Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Hubert

27 sie 2010, 18:12

witam wszystkich forumowiczów genealogów. w bazie Projektu Poznań odnalazłem metryki slubu moich prapradziadkow Adalberta Huberta i Anny Klajner z 1845 roku (parafia Jarocin) oraz pradziadkow Brunona Huberta i Leokadii Osieckiej z 1884 roku (parafia Wolsztyn). chcialbym zapytac czy ktorys z szanownych forumowiczow dysponuje moze fotokopiami cyfrowymi tych metryk? z gory dziekuje za pomoc

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 18:35

Witam. Jesli chodzi o rodzinę HUBERT.
To dołożę kilka groszy do wypowiedzi.

Na cmentarzu parafialnym w Dusznikach Wlkp. spoczywa
Śp. Czesław Hubert. 1878-1933
Był Kapitanem W.P., Powstańcem Wlkp oraz Wójtem Gminy Duszniki.

Czy to ktoś z rodziny?
odp.

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 18:49

trudno powiedziec, niestety rodzine Hubertow (babcia po kadzieli nazywala sie Hubert) ma rozpracowana (pelna lista rodzenstwa) tylko do pokolenia mojej babci a ten Czeslaw wyglada na wczesniejsze, ale kto wie... mogl byc np. bratem mojego pradziadka Brunona Huberta. generalnie troche tych Hubertow w Wielkopolsce bylo.

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 20:49

Witam. Dowiem się więcej na jego temat.
Poszukam noty na jego temat.JS

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 20:57

Witam ponownie.
Nie mam dokładnych danych lecz mam cząstkowe:

Cytat:

"Czesław Hubert 1878-1933 . Z zawodu był kupcem osiadłym w Szamotułach. W końcu 1918 r. został członkiem Rady Żołnierskiej, która powierzyła mu funkcję magazyniera broni.
Po wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 był pierwszym komendantem placu w Szamotułach. Po zorganizowaniu Powiatowej Komendy Uzupełnień został dowódcą 2. Kompanii szamotulskiej, z którą przebywał na froncie i walczył z Niemcami w okolicy Roska do czerwca 1919 r. Później znalazł się w szeregach 63. Pułku Piechoty. Do rezerwy przeszedł w stopniu Kpt.
Zajął się wówczas kupiectwem. Później był Wójtem Gminy Duszniki w latach /1931-1933/ Zmarł w 1933 r. w Dusznikach."

ps. Spróbuję się dowiedzieć więcej na jego temat gdzie się urodził oraz informacje o jego rodzicach . Gdyż ww. notatka jest ogólna i nie podaje takich danych.

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 21:46

jak patrze na daty jego zycia to chyba nie mogl byc bratem mojego pradziadka. wiec raczej jakas dalsza rodzina, w najlepszym razie kuzyn moich przodkow w linii prostej...

Re: rodzina Hubert

27 sie 2010, 22:34

Rodzina Hubertów żyła w XIX wieku w okolicach Swrzędza. Spotkałam się tam z tym nazwiskiem.

A autora wątku proszę o podpisywanie postów - choćby imieniem bo nie bardzo wiadomo jak się zwracać!

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 14:41

co do podpisywania się to słuszna uwaga, moje przeoczenie. nazywam się Piotr Szczurowski i jestem odwiecznym Mazowszaninem (drobna szlachta). moja rodzina od strony ojca pochodzi z ziemi liwskiej - od czasów I wojny światowej w Warszawie. natomiast moja babcia po kądzieli nazywała się Hubert i pochodziła z Wielkopolski. stąd moje poszukiwania i serdeczna prosba do zacnych Wielkopolan o pomoc.

Hubertów bylo w XIX wieku w Wielkopolsce bardzo duzo. nie tylko Swarzedz, ale i Poznan, Iwno, Jarocin, Rawicz, Dubin, Siedlec, Włoszakowice i wiele innych. a skoro juz w XIX wieku byli tak rozrodzeni tu musieli tam przybyc sporo wczesniej. sam sie zastanawiam skąd, nazwisko wskazywaloby na niemieckie pochodzenie ale byli katolikami a nie ewangelikami. kluczowe pytanie jest takie czy ktos z forumowiczow ma dostep do metryk sprzed 1820 roku? te dwie o ktore pytalem w zasadzie namierzylem juz w archiwach w Poznaniu i Zielonej Gorze.

serdecznosci:)
Piotrko ze Szczurowa:)

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 15:46

jeszcze jedno, gdyby ktoś z wielkopolskich forumowiczow mial jakies powiązania rodzinne na wschodnim Mazowszu to posiadam metryki z trzech parafii ziemi liwskiej: Pniewnik, Czerwonka, Liw.

pozdrawiam
Piotrek

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 18:17

pmsg napisał(a):witam wszystkich forumowiczów genealogów. w bazie Projektu Poznań odnalazłem metryki slubu moich prapradziadkow Adalberta Huberta i Anny Klajner z 1845 roku (parafia Jarocin) oraz pradziadkow Brunona Huberta i Leokadii Osieckiej z 1884 roku (parafia Wolsztyn). chcialbym zapytac czy ktorys z szanownych forumowiczow dysponuje moze fotokopiami cyfrowymi tych metryk? z gory dziekuje za pomoc



Piotrze,

jeśli masz info z Poznań Project tzn. imiona i nazwiska, rok i nr wpisu, sprawdź czy w zasobach Archiwum Państwowego w Poznaniu znajdują się akta ślubów z tej parafii. Skorzystaj z tej wyszukiwarki: http://szukajwarchiwach.pl/

Jeśli podasz w/w dane + nr zbioru z wyszukiwarki prześlij mailem to do archiwum a otrzymasz zwrotnego maila ze skanem tego dokumentu -koszt ok 8 zł (w zależności od rozdzielczości skanu).
Ja na swoje akty czekałem ok. 10 dni.

Pozdrawiam
Darek

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 19:08

niestety Darku ale z tymi cenami to nie jest tak wesolo jak piszesz. metryke slubu Brunona Huberta i Leokadii Osieckiej z 1884 roku znalazlem w AP Zielona Gora i za skan musze zaplacic 50 zl (20 zl za wyszukanie, 20 zl za przygotowanie do reprodukcji i 10 zl za skan - 2 strony). nota bene w Projekcie Poznan jest blad poniewaz ta metryka nie pochodzi z parafii Siedlec-Babimost tylko Wolsztyn - stad byc moze oplata za wyszukanie poniewaz zgodnie z tym co bylo w Projekcie Poznan podalem Siedlec-Babimost.

niestety zadnej z tych metryk nie znalazlem w wyszukiwarce ktora podales. moze Ty sprobuj... druga to Wojciech (Adalbert) Hubert i Anna Klayner, rok 1845, parafia Jarocin.

pozdr.
Piotrek

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 20:13

Cena, którą podałem dotyczyła AP w Poznaniu. Dane przeze mnie podane tj. imiona, nazwiska, parafia,rok, nr wpisu plus nr katalogowy z wyszukiwarki "szukajwarchiwach" wystarczył.
cena jest tez uzależniona od rozdzielczości skanu.

Widać miałem szczęście - nie było błędu w Poznań Project i cena była całkiem przystępna :D

Z tego co się orientuję, to rzeczywiście (parafrazując przysłowie): "co archiwum to inny obyczaj cenowy" :?

Niestety w AP w Poznaniu nie mają wszystkich interesujących również mnie dokumentów - np. akta z parafii w Kórniku, a wtedy pozostaje A Archidiecezjalne w Poznaniu.

Ale dostać się tam do czytnika to -mam wrażenie- ciężej nisz wygrać "6" w totka :wink: co poruszano już na tym forum

Pozdrawiam
Darek

ps.
jednak coś jest :) : http://szukajwarchiwach.pl/53/3323/0/6.1/26/

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 21:05

super, dzieki. tylko ktory to jest ten numer zbioru/katalogowy, ten taki rozwlekly na gorze?

za metryke mojego dziadka od strony ojca zaplacilem w AP Siedlce 6 zł. takze faktycznie co archiwum to inne obyczaje :twisted:

Piotrek

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 21:19

a szukales tych akt parafii w Korniku u mormonów w ich Centrum Historii Rodziny? na ich stronie wyczytalem ze maja akta metryklane z Kornika z lat 1732-1934 lub 1734-1932 (juz dokladnie nie pamietam) :)

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 21:35

Piotr,
odnośnie Jarocina:
Z zespołu: Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Jarocin 53/3323/0/6.1/26
to + dane z Poznań Project powinno wystarczyć.

Jeśli chodzi o Wolsztyn to tylko AAP:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... c=wolsztyn


U mormonów nie szukałem. Do Wrocka też jakoś nie po drodze ( czytniki są we Wrocławiu i Warszawie). Ale dzięki za info.

Pozdrawiam
Darek


ps. chodziłem w podstawówce do jednej klasy z Piotrem Hubertem teraz mieszka w Zielonej Górze.. :)

Re: rodzina Hubert

28 sie 2010, 21:50

ok, czytniki sa w Wawie i Wrocku ale wejdz na ich wyszukiwarke i zobacz te metryki z Kornika, tam jest mozliwosc podgladu co jest na konkretnych mikrofilmach (jakie metryki, jakie lata).

Re: rodzina Hubert

11 kwi 2014, 11:30

Witam
Może się przyda.
USC Wolsztyn, akt zgonu z roku 1879.
Zmarła: Anna Julianna Burghard geb. Hubert, 83 lata- ewangeliczka.
Ur. Kriewen [ Krzywiń ?] kreis Kosten, zm. Wolsztyn.
Pozdrawiam Marianna.

Re: rodzina Hubert

23 lip 2015, 12:00

W mojej rodzinie jest nazwisko Hubert
Karol Ferdynand Hubert Ur 1811- Zm 1869 Siedlce, jego żona Anna Zwierzchowska Ur 1814 Rozniszew
pobrali sie w 1836 parafia Rozniszew
Dzieci:
Karol Fryderyk Hubert ur 1838 Kałuszyn
Ludwik Teodor Hubert ur 1841 Witoroż,Dołha. Kowal. żona Anna Borucinska , ślub 1866 Kałuszyn
Emilian Teodor Hubert ur 1845 Dołha, żona Marianna Genowefa Kroszczyńska, ślub 1876 Szadek
Wilhelm Hubert ur 1857, żona Ludomira Kroszczyńska, ślub 1883 Łódź NMP

Pozdrawiam Michał (Siedlce)
Odpowiedz