Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

14 lip 2010, 20:15

Witam serdecznie!
Poszukuję informacji na temat rodzin:Twardowskich,Głów,Maciejewskich,Rolle-wszystkie nazwiska związane są z Wągrowcem i okolicami.Moja prababcia-Franciszka Twardowska,urodziła się w Potulinie gm.Gołańcz w 1886 r.Jej pierwszy mąż-nieznany mi z imienia to Poznański.(to wielkie zaskoczenie w rodzinie-informacja,że Franciszka została wdową)Drugim był Kazimierz Głów,mieszkający w Wągrowcu.Mieli córkę Martę-która była moją babcią.Jeśli chodzi o nazwisko Maciejewscy,to interesują mnie okolice Panigrodzia. Szukam też kontaktu z potomkami rodziny Rolle,która mieszkała na przełomie XIX i XX w. w Wągrowcu
serdecznie pozdrawiam
Edyta

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

15 lip 2010, 14:52

Witam!

We Wrześni przy parafii farnej mieszka ks. dr kan. Kazimierz Głów (emeryt). Pochodzi on z Wągrowca.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

15 lip 2010, 16:29

Witaj, Jarku!
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Rzeczywiście ksiądz Kazimierz Głów urodził się w Wągrowcu,natrafiłam na jego ślad,ale do tej pory nie wiedziałam co się z nim dzieje.Będę próbowała się z nim skontaktować
serdeczne dzięki
pozdrawiam
Edyta

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

16 lip 2010, 18:38

W Rogoźnie przy ul. Kotlarskiej miał swój zakład fryzjerski Franciszek Głów, niestety już nieżyjący. Ale wiem, że w Rogoźnie mieszka nadal jego rodzina.
Pozdrawiam
Michał

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

16 lip 2010, 20:13

Witam serdecznie!
Bardzo dziękuję za odpowiedź-niestety na temat Franciszka Głowa w tej chwili nie posiadam żadnych informacji.Jednak,w związku z twoimi poszukiwaniami,chciałabym zwrócić uwagę na rodzinę Zielińskich.Mam w swoim drzewku Jana Zielińskiego,urodzonego ok.1900r.w Rogoźnie,a zmarłego w 1960 r.również w Rogoźnie,kiedy owdowiał poślubił Janinę Maciejewską.Czy wiadomo Ci coś na temat owego Jana?
pozdrawiam
Edyta

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

17 lip 2010, 12:59

Witaj Edyto!

Niestety, Jan Zieliński, o którym piszesz, nie jest mi znany. Mam co prawda w bazie pięciu Zielińskich o tym imieniu, ale to żaden z nich. I trudno się dziwić, bo w samym tylko powiecie obornickim występuje co najmniej sześć rodzin noszących to nazwisko i nie będących spokrewnionymi (przynajmniej od roku ok. 1800). Być może wcześniej istniały jakieś więzy rodzinne, ale nie mam takiej wiedzy. Zresztą słabo mam jeszcze rozpracowanych potomków mojego praprapradziadka, więc może...

Póki co, pozdrawiam

Michał

P.S. A o Głowach z Rogoźna postaram dowiedzieć się coś więcej przy okazji wizyty w tym mieście.

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

18 lip 2010, 18:22

Witam serdecznie!
Dziękuję bardzo.Mam też informacje na temat Antoniego Nowickiego,który mieszkał przed II wojna światową w Międzychodzie,zm.w 1947 r. w Puszczykowie.Wprawdzie,to nie zakres twoich poszukiwań,ale może...
pozdrawiam
Edyta

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

10 mar 2013, 14:10

Witam!
W kartotece ewidencji miasta Poznania, sygn. 14438, ss. 248-249, znalazłem Mariana Głowa - ucznia fryzjerskiego, ur. 21.03.1905 r. w Wągrowcu, syna Józefa i Heleny ....
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... 5#tabSkany
Pozdrawiam
Jarek

Re: Twardowscy,Głów,Maciejewscy,Poznańscy,Rolle

11 mar 2013, 18:52

Jarku!
Dziękuję za informacje. Marian miał też brata,a ich ojciec był kolejarzem.W tej chwili przeglądam księgi meldunkowe Wągrowiec południe,jak skończę zajmę się księgami z Poznania.
Odpowiedz