Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Magdalena Ciszewicz z domu Karolewicz

10 paź 2010, 19:49

Witam !
Mam pytanie do koleżanek i kolegów przeglądających akta parafii Gostyń.
Poszukuję aktu urodzenia i aktu małżeństwa Magdaleny Ciszewicz z domu Karolewicz urodzonej w miejscowości Czajkowo.Mam jej akt zgonu z parafii Gostyń że zmarła w 1917 roku w wieku 30 lat a drugi akt zgonu z USC w Lesznie gdyż Magdalena zmarła tam w szpitalu Czerwonego Krzyża "mówi" że Magdalena zmarła w wieki 33 lat.Magdalena Ciszewicz wróciła do Gostynia w 1917 roku ,wcześniej mieszkała w Disteln koło Recklinghausen gdzie jej mąż Franciszek Ciszewicz był górnikiem i zginął podczas I Wojny Światowej.
Oto i moje zapytanie gdzie mam szukać w/w aktów by znależć jak najwięcej informacji ,przede wszystkim chodzi mi o informacje na temat jej męża Franciszka Ciszewicza skąd pochodził ,imiona jego rodziców.
Czy w Archiwum Państwowym w Poznaniu ,czy w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu ,czy w Archiwum Państwowym w Lesznie. W tym ostatnim są rejestry alfabetyczne z parafii Gostyń z lat 1874-1903 ale Pani napisała mi że nie mogą zrobić kopi tych rejestrów.Bardzo proszę o wskazówki
Pozdrawiam Zbyszek

Re: Magdalena Ciszewicz z domu Karolewicz

10 paź 2010, 23:49

Zbyszku akt urodzenia Magdaleny Karolewicz możesz odnaleźć
a) w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu (mikrofilm z księgi metrykalnej)
b) w Archiwum Państwowym w Lesznie (materiały USC)
osobiście lub zlecając kwerendę.
Oba te materiały możesz obejrzeć także na mikrofilmach w czytelni 'Mormonów' we Wrocławiu lub Warszawie.

Mikrofilm z Archiwum Państwowego w Lesznie możesz również wypożyczyć za pośrednictwem
najbliższego Tobie Archiwum Państwowego.

Jeśli zaś chodzi o ślub to sprawy się komplikują, jeśli ślub nie odbył się w Parafii Panny młodej
to jednak być może zachowała się adnotacja przy wpisie o Chrzcie (mikrofilm)
lub w przy akcie urodzenia w USC.
lata 1902-1909 wizyta w Archiwum Państwowym w Lesznie,
lata 1910- w USC w Gostyniu.
Możesz też pójść tropem ostatniego miejsca zamieszkania Magdaleny i zadać pytanie w Standesamt Herten oraz Recklingausen.

Nie piszesz w jakich okolicznościach i czasie umarł Franciszek Ciszewicz, mógł znaleźć się chociażby w bazie
http://www.volksbund.de/graebersuche/content_suche.asp.

Mógł też umrzeć w potencjalnym miejscu zamieszkania żony, zatem ponownie, po wyczerpaniu źródeł polskich, zapytanie do USC w Herten i Recklinghausen.

Powodzenia !
Odpowiedz