Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

25 wrz 2010, 11:23

Witam wszystkich !
Nazywam się Marek Woźniak, mieszkam w Katowicach. Zarejestrowałem się na to forum ponieważ od jakiegoś czasu trochę podglądam wpisy i być może uzyskam tu wskazówki co do dalszego postępowania.
Od bardzo niedawna próbuję ułożyć swoje "drzewo", no właśnie, próbuję...
Staram się iść gałęzią ojca,bo tu mam nieco informacji pozbieranych po rodzinie. To co wiem przedstawiam poniżej:

ojciec Aleksander Woźniak; ur, 31 sty 1925 Brudzewo; zm. 31 maj 1981 Warszawa

dziadek Aleksander Woźniak; ur.31 gru 1891 Berlin Charlottenburg; zm. 30 maj 1946 ?
-jego siostra Apolonia Helena Cicha zd. Woźniak; ur. 9 lut 1890 ?; zm. 8 gru 1967 Poznań
babka Irena Woźniak zd. Reimann (?); ur. 7 sty 1899 Karmin, Pleszew ;zm. 22 kwi 1980 Oborniki Wlkp

pradziadek Stanisław Woźniak ;ur ? ?; zm. ? ?
prababka Franciszka Woźniak zd. Meller; ur. ? ?; zm. 2 lut 1938 ?

pradziadek Arthur Alfons Reimann; ur. 6 lut 1874 Wohlau (Wołów); zm. 8 kwi 1938 Karmin (?)
prababka Franciszka Reimann zd. Reszelska; ur. 19 wrz 1880 ?; zm. 8 sie 1947 ?

prapradziadek Michał Reszelski ur. 1849 ?; zm. 1932 ?
praprababka Walentyna Reszelska zd. Moczyńska; ur. 1859; zm. 1938 ?
...
Jak to dalej ugryść? Próbowałem skorzystać z wyszukiwarki Projektu Poznań ale jednoznacznych wyników nie uzyskałem.

Pozdrawiam Marek

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

22 paź 2010, 22:48

Witam. W mojej rodzinie jest nazwisko "Reselski" (być może bląd zapisu!) pochodzili z oklic Radomic k. Czzerniejewa, jesli chodzi o nazwisko Meller też mam w rodzinie, Ci natomiast pochodzili z okolic Wyrzyska k. Łobżenicy. Pozdrawiam

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

23 paź 2010, 14:15

Oba nazwiska, które wymieniłem, wg wiedzy jaką posiadam, lokowały sie w Wielkopolsce. Oczywiście to nic nie znaczy, dzięki za zainteresowanie :)

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

26 paź 2010, 07:22

Witam co do wymienionych nazwisk to spotkałem się z nazwiskiem: Reimann (pisane też chyba Reymann) na obszarze okolic Piasków na przełomie XVIII - XIX wieku. Musiałbym poszukać w notatkach jeśli to coś pomoże. Pamiętam, że to była rodzina ewangelicka.

Drugie nazwisko to Mocz - parafia Stary Gostyń. Nie wiem tylko czy to jakoś "spokrewnione" nazwiska. Tu mam kilka danych z początków XVIII w. bo to moja rodzina i mogę podać co udało mi się ustalić. Mam w swoim drzewie: Kazimierza Mocz, Franciszka Mocz.


Pozdrawiam Tomasz Sperling

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

26 paź 2010, 17:03

Witam.
Wszystko jest możliwe, ale na chwilę obecną wiem tylko, że te osoby, które udało się zlokalizować mieszkały w okolicach Pleszewa, Brudzewa, Kobierna i Obornik Wlkp. Wgląd w moje drzewo jest pod adresem http://ged.vstudio.xon.pl, w chwili wolnego czasu proszę tam spojrzeć, może coś z tego wyniknie, czego szczerze życzę wszystkim poszukującym swoich korzeni.
Jeszcze jedno nazwisko, które udało się umieścić w Wielkopolsce:
Zawadzki Stanisław ur. 30 kwiecień 1901 w Komornikach. To linia mojej żony. Jak zwykle niewiele wiadomo ponad to, że mieszkał przez jakiś czas w Karlinie i zmarł 7 kwietnia 1975 roku na Lipiu koło Praszki, ale to już opolskie.
Ostatnio edytowano 26 paź 2010, 19:25 przez marekw, łącznie edytowano 2 razy

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

26 paź 2010, 18:33

Pan M. Reszelski był urzędnikiem stanu cywilnego w Czarnuszce (z siedzibą w Karminie) - na pewno w roku 1890.
Pozdrawiam, Lidka

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

26 paź 2010, 19:15

Witam ponownie,
Dziękuję za informację, rozumiem, że M to Michał, bo był jeszcze brat - Makary. Czy mogę zapytać o źródło tej informacji? Ze strony http://www.opiekun.kalisz.pl/291/Duchowny%20_od_Szkaplerza.htm dowiedziałem się, że był kierownikiem szkoły. Niestety, nie ma już nikogo wśród żywych kto potrafiłby cokolwiek na ten temat dopowiedzieć, dopowiedzieć lub sprostować.

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

26 paź 2010, 20:05

Teraz sprawdziłam. Michał Reszelski występuje od połowy 1886 r. do połowy 1921 r. w dokumentach opublikowanych przez WBC (w Archiwaliach miast wielkopolskich - Pleszew):
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=123244&from=publication
Wydaje mi się też, że Reszelskich widziałam w ostatnio opublikowanych dokumentach parafii Koryta (sąsiadującej z Karminem):
http://szukajwarchiwach.pl/53/3350/0/-/?q=koryta&skany=on&wynik=1
Życzę znaleziska! Lidka

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

27 paź 2010, 18:02

Witam.
Jesteś wielka Lidko, nie wiem jak dziękować. To jest mój Michał Reszelkski, potwierdzeniem czego, jest pismo w którym informuje, ze przeprowadza się do syna Ludwika, proboszcza w Kobiernie. Ponad to, dowiedziałem się, że Józef Namysł, mąż Jadwigi Reszelskiej pochodził (mieszkał (?)) w Ostrowie Wlkp. Drugi link trawie. Nie potrafię wyrazić jak bardzo Ci dziękuję :)

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

27 paź 2010, 18:15

Zobacz np. tu (Koryta, urodzenia, 1850, wpis 76):
http://szukajwarchiwach.pl/skan/widok/_ocViN2dfEYRs_4AMnS9Mw/
Dziękuję za dziękuję :)
Lidka

Re: Woźniak, Reimann, Reszelski, Meller, Moczyński, Cichy

28 paź 2010, 12:00

Witam,
Jeszcze raz muszę podziękować, bo dotarcie przeze mnie do tego wpisu trwałoby zapewne sporo czau i nie jest pewne czy nie umknął by mojej uwadze, ponieważ trudno mi się czyta pismo odręczne. Nie potrafię tego wpisu w żaden sposób połączyć z posiadanymi informacjami. Zrobiłem sobie kopię tego skanu i być może w przyszłości okaże się, że będzie to kolejny ślad.

Odnośnie Zawadzkiego Stanisława ur. 30 kwietnia 1901r w Komornikach, popełniłem błąd, bo chodzi o Komorniki w dawnym woj. sieradzkim w gminie Mokrsko.
Odpowiedz