Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Familie Spitzer und Drews

27 wrz 2010, 17:55

Hallo,

auch ich bin neu in diesem Forum und freue mich sehr, dass es hier so freundliche Mitglieder gibt, die unsere Anfragen und evtl. Antworten übersetzen :-) .

Meine Vorfahren väterlicherseits kamen aus sehr kleinen Orten, die ungefähr 13 km nördlich von Sompolno liegen: Kozy, Zakrety, Rudzk Wielki und Bytonskie Holendry.

Sie waren alle evangelisch und ich konnte, auch durch das Staatsarchiv in Posen, schon sehr viel herausfinden.

Mein größtes Problem ist jedoch mein Großvater, von dem es anscheinend weder im Standesamt Sompolno noch in den Sterbeunterlagen der Kirche in Konin oder auch dem Staatsarchiv keinen Sterbeeintrag gibt. Er hieß Leopold Spitzer, *17.01.1898 in Laczki, + um 1937/1938. Er war 2 mal verheiratet: 1. Ehe mit Olga Drews (*06./19.01.1904 in Bytonskie Holendry, +27.08.1932), 2. Ehe mit ihrer Schwester Alma Drews (*15.08.1915 in Bytonskie Holendry, + 10.10.1943).
Auch zu Alma Drews gibt es einige Schwierigkeiten: Ihr Sterbeeintrag sowie der Heiratseintrag mit ihrem 2. Ehemann Friedrich Milke (+1986) ist bei den obigen Stellen leider auch nicht vorhanden.

Da mein Vater noch sehr jung war, als seine leiblichen Eltern verstarben, hat er kaum Erinnerungen, geschweige denn Fotos oder andere Unterlagen.
Deswegen würde es mich und ihn sehr freuen, wenn es irgend jemanden gibt, der sich in den Orten auskennt oder sogar etwas über diese Familie weiß :-) .

Viele Grüße
Petra

Re: Familie Spitzer und Drews

27 wrz 2010, 21:42

Tłumaczenie:
Übersetzung:


Witam,

także i ja jestem nowa w tym forum i cieszę się bardzo, że są tutaj tak mili członkowie, którzy tłumaczą nasze zapytania i ewentualne odpowiedzi.
Moi przodkowie ze strony ojca pochodzili z bardzo małych miejscowości, które leżą około 13 km na północ od Sompolna: Kozy, Zakręty, Rudzk Wielki und Bytonskie Holendry.
Byli oni ewangelikami i nawet udało mi się uzyskać bardzo dużo informacji przez Archiwum Państwowe w Poznaniu.

Największe problemy mam jednak z moim dziadkiem, ponieważ nie mogę odnaleźć wpisu o jego zgonie, którego najwyraźniej nie ma ani w USC w Sompolnie ani w księgach kościelnych kościoła w Koninie ani w archiwum państwowym.
Nazywał on się Leopold Spitzer, *17.01.1898 w Laczki, + około 1937/1938. Dwa razy się ożenił:

1. Małżeństwo z Olgą Drews (*06./19.01.1904 w Bytonskie Holendry, +27.08.1932),
2. małżeństwo z jej siostrą Alma Drews (*15.08.1915 w Bytonskie Holendry, + 10.10.1943).

Również w poszukiwaniach dot. Almy Drews są trudności: w wyżej opisanych miejscach nie ma także wpisu o jej zgonie ani o jej ślubie z drugim mężem Friedrich Milke (+1986).
Ponieważ mój ojciec był bardzo młody, gdy jego biologiczni rodzice zmarli, nie posiada on wspomnień, nie mówiąc o zdjęciach i innych dokumentach.
Dlatego bardzo cieszylibyśmy się i ja i on, gdyby znalazł się ktoś, kto orientuje się w tych miejscowościach i nawet wie coś o tej rodzinie. :-)

Pozdrowienia,
Petra
Odpowiedz