Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kempski

22 paź 2010, 00:20

mam pytanie czy może mi ktoś pomóc poszukuję wiadomości na temat rodziny Kempskich , wiem że mieli herb ale nie wiem który Doliwa czy Jastrzębiec. prawdopodobnie mieszkali gdzieś w okolicy Kruszwicy Bachorce lub podobnie. Ignacy ur około 1850 r żona Marianna napewno mieli syna Stanisława ale czy były jeszcze inne dzieci tego nie wiem . Z góry dziękuję za pomoc Ania

Re: Kempski

22 paź 2010, 10:14

Witam
Moimi przodkami są Kępscy (czasem pisani Kempscy) z Chełmc koło Kruszwicy. Jest też Ignacy Kępski ur w 1857 miał żonę Mariannę, ale nie miał ( w każdym bądź razie nic mi nie wiadomo) syna Stanisława. W Chełmcach i okolicznych miejscowościach mieszkało dużo Kępskich, powiązanych rodzinnie. Może był też inny Ignacy urodzony w tych latach. Co do herbu to moi Kępscy raczej go nie posiadali, byli rolnikami którzy przybyli przed 1773 rokiem do Chełmc ale nie mam pojęcia skąd. Czy masz może jeszcze jakieś informacje?
Pozdrawiam
Sławek

Re: Kempski

22 paź 2010, 13:44

Z tego co ja wiem od jedynej z dwóch żyjących jeszcze córek Stanisława to herb mieli ale po przewrocie szlachcie odebrano tytuły i związane z nim przywileje .Ignacy Kempski na pewno żył i miał syna Stanisława czyli dziadka mojego męża .Pradziadek prawdopodobnie miał tytuł szlachecki ożenił się z niemką również szlachcianką .Niestety ciocia już nie wiele pamięta a ja nie śmiem nawet jej męczyć . Znalazłam dziadka Stanisława kartę wojskową i tam pisze że wtedy mieszkał w Bachorcach lub podobnie w 1920 roku kupił od niemca dom wraz z ziemią w Tupadłach . Oboje z pradziadkiem są pochowani w Mątwach nie wiem gdzie jest pochowana prababcia Marianna.Stanisław miał sześcioro dzieci .

Re: Kempski

22 paź 2010, 13:50

A i jeszcze z tego co ja obszukałam to Kempscy czy Kępscy pochodzili z rodów szlacheckich pierwszy był Gryf a potem różne odnogi. w gruncie jest bodajże siedem odgałęzień . w tym dwa w Wielkopolsce . I tu właśnie jest placek pogrzebany pozdrawiam i miłej zabawy w lekturach herbowych.

Re: Kempski

22 paź 2010, 15:40

Musiałabyś poszukać w archiwach. Nie wiem do jakiej parafii należą Bachorce, a właściwie do jakiej należały w XIX wieku.
Jeżeli do Kruszwicy lub Chełmc to akta znajdziesz w AP w Inowrocławiu, a jeżeli do Broniewa to we Włocławku. Mam spisanych trochę aktów Kępskich którzy są w rodzinie ale na razie nie mogę ich powiązać. Jak poszukam to napiszę ci na priv.
Pozdrawiam
Sławek

Re: Kempski

22 paź 2010, 17:08

Witam! Moge odrobine pomoc. Z nazwiskiem Kempski spotkałem sie w Kruszwicy,Chełmcach,a takze w Bachorcach. Moze jeszcze w Bachorcach ktos z Kempskich zamieszkuje. Nie wiem.
Bachorce zas naleza do parafii Piaski (tel.na plebanie 52 567-45-45 ). Kempscy to co widziałem spoczywaja na cmentarzu w Piaskach i Chełmcach.W Kruszwicy nie widziałem.


Pozdrawiam - hentomal@senior
_______________________________________________________
Zaś z poza Kujaw i Pomorza poszukuje osób o nazwisku Kuropatwiński.

Re: Kempski

23 paź 2010, 21:48

KEMPSKI v. KĘPSKI, h. JASTRZĘBIEC. Senatorowie w rodzinie: Krzysztof, kasztelan płocki 1466 r., wojewoda płocki 1468—1473 r, Mikołaj, kasztelan raciążski 1691 r., wojewoda mazowiecki 1706 r.
Wzięli nazwisko od wsi Kempy, w pow. płockim, z której też pisali się również jak i od majątków Mojkowa i Sierpca, które jakiś czas posiadali. Stara mazowiecka rodzina, należąca do rodu Boleściców, i na czele tego rodu zamieszczeni są w przywileju nadanym Jastrzębczykom przez Ziemowita ks. Mazowieckiego. Piotr, z podkomorzego gostyńskiego podkomorzy płocki, dziedzic dóbr Kempy 1421 r. Krzysztof, stolnik płocki 1442 r., cześnik 1465 r., następnie kasztelan i wojewoda płocki 1468 r., ulubieniec Janusza ks. Mazowieckiego, któremu towarzyszył na sejm piotrkowski, i otrzy¬mał zatwierdzenie swoich dawniejszych przywilejów 1468 r., miał syna Jana, podczaszego ks. Kazimierza, biskupa płockiego 1475 r., żonatego z Elżbietą Nakwaską, sędzianką ziemską wyszogrodzką. Mikołaj, wojski wizki 1478 r. Adam, dziedzic Kosmaczewa 1482 r., starosta płocki, był przodkiem gałęzi tego domu, która wzięła nazwisko Kosmaczewski.Krzysztof, dziedzic dóbr Wilamowo i Kępa, w pow. wąsoskim 1577— 1580 r., ożeniony z Anną Radziejowską, miał syna Mikołaja, łowczego pło¬ckiego 1600 r., po którym syn Wacław, dziedzic dóbr Wilamowa 1647 r. Paweł, podczaszy wyszogrodzki 1609 r., wojski płocki 1613 r., żonaty z Katarzyną Strzałkowską. Paweł, poborca w płockiem 1648 r., z wojew. płockiem i Andrzej, podstoli łomżyński 1646 r., z ziemią łomżyńską podpisali elekcyę 1648 r. Jakób żonaty z Zofią Sierakowską, kasztelanką bydgoską, 1650 r. Andrzej, stolnik łomżyński 1680 r. Mikołaj, miecznik dobrzyński 1683 r., i Adam podpisali elekcyę 1674 r. z wojew. płockiem. Mikołaj, stolnik dobrzyński, chorąży płocki 1689 r., kasztelan raciążski 1691 r., ożeniony z Zofią Kryską, gorliwy stronnik Leszczyńskiego, był od niego mianowany wojewodą płockim 1706 r.
Adam, sędzia ziemski zambrowski 1690 r., dziedzic Radzanowa i Wilamowa, podkomorzy płocki 1699 r., zaślubił Kunegundę Mosowską, i z niej miał córki: Ludwikę lv. za Kazimierzem Rutkowskim, wojskim dobrzyńskim, 2v, za Sebastyanem Mełdzyńskim, kasztelanicem rypińskim, Teresę za Jerzym Matuszewiczem, Zofię lv. Bromirską, 2v. Dąmbkowską, 3v. Śle¬szyńską, kasztelanową inowłodzką, i syna Leona.
Jan z ziemią dobrzyńską i Ludwik z ziemią ciechanowską podpisali elekcyę 1697 r. Michał, podczaszy stężycki 1710 r., z żony Teresy z Czarnkowa, pozostawił syna Adama, sekretarza laski wielkiej koronnej 1749 r., po którym z żony Salomei Gautieur córka Maryanna za Józefem Korni erow-skim, cześnikiem inowrocławskim 1761 roku (Metr. Kor,, Ks. Gr. Płockie i Czerskie, Don. Vars.).http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego

Re: Kempski

30 paź 2010, 15:57

Witam,- tak jak wcześniej pisałem na cmentarzu w Piaskach spoczywają Kempscy.
Wczoraj odwiedzając tenże cmentarz zrobiłem foto tych grobów. Informacyjnie mogę podac,że pochowani tam są : Kazimiera Kempska (1914-2006),Elżbieta Kempska (1954-2009) i Krzysztof Kempski (1980-2001). Foto mogę przesłac e-mailem .


Pozdrawiam - hentomal@senior
________________________________________________________
Zaś z poza Kujaw i Pomorza poszukuje osób o nazwisku Kuropatwiński.

Re: Kempski

31 paź 2010, 00:14

Witam ! Muszę przyznać że jestem szczęśliwa z powodu pańskiej pomocy i z faktu że będę miała zdjęcia bardzo chętnie odbiorę i zaraz prześlę mój adres zwłaszcza że sama nie mogę się wybrać do Piask ze względów zdrowotnych ale mam nadzieję że wrazie jakich wieści da mi Pan jeszcze znać. Bardzo Dziękuję

Re: Kempski

01 lis 2010, 19:30

Jestem spokrewniony z Kępskimi ich groby są w Gębicach w gminie Mogilno jeśli Cię to interesuje daj znać

Re: Kempski

01 lis 2010, 19:31

Krys85 napisał(a):Jestem spokrewniony z Kępskimi ich groby są w Gębicach w gminie Mogilno jeśli Cię to interesuje daj znać

Ostatnio edytowano 03 lis 2010, 10:37 przez Krys85, łącznie edytowano 1 raz

Re: Kempski

01 lis 2010, 22:39

Witam serdecznie interesują mnie wszelkie informacje więc nie pytaj tylko dawaj :lol: a będę bardzo wdzięczna jeśli byś chciał jakiś informacji o Kempskich odemnie to służę

Re: Kempski

19 lis 2010, 17:51

Na podstawie ksiąg metrykalnych z parafii Chełmce z lat 1856-1874 mam następujące informacje:
Szymon (Simon) Kępski miał żonę Zofię (Sophia) z domu Lewandowska (Lewędowska). Mieli co najmniej czwórkę dzieci:
- Marcin (Martinus) ur. ok. 1811 roku - ożenił się z Franciszką (Francisca) Sliweińską (ur. ok. 1817 r.) - ślub odbył się w 1847 w Chełmcach;
- Wawrzyniec (Laurentius) ur. ok. 1820 - ożenił się z Anną Lamką (prawdopodobnie nazywała się Lasecka, ale zapis przy ślubie wskazuje na Lamka; jednak w innych miejscach ewidentnie widać, że żoną Laurentiusa była Anna Lasecka - ur. ok. 1824) - ślub odbył się w 1845 roku też w Chełmcach; wiem, że mieli na pewno syna Jana (Joannes - drugie imię jakieś dziwne: Simforianus) - ur. 22.08.1860;
- Ignacy (Ignatius) ur. ok. 1821 - ożenił się z Jadwigą (Hedvigis) Brylewską (ur. ok. 1830) - ślub w 1848 w Chełmcach
- Wojciech (Adalbertus) ur. ok. 1827 - ożenił się z Katarzyną (Catharina) Mazgaj (ur. ok. 1839, więcej o Katarzynie Mazgaj napiszę troszeczkę niżej) - ślub odbył się w 1863 roku oczywiście w Chełmcach ;)
Podejrzewam, że Szymon i Zofia mieli więcej dzieci (raczej na pewno!), ale mam informacje tylko o tej czwórce.
Wojciech i Katarzyna (z domu Mazgaj) Kępscy mieli następujące dzieci:
- Jan (Joannes) ur. 7.06.1864 w Chełmcach;
- Elżbieta (Elisabeth) ur. 29.05.1866 w Chełmcach;
- Julianna ur. 11.02.1868 także w Chełmcach, jej mężem został Walenty Szwarc (brat mojego pradziadka Andrzeja);
- Józef ur. 1.03.1870 również w Chełmcach, zmarł 5.12.1870 w Chełmcach;
- Franciszka ur. 7.10.1871 w Chełmcach, jej mężem został Wojciech Szwarc - brat Walentego;
- Franciszek ur. 11.08.1873 w Chełmcach oczywiście ;)
W tamtym okresie Kępskich w Chełmcach i okolicach rodziła się cała masa ale w chwili obecnej nie potrafiłbym ich powiązać.

Katarzyna Mazgaj - mama wyżej wymienionych osób - była córką Augustyna (Augustinus) i Rozalii z domu Ogonek. Rodzina Mazgajów była dość mocno związana z Kępskimi. Między innymi brat Katarzyny, Walenty ożenił się z Marianną Kępską, a drugi jej brat, Franciszek ożenił się z Marianną Szadkowską, której matką była Marianna z domu Kępska.

Re: Kempski

19 lis 2010, 21:47

Szymon Kępski był moim praprapradziadkiem, a Wawrzyniec prapradziadkiem. Szymon i Zofia mieli na pewno trzynaścioro dzieci, tylu udało mi się odszukać, ale może któreś przeoczyłem. Rzeczywiście żoną Wawrzyńca była Anna Lasecka (czasem pisane Lasocka). Wawrzyniec i Anna mieli dziesięcioro dzieci z których większość miała potomków. Rodzina Kępskich w okolicach Chełmc była bardzo liczna i mnie też nie udało się jeszcze powiązać wszystkich gałęzi.
Pozdrawiam
Sławek

Re: Kempski

21 lis 2010, 16:16

Nie dawno rozmawiałam z sąsiadami z Tupadeł którzy jescze pamiętają dziadka i tak odkryłam że pradziadek napewno pochodził z Chełmc i tam musi być duża część rodziny ale wówczas uciekało się spod jednego zaboru do drugiego i wiele rodzin się rozeszło po świecie. Nam niestety pozostało zbierać cząstki wiedzy i łączyć wszystko by powstała całość.

Re: Kempski

24 lis 2010, 23:32

Pewnie tego Ignacego szukacie:
Parafia Brudnia 1887/2, ślub 23 Maji,
Ignatius Kępski de Chełmce, lat 30, rodzice: Laurentius Kempski i Anna Lasecka,
Marianna Groblewska de Brudnia, lat 20, rodzice: Michael Groblewski i Catharina Glemp,
świadkowie: Michael Marek i Joannes Rembacz?;

Re: Kempski

26 lis 2010, 00:09

Już się zaczynam powoli poddawać ,sama nie wiem kogo szukam rodzina widmo ,czy ktoś może mi pomóc połączyć Kempskich z rodziną Wołek lub Majer . Maria lub Marianna z domu Wołek prawdopodobnie po zakazie poślubienia Ignacego Kempskiego pod przymusem wydziedziczenia z majątku i odsunięcia od rodziny zmieniła nazwisko na Majer i w ten oto sposób poślubiła owego Kempskiego POMOCY!!!!!

Re: Kempski

16 gru 2010, 22:03

i nastała cisza pewno gdzieś jest błąd i nikt mi nie pomoże?

Re: Kempski

14 lis 2013, 03:01

Maria byla matka Anny a Zofia automatycznie wnuczka Marii,
wszystkie pod jednym nazwiskiem. Anna wykonywala zajecie sluzacej, jak zawod,
a nie sluzyla dla Marii.
Mikolaj i Ania z dzialu "Tlumaczenia z niemieckiego" dobrze to wydedukowali.

Re: Kempski

15 kwi 2014, 15:38

Witam ;) Jestem także z rodu Kępskich ;) Mój dziadek to Antoni a jego rodzice to Michał i Katarzyna Kępscy pochodzili z okolic Aleksandrowa Kujawskiego ;)

Re: Kempski

24 kwi 2016, 17:42

Mojego brata syn ożenił się z Kępską z Chełmc.
Szukaj w archiwach.pl jest parafia Chełmce.
Tam można znaleśc dużo informacji - Kępskich.

Re: Kempski

24 kwi 2016, 17:47

Syn mojego brata ożenił się z Kępską z Chełmc.
Szukaj w archiwach.pl jest parafia Chełmce.
Tam można znaleśc dużo informacji - Kępskich.
Odpowiedz