Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bargiel - Bargieł

26 wrz 2010, 14:40

Grüss Gott,

seit langem suche ich nach der Familie meines Vaters in Polen.

Wojciech Bargiel verheiratet mit Anna

Sohn: Antoni Bargiel geb. 3. Nov. 1876 in Krzeszow, verst. 19. Okt. 1954 Lodz
verh. mit Zofia Boduch, geb. 28. Sept. 1879 in Kazimierza Wielka, gest. 2. Aug. 1960 in Lodz.

Kinder: Roman geb. 1918, Anjela, Maria geb. 1900, Genewofa geb. 1906, Jan oder Janek, Wanda oder Wanja,

Ich würde gerne mehr über Wojciech Bargiel und seiner Ehefrau Anna wissen sowie über Antonie, Zofia und Jan. In der Familie wird erzählt, dass Jan von den Deutschen geköpft worden sein soll, weil er Eisenbahnschienen sprengte. Möglicherweise war er verheiratet mit Helen und hatte ein Kind geb. 1938/39. Die Familie lebte hauptsächlich in Lodz.

Maria und Genewofa sind nach Amerika bzw. Canada ausgewandert.

Gruss aus Bayern

Ryka

Re: Bargiel - Bargieł

26 wrz 2010, 23:51

Tłumaczenie postu:

Pozdrawiam,

od dłuższego czasu poszukuję rodziny mojego ojca w Polsce.
Wojciech Bargiel ożenił się z Anną.

Syn: Antoni Bargiel ur.. 3.11.1876 w Krzeszowie zm. 19.11.1954 w Łodzi
poślubił Zofię Boduch, ur. 28.11.1879 w Kazimierzu Wielkim, zm. 2.08.1960 w Łodzi.
dzieci: Roman ur. 1918, Anjela, Maria ur. 1900, Genowefa ur. 1906, Jan lub Janek, Wanda lub Wanja,

Chciałbym dowiedzieć się więcej o Wojciechu Bargiel i jego żonie Annie, a także o Antonim, Zofii i Janie. W rodzinie mówi się, że podobno Janowi ścięto głowę, ponieważ wysadził w powietrze szyny kolejowe. Jest prawdopodobne, że ożenił się z Heleną i miał jedno dziecko ur. 1938/39. Rodzina żyła głównie w Łodzi.
Maria i Genowefa wyemigrowały do Ameryki lub Kanady.

Pozdrowienia z Bawarii,
Ryka

Re: Bargiel - Bargieł

26 wrz 2010, 23:57

Hallo Ryka,

leider beschränkt sich unser WTG Forum (Großpolnischer Verein für Familienforschung) eher nur auf Großpolen (Wielkopolska bzw. Provinz Posen+Kalischer Land ) und ich bezweifle, ob jemand in diesem Forum Dir helfen kann.
Es gibt jedoch auch Foren, die sich allgemein auf ganz Polen beziehen. Ich kann Dir z.B. http://forgen.pl/forum/ oder http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2.phtml empfehlen. Du kannst die von mir verfasste Übersetzung kopieren und dort posten.

Janek ist die Diminutivform von Jan.

Viel Erfolg!
Magda


Moja odpowiedź w skrócie:

niestety forum WTG skupia ludzi zainteresowanych obszarem Wielkopolski i wątpię, czy ktoś na tym forum będzie mógł udzielić informacji.
Poleciłam forgen.pl oraz stronę genealodzy.pl jako fora obejmujące całą Polskę. Zaproponowałam wstawienie tłumaczenia postu na wymienionych wcześniej forach.

Zwróciłam też uwagę na to, że forma Janek jest zdrobnieniem od imienia Jan.
Jeżeli ktoś ma inne uwagi, to proszę pisać.:-)

Magda

Re: Bargiel - Bargieł

26 wrz 2010, 23:59

Hallo Magda,

danke für Deine Hilfe. Ich werde mir also ein anderes Forum suchen.

Gruss
Ryka

Re: Bargiel - Bargieł

24 lip 2012, 13:27

Witaj Ryka,

jestem pra pra wnukiem Antoniego i Zofii Bargiel. Trafiłem tu zupełnym przypadkiem i jestem miło zaskoczony tym co przeczytałem. Niestety nie znam Niemieckiego, ale mogę spóbować korespondować w j.angielskim.

Kontakt do mnie: bartlomiej.wolski@interia.pl

Pozdrawiam serdecznie rodzinę :) !
Bartłomiej

Re: Bargiel - Bargieł

24 lip 2012, 17:42

Bartłomieju spróbuj odezwać się do Ryki poprzez e-mail. Odkurzyłeś post sprzed 2 lat.
Ryka pojawił się 26 września 2010 r. i tyle go widzieliśmy. Więcej się nie logował!
U dołu każdego postu jest możliwość obejrzenia profilu, wysłania prywatnej wiadomości i listu e-mail.
Spróbuj tą drogą.
Pozdrawiam!

Re: Bargiel - Bargieł

25 lip 2012, 10:01

Hallo,

ich habe die Nachricht erhalten und freue mich sehr einen Cousin gefunden zu haben.

Gruss

Henryka

Re: Bargiel - Bargieł

25 lip 2012, 17:03

W jarocinie funkcjonuje adwokat o nazwisku Bargieł.
Odpowiedz