Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

23 sie 2010, 21:28

Witam!

Poszukuję informacji o członkach Towarzystwa Rzemieślniczego pod opieką Św. Józefa w Środzie Wlkp. w latach 70 XIX w. Czy ktoś z Was miał do czynienia z taką dokumentacją?

Pozdrawiam
Jarek

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

25 sie 2010, 14:08

Witaj Jarku.

Podaję link:

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... B217995-24

Pozdrawiam
Danuta

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

25 sie 2010, 15:11

Witaj Danko!

Bardzo ciekawa lektura. Dzięki! Mój prapradziadek należał do tej kasy na pewno w latach 70 XIX w. Szukam informacji o jej członkach.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

26 sie 2010, 07:05

Jarku, skontaktuj się z p. Bożenną Urbańską Prezesem Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, wielką pasjonatką dziejów Ziemi Średzkiej.

Pozdrawiam
Danuta

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

26 sie 2010, 15:33

Dzięki Danko!

Pozdrawiam
Jarek

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

05 gru 2010, 19:02

lis46 napisał(a):Jarku, skontaktuj się z p. Bożenną Urbańską Prezesem Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, wielką pasjonatką dziejów Ziemi Średzkiej.

Pozdrawiam
Danuta

Odsyłam do publikacji pod redakcją ks.Knasta " 50-cio lecie Banku Ludowebo w Środzie " . Zasoby www.wbc.poznan. Mam tę bublikację a le na stronach "cyfrówki" jest w całości. Pozdrawiam Remigiusz

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

05 gru 2010, 20:38

Remigiusz napisał(a):
lis46 napisał(a):Jarku, skontaktuj się z p. Bożenną Urbańską Prezesem Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, wielką pasjonatką dziejów Ziemi Średzkiej.

Pozdrawiam
Danuta

Odsyłam do publikacji pod redakcją ks.Knasta " 50-cio lecie Banku Ludowebo w Środzie " . Zasoby http://www.wbc.poznan. Mam tę bublikację a le na stronach "cyfrówki" jest w całości. Pozdrawiam Remigiusz


Jarku, tak po sąsiedzku :D
Mamy pełne dwa wydania książki o Banku Ludowym w Środzie.
Pierwsza została wydana na dwudziestopięciolecie działalność.
Druga obszerna na 50 - lecie działalności Banku Ludowego w Środzie i obejmyje lata 1866 - 1916.
I dział -Towarzystwo Rzemieślinicze pod opieką św. Józefa .

Autorami publikacji o kolejnych jubileuszach Banku Ludowego byli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

05 gru 2010, 21:31

Dzięki Bogdanie! Szkoda, że nie ma tam żadnej wzmianki o Wiktorze Górskim, który w latach 70. XIX wieku zaciągał pożyczki z tego Towarzystwa. Oznacza to, że musiał do niego należeć.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Towarzystwo Rzemieślnicze pod opieką Św. Józefa w Środzie

05 gru 2010, 22:51

Jarek napisał(a):Szkoda, że nie ma tam żadnej wzmianki o Wiktorze Górskim, który w latach 70. XIX wieku zaciągał pożyczki z tego Towarzystwa.


Jarku, informacji o depozytariuszach i pożyczkobiorcach nikt nie ujawniał.
Niestety archiwalne dokumenty zostały zagubione lub zniszczone w okresie II wojny światowej.
Zajrzyj do tematu o Środzie Wlkp. w dziale Ciekawe historie.
Odpowiedz