój pradziadek Ignacy Mikulski ur.1904r w Dziekanowicach (syn Jana Mikulskiego i Michaliny Mikulskiej z domu Drankiewicz) miał 4 rodzeństwa.
ur.1910 Cecylia Mikulska w Dziekanowicach
ur.1907 Franciszek Mikulski w Dziekanowicach
Tomasz Mikulski i jeszcze jeden przypuszczam że najstarszy brat lecz imienia nie znam. Znalazłam juz prawie wszystkie informację które mnie interesowały. Nie mogę natomiasy znaleźć informacji o Tomaszu i najstarszym bracie. Nie wiem gdzie dalej szukać. Wiem też że Tomasz wyjechał do Berlina, miał sklep i napewno żył do 1957 bo mam jeszcze zdjęcie od niego z informacjami. Mieszkam w Berlinie więc także szukałam ale nic. Jak kamień w wodę. Chciałabym chociaż dowiedzieć się w którym roku się urodził. Obaj zresztą. Pozostałe rodzeństwo znalazłam troche intuicyjnie. Pewna miła pani z urzędu miała skorowidze i podała mi numery aktów urodzenia które później odnaleźliśmy w Poznańskim archiwum. Były trafne:)Ale nic niemam o w/w dwójce. Pomóżcie!
Odpowiedz