Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 paź 2007, 13:16

Witam -
Czy ktos moglby mi przyslac plan cmentarza na ul.Samotnej w Poznaniu ?
Tam sa pochowani moi pradziadkowie. Znam lokacje mogily, dbam o nia.
Jednak plan cmentarza przydalby sie.
Dziekuje
Hania

15 paź 2007, 22:51

Witaj
Podaj nazwisko pradziadków, lub lokalizację grobu to podeślę Ci plan ze wskazaniem miejsca pochówku. Zakładam, że grób istnieje. Pozdrawiam Janka Król

15 paź 2007, 23:40

Witaj Janka -

Dziekuje bardzo.
Tak jak napisalam wczesniej wiem gdzie jest grob, znam lokacje i dbam o niego, tylko chcialam plan cmentarza do mojej dokumentacji.
Nazwisko: Maria i Franciszek Majewski.
Posle ci w mailu fotke.

Hania

16 paź 2007, 13:40

Dzien dobry Janka -

Dziekuje bardzo za plan cmentarza. Czy sama zrobilas ten plan czy jest on z innego zrodla ? Jesli sama robilas to gratuluje zdolnosci.
Czy bylas na cmentarzu stwierdzic istnienie grobu moich pradziadkow ? bo
napisalas mi w mailu, ze grob istnieje tak jak na moich fotkach.
Czy mogla byc inna mozliwosc skoro fotki, ktore przeslalam tobie byly z zeszlorocznego Swieta Wszystkich Swietych ?
Wiem, ze dewastacja cmentarza dokonana przez dzialanie huliganow jest wielka ale ostatnie, troszke ponad dwuletnie zainteresowanie cmentarzem wiekszego kola ludzi zmniejszylo w duzym stopniu dzialanie niszczycieli.

Hania

16 paź 2007, 14:45

Haniu,
O cmentarzu przy ul. Samotnej pisała w „Kronice miasta Poznania - Dębiec 2004/1” pani Hanna Hałas i stąd wykorzystałam przesłany Tobie plan sytuacyjny. Został on wykonany przez A. Korpika w 2002 r. i ponoć znajduje w zbiorach Miejskiego Konserwatora Zabytków. Tak piszą w Kronice.
Chciałabym docelowo zinwentaryzować cały ten cmentarz. Robię sobie zdjęcia wszystkich istniejących i dających się odczytać tabliczek nagrobnych . Ponieważ kwaterę (pole), w której spoczywają Twoi pradziadkowie mam już sfotografowaną, stad wiem, że Twój grób nie został zdewastowany , a równocześnie mogłam Tobie wskazać dokładną lokalizację grobu.
Pozdrawiam
Janka

17 paź 2007, 12:37

Janka -

Juz "rozmawialysmy" e-mailami wiec nie bede sie powtarzala.
Dziekuje.

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

13 wrz 2009, 00:31

Janeczko jak bym mogła prosić Cię o plan cm. przy Samotnej na mój e-mail hannaguza@wp.pl.
Jestem dzisiaj po wizycie na tym cmentarzu w poszukiwaniu grobu pradziadka mojego męża Franicszka
Guza pole 1 oraz mego dziadka Adama Sępińskiego pole 9. Pomimo ,że miałam dane dzieki Twojemu spisowi
pochowanych na cm. niestety niemogłam ustalić miejsc ich pochowania.Plan bardzo by mi ułatwił poszukiwania.
Pozdrawiam

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

13 wrz 2009, 10:53

Haniu,
niestety nie zachowały się tabliczki nagrobne Waszych przodków. Groby mozna zlokalizować tylko na podstawie tabliczek ewidencyjnych. Całe szczęście na tym cmentarzu tabliczki te w większości są do odszukania. Pomocy udziela też chętnie p. Sadowska, która mieszka w domku na cmentarzu, na parterze -wejście od strony pompy. Zerknij na priv. Wysłałam też e-maila.
Pozdrawiam
Janka

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 16:58

Witam !

Na podstawie Twojego opracowania wiem, że grób Stanisławy Formanowicz znajduje się na cmentarzu przy ul. Samotnej i w księdze cmentarza nosi nr 5496: pole 16, rząd 15, grób 3. Poszukiwania tego grobu (tabliczki z numerem), które przeprowadziłem jesienią 2007 r., nie przyniosły jednak rezultatu. Pomimo pomocy ze strony p. Jadwigi Sadowskiej, określiłem jedynie przybliżone miejsce pochówku przez odszukanie pola nr 16. Zdjęcia z poszukiwań grobu zamieściłem na karcie osobowej Stanisławy Formanowicz : http://www.formanowicz.pl/drzewo/osoby/os10093.html

Czy na podstawie planu cmentarza, którym dysponujesz można dokonać dokładniejszej identyfikacji miejsca grobu nr 5496: pole 16, rząd 15, grób 3 ? Będę wdzięczny za wszelkie informacje, które uzupełnią moją wiedzę nt. miejsca pochówku Stanisławy Formanowicz.

Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 18:01

Witaj,
Ja nie mam żadnego oficjalnego planu cmentarza. Na podstawie planu zamieszczonego w "Kronice Miasta Poznania – Dębiec" tworzę swój własny plan.
Na Twoich zdjęciach przedstawione jest pole 17. Idąc w kierunku torów przekraczasz alejkę i zaczyna się pole 16. Jest tam po lewej stronie grób Krawczyk Walentyny (pole 16, rząd 7, grób1) , odliczasz dwa groby w kierunku cmentarza św. Trójcy, a następnie idziesz przed siebie w kierunku torów, ósmy grób to będzie grób Stanisławy Formanowicz. Uprzedzam, w tym miejscu jest dużo zamosiejek i śmieci także. Bez saperki i szczotki drucianej nie masz co liczyć na pozytywny efekt poszukiwań.

Pozdrawiam
Janka

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 18:25

Witaj!
Moi dziadkowie są pochowani na cmentarzu na Dębcu, czyli na ul. Samotnej? Jak dojechać z Placu Wolności na cmentarz i kto opiekuje się cmentarzem? Może jakiś telefon? Ucieszy mnie każda wiadomość. Dziękuję.
Pozdrawiam. Helena

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 19:06

Witaj,

Na Dębcu są dwa cmentarze,
- jeden przy ul. Bluszczowej, popatrz
http://szczegoly.pkt.pl/zabytkowy_cment ... 92524.html,

- a drugi przy ul. Samotnej.
O Samotnej możesz poczytać w naszym dziale "Opracowania".

Z Placu Wolności pojedziesz tramwajem nr 5 do Mostu Dworcowego, a dalej 10 na Dębiec.

O ile chcesz odwiedzić cmentarz na Bluszczowej wysiądziesz przy Wspólnej i dalej pieszo ul. Bluszczową do cmentarza.

O ile będziesz chciała odwiedzić Samotną trzeba jechać do pętli na Dębcu. Tam przejść przez tory na pętlę autobusową i autobusem nr 75 jeden przystanek w kierunku Górczyna ( tj. przystanek Cieszyńska) . Ulicą Cieszyńską , na końcu płotu betonowego skręcamy w prawo i polem do cmentarza.

Pozdrawiam
Janka

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 19:13

Janko !

Bardzo Ci dziękuję za szczegółowe informacje nt. grobu St. Formanowicz. Okazuje się, że wiesz więcej od p. Jadwigi Sadowskiej. Przy całym szacunku dla starszej Pani, prawdopodobnie nie zrozumiałem dobrze Jej wyjaśnień.

Wielkie dzięki !
Mariusz Formanowicz

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

15 wrz 2009, 22:38

Witam.Proszę,czy przy okazji pobytu na cmentarzu przy Bluszczowej możecie zwrócić uwagę,czy nie ma tam nagrobka z nazwiskiem Krajka lub Masadyński/a.Mieszkali przy ul.Lipowej.Pani Sadowska,niestety,nie pomogła.
Dziękuję i pozdrawiam.Barbara Król d.Krajka

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

24 wrz 2009, 14:23

Janko!
Bardzo dziękuję za informację.
Serdeczności :D .
Helena

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

24 wrz 2009, 14:47

Barbaro!
Niestety, trudno mi (w tej chwili) określić jednoznacznie, kiedy wybiorę się do Poznania, ale Twoją prośbę będę miała na względzie-zapisałam.
ps. Spróbuję najpierw skontaktować się telefonicznie z księdzem, który prawdopodobnie opiekuje się cmentarzem przy ul. Bluszczowej(?). Tyle dowiedziałam się przed chwileczką.
Pozdrawiam. Helena

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

09 lis 2010, 21:40

za pozwoleniem podepnę się do wątku.

na wstępie jako nowy użytkownik forum witam wszystkich.
genealogią zajmuję się rekreacyjnie raczej z mizernymi skutkiem - w drzewie mam ledwie kilka osób zaangażowanych i tylko 500 zindeksowanych osób [rozległe gałęzie].

czytałem, że hobby to bardzo wciąga i znane są przypadki wydawania fortuny na zdobycie jakichkolwiek informacji. ja póki co się bronię i na razie poprzestaję na imionach, nazwiskach oraz datach - urodzin, śmierci, pochówku.

zahaczyłem o ten wątek, bo dowiedziałem się, że mój pradziad jest pochowany na cmentarzu przy ul. samotnej. napisałem już do parafii opiekującej się tym cmentarzem.
w poszukiwaniu informacji natrafiłem na to forum i jestem pełen podziwu dla pracy [pani] jankakrol - szacunek.
przy okazji chciałem właśnie spytać, czy przypadkiem na fotografiach, o jakich była mowa nie ma gdzieś imienia i nazwiska - michał gałka [nawet nie znam daty pochówku].

zamierzam odwiedzić [pogoda nie zachęca] ten cmentarz, lecz informacja o jeszcze istniejącym grobie zmusiłaby mnie do wyprawy nie patrząc na aurę.

ps.
gdzie mogę poczytać, na temat początków genealogii, jak zacząć, gdzie szukać? na forum nie widzę odpowiedniego działu dla początkujących.

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

09 lis 2010, 23:20

Romanie,
podaj na priv swój adres emailowy, udzielę wskazówek jak odszukać grób Twojego pradziadka - jest duża szansa.

Janka

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

09 lis 2010, 23:50

Korzystając ze sposobności serdecznie dziękuję Jance za pomoc sprzed paru dni w odnalezieniu zapomnianego grobu na Samotnej.

Kto był na tym cmentarzu wie że bez ogromu pracy i życzliwej pomocy Janki większość poszukiwań nie miałby wielkich szans na powodzenie.

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

10 lis 2010, 05:11

roman_g napisał(a):gdzie mogę poczytać, na temat początków genealogii, jak zacząć, gdzie szukać? na forum nie widzę odpowiedniego działu dla początkujących.

Witaj, możesz zacząc od Krótkiego poradnika genealogicznego

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

10 lis 2010, 08:30

serdecznie dziękuje za wskazówki, chętnie poczytam,
PW już poszło.

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

11 lis 2010, 02:33

Janko - pisalas 3 lata temu iz robisz zdjecia zachowanych tablic nagrobnych. Czy przewidujesz umieszczenie tych fotografii na WTG ?
Bylaby to super sprawa :!:
Mysle, ze dla takiego opracowania fotograficznego powinno znalezc sie miejsce na naszej stronie /a nie umieszczanie tych fotek na Fotosiku czy innej tego typu stronce/.
Oczywiscie wybiegam myslami do przodu bo nawet nie wiem jakie masz plany zwiazane z tymi fotkami.
Pozdrowienia.

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

11 lis 2010, 20:23

Witam
Mam prośbę do Janeczki-czy mogłabym prosić o przesłanie mi też tego planu?
Od 4 lat poszukuję grobu mojego pradziadka-Franciszek Duszyński cmentarz Św.Trójcy pole IV,grób nr 466,pochowany w 1930.Niestety nie odnalazłam grobu,bo nie wiem czy praktycznie dobrze określiłam pole IV.
Pozdrawiam.Beata
wspomnienia3@op.pl

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

05 paź 2015, 19:03

Witam serdecznie.
Mam pytanie. W pliku osób pochowanych na cmentarzu przy ul. Samotnej, napotkałem na 1 osobę z rodziny jest nim Andrzej Szajkowski zm. w 1937 r. (grób 850), czy jest możliwość sfotografowania nagrobka ?

Re: Plan Cmantarza na ulicy Samotnej w Poznaniu

05 paź 2015, 23:35

Witam
Jacku grób -pomnik nie istnieje. Na pewno jest kamień z numerem 850 (tak mam w swoich notatkach) z tego co też widzę to Andrzej umarl chyba w wieku dziecięcym.
Pozdrawiam. Beata
Odpowiedz