Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jankowski i Wozniacki

16 sie 2010, 19:53

Witam,

I niestety nie w języku polskim, więc użyłem Google do tłumaczenia tego. Mam nadzieję, że nie jest straszny.

Mieszkam w Stanach Zjednoczonych. Korzystanie z "Poznań Project", udało mi się znaleźć zapis o moje małżeństwo przodków. Od tego czasu, znalazłem tam zapis, a także akt urodzenia mojej pra-pra-babka. Miała na imię Marta Jankowski, ur. 22 sierpnia 1881, w Trląg. Jej rodzicami byli Piotr Jankowski i Dorota Wozniacki, ożenił się z 21 listopada 1869 roku. Piotr urodził się 4 listopada 1848, a Dorota Wozniacki urodził się 9 kwietnia 1849. To wszystko miało miejsce w Trląg / Korytkowo.

Nie mam żadnych dalszych informacji, ale byłbym bardzo zainteresowany, aby wiedzieć dalszych przodków i innych informacji na temat rodziny.

Czy ktoś może mi pomóc?

Dziękuję!
Jeff
Stany Zjednoczone

Re: Jankowski i Wozniacki

16 sie 2010, 20:11

Jeff - odwiedz Family History Center /Mormons/ tam znajdziesz mikrofilmy, ktore cie interesuja i sam dojdziesz do wszystkiego.
Mormoni zmikrofilmowali chyba prawie wszystkie ksiegi koscielne, metrykalne w Polsce.
Wypozyczenie mikrofilmu kosztuje $5.25 na miesiac, pozniej mozesz przedluzyc 2 razy takze po tej samej cenie, pozniej juz bedzie na wypozyczeniu stalym bez oplaty.
Wrzuc na Google haslo Family History Center /Latter Day Saints Church/, napewno jest gdzies niedaleko ciebie filia.
Nie pisze po angielsku bo jezykiem na Forum WTG GNiazdo jest jezyk polski.
Pozdrowienia

Re: Jankowski i Wozniacki

16 sie 2010, 20:27

Dziękuję!

Do najbliższego zakładu LDS nie jest dokładnie zamknąć, ale nie jest strasznie daleko. I nie były w stanie nawiązać z nimi kontakt jeszcze. Ale to było za ich pośrednictwem, że mam oryginalne informacje i potwierdził to, ale mój kuzyn spojrzał na rzeczywistych zapisów.

Moją największą nadzieją jest to, aby znaleźć kuzyn z tej strony mojej rodziny w Polska, którzy mogą być zainteresowani w genealogii.
Odpowiedz