Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

pyatanie o Latalice

16 lip 2010, 13:44

Witam.Mam pytanie dotyczące poszukiwań informacji o ślubie Michaliny i Jana Mikulskich w 1897 w Latalicach. Numer aktu ślubu to : 2/1897. Proszę o podpowiedź czy jest jakaś możliwość uzyskania informacji o dokładnej dacie i nazwisku panny młdej ( panieńskim) bez korzystania z pomocy archiwum państwowego w Poznaniu?Poznań project bardzo mi pomógł. Znalazłam prawie wszystkich a ten akt jest z 1897 a tam jeszcze nie ma tych danych. Czy możecie jakoś pomóc. Latalice w gminie Pobiedziska

Re: pyatanie o Latalice

18 lip 2010, 16:00

Marto,

Numer aktu ślubu 2/1897 dotyczy aktu cywilnego czy wyznaniowego ?
Jeżeli jest to akt cywilny czy wiesz jaki to był to wtedy USC dla Latlic (Pobiedziska, Łubowo ?)

W AP znając USC i numer aktu zamawiałem zdjęcia cyfowe aktów bez kosztów kwerendy.
Cała operacja przebiegała via e-mail i kosztowała 4 złote (akty B mają 2 strony).
Nie wiem czy 'nieczynność' Pracowni Naukowej APP w lipcu-sierpniu oznacza brak realizaji tego typu zamówień na reprodukcje - warto zadzwonić i zapytać.

Nie widać skąd piszesz - może by tak wycieczka do Gniezna była możliwa?
W APP o/Gniezno:
Z zespołu: Akta gminy Łubowo (pow. gnieźnieński)
92/45/0/3/90
Latalice Seelenliste [Lista dusz]
Daty skrajne: 1901-1925
jeżeli Michalina i Jan mieszkali po ślubie w Latalicach możesz ich odnajdziesz i w jednym miejscu dowiesz się więcej i szybciej niż przeglądając akty USC.
W APP o/Gniezno nie ma przerwy wakacyjnej.

Re: pyatanie o Latalice

18 lip 2010, 22:13

TomkuD, dziękuję bardzo za odpowiedź i podpowiedź. Jutro już zadzwonię do AP. To dobry pomysł. Nawet nie wiesz ile bym dała żeby wybrać się na poszukiwania do AP lub APP/oGniezno. Niestety póki co to nie możliwe. MIeszkam w Berlinie i mam 2 malutkie córeczki i nie uda mi się wyrwać. Ale ten pomysł z drogą elektorniczną to SUPER POMYSŁ! Numer aktu ślubu mam od miłej pani z USC w Łubowie ( informacja ze skorowidzy, księgi trafiły juz do AP) więc to także dla mnie cenna informacja. Gdbyś miał jeszcze jakieś wskazówki...będę wdzięczna..jestem nowicjuszem:)
Odpowiedz